Categories
اخبار

تاثیر شگفت انگیز ویتامین D3  در مقابله با کرونا ویروس

ویتامین D، به بدن برای جذب کلسیم و فسفر جهت ساخت و حفاظت استخوان ها و دندان ها کمک می کند و در حفظ ساختار مناسب استخوان نقش مهمی دارد.

اهمیت این ویتامین به این دلیل است که کلسیم به عنوان ماده اصلی سازنده استخوان، فقط در صورت وجود ویتامین D توسط بدن قابل جذب است.

دکتر رضا بخردی کمبود ویتامین D در ایران را بسیار شایع دانست و گفت: این ویتامین با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در پوست بدن ساخته می شود؛ ولی تأمین مقدار کافی آن از این طریق، به دلایل مختلف از جمله نگرانی از بروز بدخیمی های پوست ناشی از مواجهه با اشعه خورشید، ملاحظات فرهنگی و…. همیشه امکان پذیر نیست و توصیه متخصصین به استفاده از مکمل های ویتامین D است. از طرفی مواد غذایی مرسوم مانند ماهی ، زرده تخم مرغ، جگر گوساله و غلات و شیر نیز مقدار ویتامین D زیادی ندارند.

پزشک و متخصص گیاهان دارویی می‌گوید: طبق آخرین تحقیقات انجام شده در گسترش جهانی ویروس کووید 19 ( کرونا) ، محققین دریافتند که کافی بودن ویتامین D مقاومت در برابر عفونت های ویروسی را افزایش می دهد و باعث کاهش شدت علایم کرونا شده و در نهایت کاهش مرگ و میر را به دنبال دارد.

در بدن انسان از جمله ریه ها و دستگاه گوارش ، گیرنده هایی به نام ACE2 وجود دارد که ویروس کرونا با چسبیدن به این گیرنده ها وارد بدن شده و علائم آن به تدریج بروز پیدا می کند، در این بین ویتامین D با چسبیدن به این گیرنده ها مانع چسبیدن ویروس کرونا و ورود آن به اندام های بدن می‌شود.

در این شرایط فعلی با توجه به همه گیری ویروس کرونا در کشور به منظور جلوگیری از تجمعات ، به هیچ وجه نیازی به اندازه‌گیری آزمایشگاهی مقدار ویتامینD  بدن افراد نیست و انجمن غدد درون ریز و بسیاری دیگر از متخصصان استفاده از 1000 تا 2000 واحد ویتامین D را برای نوجوانان و بزرگسالان توصیه کرده اند. کودکان 2 تا ۱۲ سال نیز می‌توانند برای هر 6 روز، از 5 عدد ویتامین D 1000 واحدی استفاده کنند.

ویتامین D3 را از کجا تهیه کنیم؟

 شرکت داروسازی باریج اسانس اولین شرکت دانش بنیان داروهای‌گیاهی در راستای ارتقا سطح سلامت جامعه و همچنین برآورده کردن نیازهای به وجود آمده اقدام به تولید مکمل های غذایی و رژیمی تحت برند باریویتال نموده است با مراجعه به وب سایت www.barivital.ir می توانید به اطلاعات کاملی از این محصول با نام (کپسول نرم ویتامین D3)  دست پیدا کنید .

ویتامین d3

ویتامین D3 باریویتال در پرل‌های 1000 واحدی هم اکنون در داروخانه های سراسر کشور در دسترس می باشد.

همچنین جهت خرید آنلاین کپسول به صورت می توانید به وب سایت باریویتال مراجعه نمایید و یا با شماره صدای مشتری  49921-021 تماس حاصل نمایید.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle