Categories
اخبار رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی برند های برتر حوزه دیجیتال

بازار میلیاردی در دستان واردکنندگان هدفون

به طور معمول با خرید هر گوشی یک شارژر و یک هدفون هم به خریدار داده می‌شود اما این باعث نشده که بازار مستقلی برای خرید و فروش هدفون در اقتصاد کشور پا نگیرد. بازاری که حجم مبادلات خود را به بالای ۱۰ میلیارد تومان واردات رسانده‌است.

یکی از مهم‌ترین کشورهای وارد کننده هدفون امارات است. طبق آخرین آمار منتشر شده از مبادله هدفون در وب سایت اتاق بازرگانی تهران به طور باورنکردنی رقم واردات هدفون از امارت به یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان رسیده است. از چین نیز یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان هدفون وارد شده. سال ۹۱ ، ۲ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان از کره هدفون وارد شده بود. این رقم در ترکیه به ۱۰۴ میلیون تومان رسیده است. از سوی دیگر مجموع واردات هدفون (در دسته مدل میکروفون‌دار) از آلمان، سنگاپور، تایوان، کره، ایتالیا، فرانسه و هنگ کنگ برابر با ۷۵  میلیون تومان است. بیشترین رقم این مدل مربوط باز هم به چین با ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و سپس امارات با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است. در این سال ایران حتی از مکزیک نیز به ارزش 500 هزار تومان هدفون وارد کرده‌است.

بازار هدفون فضای بسیار جدیدی است که با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند بیشتر مورد داد و ستد قرار گرفته است.

طبق بررسی جدول آماری واردات تا سال ۸۲ هیچ کالایی با کد تعرفه هدفون ثبت نشده است.  رقم کل مبادلات خرید و فروش هدفون در سال ۸۳ شامل حدود ۹۰۰ میلیون تومان واردات از کشورهای مختلف دنیا وارد می‌شود و اینگونه بازار جدیدی به نام خرید و فروش هدفون در ایران درست می‌کند.

به طور کلی افزایش حجم واردات هدفون علاوه بر نشان دادن رشد تقاضا برای چنین کالایی نمایش دهنده افزایش توان شرکت‌ها برای تولید هدفون بوده است. به خصوص شرکت‌های آسیایی در این سال‌ها رشد چشم گیری داشته اند. بر اساس آمار وب سایت statisca حجم مبادلات دو مدل هدفون ساخته شده در آسیا امسال به حدود  ۳بیلیون دلار رسیده که سه سال قبل به ارزش ۲ بیلیون دلار در آسیا هدفون تولید می شد. سازندگان هدفون پیش‌بینی می‌کنند که این رقم در سال ۲۰۲۵ به ۵ بیلیون و ۵۰۰ میلیون دلار برسد.

این سونی دوست داشتنی

مارک هدفون یکی از مهم ترین دغدغه‌های افراد هنگام خرید است. همان طور که چین به بزرگترین وارد کننده هدفون در ایران تبدیل شده در کشورهای دیگر من جمله آمریکا هم عملکرد خوبی از خود نشان داده‌است. برای مثال در سال ۲۰۱۷ میلادی تحقیقی در این کشور نشان داد که ۳۰ درصد از مردم از هدفون سونی استفاده می‌کنند. دفتر اصلی سونی در توکیو قرار دارد. این کارخانه سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و کمی بعد از تولید یک دستگاه پلوپز برقی کار خود را آغاز کرد. سونی با خرید کلمبیا پیکچرز و یک شرکت معروف موسیقی به نام سی بی اس وارد سرمایه گذاری در این عرصه شد. این مارک از ابتدا احترام ویژه ای به دستگاه‌های شنیداری و صوت و صدا داشته‌است. مثلا لپ تاپ و گوشی‌های سونی نیز به قابلیت بالا برای ارائه سطح بالای صدا معروف هستند.

هدفون بوس یا بیس یکی دیگر از پرطرفدارترین هدفون های آمریکا محسوب می‌شود. بر اساس پرسشنامه این پژوهش ۲۰ درصد از پاسخ دهنده‌گان از استفاده‌کنندگان بوس بوده‌اند. سپس هدفون‌های اپل در رتبه سوم قرار دارند. یکی از هدفون‌های رایج در آمریکا اسکال‌کندی است که هنوز در ایران خیلی جا نیفتاده. بعد از اسکال کندی پاناسونیک و سپس فیلیپس قرار دارند.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle