Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع خدمات رپورتاژ آگهی

جنجال شرکت های کلاه بردار و نحوه شناسایی آن ها

شاید روزی یک فقره کلاه برداری در ایران اتفاق بیافتد.

دیری نمی گذرد از آخرین خبری که درباره یک کلاه برداری درست و حسابی یکی از این شرکت های ایرانی شنیده ایم.

اما واقعا چرا این همه کلاه برداری در سطح جامعه زیاد شده است؟ آیا این مساله هم می توانیم به دخالت دست های بیگانه و دشمنان ایران نسبت دهیم ؟

 

همین چندی پیش بود که خبر کلاه برداری یکی از این شرکت های مسکوکات شنیده بودیم که ظاهرا مجوز های لازم رو هم نداشته است. یعنی واقعا مشتریان مجموعه فوق الذکر کمی به خود زحمت ندادند که حداقل یک تحقیق سطحی راجع به شرکتی که می خواهند با آن مراوده کنند انجام دهند ؟

 

خب فرض رو بر این بگیریم که شخصی یا شرکتی کلاه بردار باشد – حواس مردممان کجا رفته پس‌ ؟

از قدیم گفتند حواست به دارایی هات باشه – همسایه ات رو دزد نکن.

 

خیلی از مردم امروزه بدین صورت به دام این شرکت های می افتند که مثلا دنبال خرید محصول یا خدمات خاصی هستند و در موتور جستجوگر گوگل عبارت مورد نظرشان را جستجو می کنند و بر روی نتایجی که گوگل به آن ها نشان می دهد کلیک می کنند و جذب آن شرکت می شوند.

جالب است بدانید سئوی سایت هیچ ارتباطی به قانونی بودن مجموعه مورد نظر ندارد  و خیلی از مجموعه ها در ایران وجود دارند که در حال فعالیت هستند ولی اصلا در هیچ مرجعی ثبت نشده اند و فعالیت آن ها به هیچ عنوان قانونی نیست و مشتریان آن ها می بایست در مراوده با آن ها احتیاط کنند.

پس اگر تبلیغی را در شبکه های اجتماعی مشاهده کردید و جذب آن شدید به این نکته توجه کنید که آن مجموعه ای که تبلیغ آن را مشاهده می کنید با راه اندازی یک کسب و کار یا فروشگاه اینترنتی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی توانسته تا رضایت خاطر شما را جلب کند و این مساله را فراموش نکنید که پیش از آغاز یک رابطه مالی با آن ها از قانونی بودن کسب و کارشان نیز مطمئن شوید.

 

در راستای مسائل ثبتی و قانونی شرکت ها برآن شدیم تا با یکی از مجموعه های ثبتی ایران صحبت کنیم تا کاملا متوجه شویم که چگونه بتوانیم شرکت های قانونی از غیرقانونی را تمیز دهیم.

 

طی مصاحبه ای که با مدیرعامل شرکت ثبت نخستین داشتیم؛ ایشان به این نکته اشاره نمودند که :

 “امروزه بسیاری از افراد هستند که به این مجموعه مراجعه می کنند و خواستار مشاوره ثبتی در مورد اینکه چگونه بتوانند یک کسب و کار راه اندازی کنند می باشند و تقریبا ۵۰ درصد اشخاص پس از دریافت مشاوره تصمیم می گیرند که فعالیت خود را بدون ثبت قانونی در مرجع ثبت شرکتها شروع نمایند و همین شرکت های نامعتبر و بدون مجوز هستند که شاید در آینده مردم گرفتار دام آن ها شوند “

 

*** جالب است بدانید که پیش از آغاز مراوده مالی با شرکت ها در ایران می توانید صحت کسب و کار مورد نظر را استعلام نمایید تا مطمئن شوید شرکت مورد نظرتان از لحاظ قانونی به ثبت رسیده است یا خیر – نحوه استعلام نیز بدین صورت است که در گوکل عبارت شناسه ملی را جستجو نموده و پس از انتخاب گزینه استعلام شناسه ملی را انتخاب نمایید ***

 

خیلی ها در جامعه عادت دارند که مسائل را برای خود و دیگران پیچیده کنند یا پیچیده جلوه دهند و شاید همین پیچیدگی باعث شود تا افراد نتوانند در مواقع مورد نیاز – تصمیمات صحیحی را اتخاذ کنند. در پاسخ به این پرسش که آیا ثبت رسمی شرکت پیچیدگی هایی دارد یا خیر – ایشان افزودند :

 

“ به هیچ عنوان پیچیده نیست – شاید مردم همان باور قدیمی در ذهنشان بوده باشد که اگر در قدیم می خواستند شرکت یا برندی ثبت کنند می بایست به اداره ثبت شرکت ها مراجعه می کردند و پس از دوندگی های فراوان و پر کردن فرم های درخواست به صورت دستی در انتظار تایید یا رد درخواست از سمت اداره می بودند که واقعا پیچیده بود ولی امروزه کار ها بسیار آسانتر شده و هر شخصی می تواند تنها با یکبار مراجعه به مجموعه – ثبت شرکت خود را انجام دهد. البته امروزه هم این کار پیچیدگی های خاص خود را دارد ولی شخصی که متقاضی ثبت است این پیچیدگی ها را احساس نمی کند و بار تحمل آن به دوش مجموعه نخستین می باشد “

 

این روزها کسب و کار های اینترنتی یا بعضا خانگی در حال فعالیت هستند که با استفاده از روش های Digital Marketing بسیار شناخته شده و مشتریان زیادی نیز دارند ولی در ابتدای کار به علت هزینه های ثبت شرکت یا برند اقدام به این امر مهم ننموده اند و بعدها به دلیل اینکه از نام تجاری شان توسط افراد یا شرکت های دیگر سوءاستفاده شده است متضرر گردیده اند.

ولی بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند می بایست هزینه هنگفتی را متقبل شوند – ثبت شرکت یا برند هزینه چندان زیادی ندارد.

البته با توجه به شرکتی که می خواهید ثبت نمایید – با توجه به تعداد اعضا یا موضوعات شرکت  – هزینه ها ممکن است متغیر باشد ولی به هر حال چندان زیاد نخواهد بود.

 

در صورتی که کسب و کار شما نیز در حال فعالیت است و در نظر دارید تا هزینه ثبت شرکت قانونی یا علامت تجاری و برند خود را بدانید می توانید به وبسایت مجموعه به نشانی www.nokhostinsabt.com مراجعه یا با خطوط ويژه ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ تماس حاصل نموده و علاوه بر دریافت پاسخ پرسش های خویش از هزینه ها نیز مطلع شوید.

 

 

نظر شما چیست ؟؟؟

چه مسائلی باعث می شود که این همه کلاه برداری زیاد شود و هر روزه شرکت های نامعتبر بیشتری به وجود آید ؟‌ چه تمهیداتی باید اندیشید و چه نکاتی را باید در هنگام شروع یک مراوده مالی با یک شرکت در نظر داشته باشیم تا بعدا متضرر نشویم ؟

در قسمت نظرات – پاسخ خود را ارسال نمایید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle