Categories
خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی

پله پله تا خرید تیبا

دست ما ایرانی­ها برای خرید خودروی زیر 30 میلیون تومان چقدر باز است؟

خیلی کم. در همین بازار کوچک خودروهای زیر 30 میلیون تومان تنها تیبا است که چشمکی به خریداران می­زند. این خودرو که با طراحی گروهی از ایتالیا و طراح معروف ژاپنی و همکاری سایپا تولید شد بعدها مدل جذاب تری هم شبیه به خود ارائه کرد تا بتواند به زودی از این طریق جای پراید هاچ­بک یا پراید 111 را بگیرد. از قضا تیبا دو نه تنها از پراید زیبا تر بلکه بسیار شکیل­تر از تیبا یک بود و البته قیمت آن هم کمی گران­تر. دقت کنید که سایپا از مدل تیبا یک چهار نمونه مختلف تولید کرده که تفاوت چندانی با هم ندارند اما در عوض تیبا دو جبران­کننده همه ایراد­هایی بود که می­توانستیم به مدل قبلی آن بگیریم بود.

تیبا دو یا تیبا هاچ بک خودرو سفر دسته­جمعی یا خانواده بالای 4 نفر نیست و بیشتر به جمع­وجور بودن برای رانندگی در شهر معروف است. به علت تغییراتی که در بدنه تیبا دو صورت گرفته دیگر فضا برای سر سرنشینان عقب خودرو کمتر شده و این موضوع یکی از مهم­ترین تفاوت­های فضای داخلی کابین تیبا صندوق­دار و تیبا دو است. فضای داخلی آن نیز بسیار راحت­تر از پراید است چراکه بعد از توقف تولید ریو، تیبا صندلی­های اتاقش را از ریو به قرض گرفت.

اگر به دنبال خرید تیبا (صندوق دار و هاچ بک ) هستید نقص­هایی وجود دارد که باید پیش از خرید به آن آگاه باشید: اولین اینکه در داشبور کمی زودتر از چیزی که فکر کنید به صدا می­افتد اما به هر حال در نوع خود امکاناتی دارد که روی هیچ ماشین دیگر با این قیمت نیست. برای مثال چراغ مه­شکن، سیستم ضد سرقت و تنظیم آینه ای برقی جزئی از این امکانات هستند. به زودی هم قرار است تیبا برقی هم تولید و وارد بازار شود.

خرید تیبا صندوق دار یا تیبا sx در بازار و در نمایندگی 500 هزار تومان تفاوت قیمت دارد؛ در بازار 26 میلیون و در نمایندگی 25میلیون و 500 هزار تومان فروخته می­شود. این تفاوت قیمت بین بازار و نمایندگی در مدل دوگانه­سوز این خودرو یک میلیون تومان است. به طوری که سفید آن 28 میلیون و 100 هزار تومان در بازار قیمت دارد.

تیبا دوگانه سوز رنگی هم در بازار با قیمت 28 میلیون و 200 هزار تومان، همین تفاوت قیمت یک میلیونی با قیمت کارخانه را حفظ کرده­ و یک میلیون تومان گران­تر از نمایندگی است. اگر می­خواهید این خودرو را به صورت قسطی تهیه کنید هم بیشتر نمایندگی ها با دریافت حدود 13 میلیون تومان پیش پرداخت و مابقی به صورت چک بدون معطلی خودرو را به شما تحویل می­دهند.

ارزان­ترین تیبا دو مدل هاچ بک سفید sx است که 27 میلیون و 800 هزار تومان در نمایندگی قیمت دارد. رنگی همین مدل نیز 300 هزار تومان گران­تر است. توجه داشته­باشید که سفید این مدل تیبا در بازار ناموجود است و بیشتر توسط نمایندگی­ها به فروش می­رسد. در عوض اما سفید و رنگی مدل ex تیبا دو در بازار هم موجود است.

نکته­ ای که درباره تفاوت این دو مدل وجود دارد به تجهیزات مدل ex در شیشه بالابر عقب، تنظیم برقی آینه ها و رینگ آلومینیومی برمی­گردد. اگرچه قیمت بازار رنگ سفید این تیبا بین بازار و نمایندگی تفاوتی ندارد و هر دو 27 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می­شود اما رنگی همین مدل در کارخانه 28 میلیون و 130 هزار تومان قیمت دارد؛ آن هم در حالی که در بازار 300 هزار تومان ارزان­تر است.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle