Categories
اخبار برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع خدمات

چرا خدمات مرکز تخصصی طراحی و چاپ شاپرک متفاوت است؟

مجموعه چاپ شاپرک مجری اولین وب سایت سفارش آنلاین چاپ در ایران است و این امکان را فراهم نموده تا به راحتی تمام سفارشات چاپی خود را به صورت آنلاین ثبت و پیگیری نمائید و یکی از کاملترین مجموعه های چاپ را از نظر جنس، سایز و تنوع فراهم نموده است.

طراحی و چاپ کارت ویزیت ، تراکت، سربرگ و پاکت (ست اداری) ، بروشور، پوستر، کاتالوگ، فولدر، فاکتور، لیبل و … جزو خدمات این مجموعه معتبر می باشد.

 

لیوان کاغذی تبلیغاتی:

جنس کاغذی که در تولید لیوان کاغذی بکار می رود ، نوعی از کاغذ مخصوص می باشد که در پروسه های تولید بسته بندی مواد غذایی بکار می رود.اصولا این نوع کاغذها که در تماس مستقیم با مواد غذایی می باشند از یک طرف متشکل از کاغذ پایه یا گرماژ متفاوت و در یک طرف دیگر پوشش پلی اتیلن می باشند.استفاده از پوشش پلی اتیلن در این نوع کاغذ ها باعث می شود تا اولا اینگونه از کاغذها در محیط زیست زودتر بازیافت شوند و به محیط زیست کمترین صدمه را وارد نمایند و ثانیا در تماس با مواد غذایی کمترین تاثیر شیمیایی بر روی آنها داشته باشند و کاملآ بهداشتی باشند.همچنین باعث جلوگیری از انتقال رطوبت مایعات به سطح بیرونی لیوان می شوند.

مزایای لیوان کاغذی یکبار مصرف نسبت به لیوان یکبار مصرف پلاستیکی :

  1. جلوگیری از نفوذ مایعات (از جمله چای داغ و یا قهوه ی داغ) به سطح خارجی لیـوان کاغذی در صورتی که وقتی ما چای داغ را در لیـوان پلاستیکی میریزم دیده شده است که در بسیاری از مواقع یا لیـوان پلاستیکی آب می شود و یا حرارت دست ما را میسوزاند.
  2. وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیـوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع نمایند.
  3. لیـوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است و کمتر به محیط زیست صدمه وارد می نماید.
  4. بر روی لیـوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر می رسد.

لیوان کاغذی

انواع لیوان قابل تولید در چاپ شاپرک :

2 سایز لیوان کاغذی تبلیغاتی با طرح اختصاصی شما در چاپ شاپرک تولید می شود. سایز 220 سی سی که بعنوان نرمالترین سایز موجود که برای نوشیدن آب، چای و نوشیدنی های گرم و سرد مناسب می باشد. سایز 360 سی سی که به سایز رستورانی معروف می باشد و بیشتر مناسب نوشیدن نوشابه و نوشیدنی های گازدار به همراه یخ می باشد.

 

بروشور چیست  و چه کاربردی دارد ؟

بروشور یکی از محصولات تبلیغاتی بسیار شیک و معتبر می باشد که شرکت ها و موسسات زیادی جهت تبلیغات از این محصول استفاده می کنند. این نوع تبلیغات از جهت نوع کاربری با تراکت متفاوت است. از این محصول اصولا برای 4 هدف  تبلیغاتی مختلف استفاده می کنند.

  1. اطلاع رسانی در مورد یک شرکت یا موسسه
  2. تبلیغات در مورد یک محصول یا خدمات خاص
  3. آموزش در مورد استفاده از یک محصول و یا یک خدمات خاص
  4. شناساندن و اعتبار بخشیدن به یک کسب و کار

تفاوت بروشور با تراکت چیست ؟

اصولا از تراکت جهت تبلیغات در سطح گسترده و به صورت عمومی استفاده می شود ولی از بروشور برای یک سری تبلیغات تخصصی تر استفاده می گردد که می تواند خدمات و یا محصول شما را به اختصار توضیح دهد.

 

تفاوت بروشور با کاتالوگ چیست؟

از بروشور برای توضیح یک محصول خاص و یا یک خدمات خاص بصورت اختصار استفاده می گردد ولی در کاتالوگ می توان کلیه محصولات و یا خدمات ارائه شده از سوی یک مجموعه را ارائه کرد.

 

چاپ بروشور در مجموعه چاپ شاپرک:

در مجموعه چاپ شاپرک، بروشور در سایز و جنس های متفاوتی چاپ می شود. چاپ بروشور در سایز های A3، A4، A5 و روی جنس های گلاسه 135 گرم، تحریر 80 گرم، گلاسه 170 گرم و گلاسه 300 گرم با روکش سلفون ارائه می شود. اصولا بروشور ها یا از وسط خط تا خورده و تا میشود و یا 2 تا خط تا خورده و به 3 قسمت تقسیم می شود. بر همین مبنا به آنها بروشور 2 لت و یا 3 لت می گویند.

از نظر نوع تا در بروشور 3 لت می توان آن را به 3 نوع ساده، آکاردئونی و دروازه ای نیز تقسیم کرد. انتخاب نوع تا بستگی به نحوه طراحی شما دارد.

در ضمن می توان بروشور با برش خاص نیز چاپ کرد. یعنی حتما نباید بصورت مستطیل و ساده باشد. می توان به هر شکل و سایزی برش داد. هر چقدر طرح و برش شما فانتزی و خاص تر باشد، تبلیغ شما در ذهن مخاطبتان ماندگارتر خواهد شد.

 

 

فاکتور چیست و چه کاربردی دارد؟

فاکتور نوعی سند تجاری محسوب می شود که فروشنده آن را با توجه به خرید صورت گرفته برای خریدار در ازای دریافت وجه صادر می کند. اصولا در هر فاکتور، مواردی همچون مشخصات خریدار، تاریخ خرید، نوع کالا، قیمت برای واحد و قیمت کل درج می شود. در فاکتورها نوع پرداخت نیز لحاظ می شود.

انواع فاکتور:

فاکتور رسمی دارایی: نوعی فاکتور می باشد که شکل و فرمت آن از سوی اداره دارایی ارائه شده است و تمام شرکت هایی که دفاتر خرید و فروش دارند موظف می باشند تا از این نوع فاکتور برای خریدارن خود استفاده کنند. اصولا این نوع فاکتور در قطع A4 چاپ و صادر می شود و دارای مشخصات کامل خریدار و فروشنده می باشد. این مشخصات عبارتند از نام کامل شرکت، آدرس، تلفن، کد ملی شرکت، کد اقتصادی، شماره ثبت، کد پستی و …

فاکتور فروش: نوعی فاکتور می باشد که شکل و فرمت آن کاملا اختصاصی می باشد و با توجه به سلیقه و نیاز شما طراحی و چاپ می باشد. محدودیتی از نوع سایز چاپبی برای فاکتور فروش وجود ندارد و در هر سایزی می توان چاپ کرد.

قبض : اصولا قبض جهت دریافت وجه و یا ورود و خروج کالا از انبار و … به کار می رود. اصولا سایز قبض ها 10×21 و بصورت دسته چکی می باشد. دارای 2 قسمت می باشد که از وسط پرفراژ دارد که یک قسمت را تحویل میدهید و قسمت ته قبض را برای بایگانی نگه میدارید.

مفاهیم رنگ و برگه در چاپ فاکتور:

منظور از تک رنگ، 2 رنگ و چهاررنگ (تمام رنگی) در چاپ فاکتور، نوع چاپ طرح شما می باشد و ربطی به رنگ کاغذ استفاده شده در فاکتور ندارد. می توانید طرح خود را بصورت تک رنگ مشکی یا سورمه ای، 2 رنگ مشکی و قرمز و یا همچنین تمام رنگی چاپ کنید. منظور از فاکتور 2 برگی، 3 برگی و 4 برگی، تعداد برگ با یک شماره ثابت می باشد. مثلا فاکتور 3 برگی دارای 3 برگ فاکتور با یک شماره است که این 3 برگ 3 رنگ متفاوت دارد. انتخاب تعداد برگه بسته به نیاز شما دارد. مثلا در فاکتور 2 برگی: برگ اول مشتری و برگ دوم بایگانی

رنگ کاغذهای فاکتور:

برگ اول در فاکتور حتما سفید است و بقیه برگه ها می تواند زرد، آبی، صورتی و سبز باشد.

نوع کاغذ در فاکتور:

چاپ فاکتور با کاغذ تحریر 80 و الوان 60 : برگ اول تحریر 80 سفید و برگ های بعدی کاغذهای رنگی 60 گرم می باشد. در این نوع فاکتور باید از کاربن بین کاغذها استفاده کرد و امکان پرینت گرفتن روی کاغذ 60 گرم وجود ندارد زیرا در پرینتر جمع می شود.

چاپ فاکتور با کاغذ تحریر 80 و الوان 80 : برگ اول تحریر 80 سفید و برگ های بعدی کاغذهای رنگی 80 گرم می باشد. در این نوع فاکتور باید از کاربن بین کاغذها استفاده کرد و امکان پرینت گرفتن روی تمام برگ ها وجود دارد. اصولا از این نوع فاکتور جهت چاپ فاکتور رسمی دارایی استفاده می شود.

چاپ فاکتور با کاغذ کاربن دار (کاربن لس) : تمام برگهای این نوع فاکتور (سفید اول و رنگی های بعدی) 60 گرم می باشند. نیازی به استفاده از کاربن در این فاکتورها وجود ندارد و خود کاغذها دارای کاربن است. این نوع فاکتور برای فاکتور فروش بسیار مناسب می باشد.

شماره فاکتور و پرفراژ:

شماره فاکتور بصورت سری و فقط عدد با دستگاه ملخی و با رنگ قرمز چاپ می شود. شماره جزء رنگ چاپ محسوب نمی شود. این نوع شماره گذاری مورد تائید اداره دارایی است. تمام شماره ها بالای فاکتور سمت چپ زده می شود.
پرفراژ نقطه چین هایی است که باعث راحت کنده شدن فاکتور می شود و برای فاکتور فروش به کار می رود. در کارهای عمودی پرفراژ بالا و در فاکتورهای افقی پرفراژ سمت چپ زده می شود. اگر بخواهید فاکتور شما پرفراژ شود باید نوشته های طرح شما از لبه کار 1.5 شانت فاصله داشته باشد تا بتوان بالای پرفراژ را منگنه و صحافی کرد. در صورتی که نیاز به پرفراژ نباشد کار شما چسب خواهد شد و نیازی به فاصله نیست.

چاپ شاپرک shaparakgroup.com مرکز تخصصی طراحی و چاپ فاکتور، لیوان کاغذی و بروشور در ایران می باشد. شما می توانید نیازهای چاپی خود را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت چاپ کنید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle