Categories
اخبار برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری تفریح

مثلث‌‌طلایی هند را ببینید و واقعیت رویایی بالییود را تجربه کنید

هندوستان یکی از غنی‌ترین مقاصد گردشگری است که علاقمندان به سفر به این کشور می‌دانند که قدم به سرزمین باستانی، درهم‌آمیخته با مذاهب و ادیان رنگارنگ، آیین‌ها و جشن‌های جذاب و متنوع می‌گذارند و از آب و هوا و طبیعت استوایی آن بسیار لذت می‌برند.
هند سرزمین رویایی رنگ‌ها و طعم‌ها آنقدر با ایران و فرهنگ غنی ایرانی گره خورده که گاهی در تور هند شک می‌کنید که این سرزمین همان ایران است، با همان فرهنگ مهمان‌نوازی و مهربانی و حتی با همان معماری و هنر چشم‌گیر! نفس کشیدن در میان زیبایی‌های هند اتفاقی است که باید آن را تجربه کنید؛ پیرمردی را که در حال نیایش در جلوی یکی از معابد است، صوفی موبلندی که در حال خواندن آوازی است و کودکانی که بادبادک‌هایشان را روی پشت بام خانه‌ها به آسمان فرستاده‌اند.
آژانس گردشگری مقتدرسیر تلاش می‌کند با مروری بر ویژگی‌های منحصر به‌فرد این سرزمین تصویری واقعی از سفر به این سرزمین پیش‌روی شما بگذارد.. مسافران هند به‌ناچار در آن سرزمین پهناور چند مقصد مهم و پر از شگفتی را انتخاب می‌کنند تا در زمان اقامت خود به‌خوبی با غنی‌ترین فرهنگ و قدیمی‌ترین روایت‌های تاریخی هندوستان آشنا شوند.

مثلث‌طلایی کجاست؟

برای همین بیشتر مسافران تور مثلث طلایی یا همان تور دهلی آگرا جیپور را برای سفر به این سرزمین انتخاب می‌کنند. مدت زمان این تور معمولا یک هفته است. واقعیت این است که این ۳ شهر بی‌نظیر در شمال شبه‌جزیره هند، آنقدر جاذبه‌های خیره‌کننده دارد که گردشگران شیفته‌ی سفر به اینجا و مراکز تاریخی و فرهنگی آنها می‌شوند.

هند

در هر کدام از این ۳ راس مثلث طلایی جاذبه‌های قرار گرفته که می‌تواند چشمان ما را سرشار از زیبایی و روح ما را سرشار از لذت کند.اصلا عنوان مثلث‌طلایی برای این شهرها به این‌دلیل انتخاب شده که نمی‌توان زیبایی، شکوه و جذابیت گردشگری هریک را بدون دیگری دید.

دهلی؛ قدم اول گشت و گذار هندی

معمولا مقصد اول تور مثلت طلایی، شهر دهلی یکی از مهمترین شهرهای هند است.اینجا شهری است که بارها و بارها و بعد از هر بار لشکرکشی کشورهای اطراف ساخته شده است. در دهلی یکی از اولین تجربه‌هایی که بعد از ورود به هند خواهید کرد ، حلقه‌ی گلی است که گردن تمام مسافران می اندازند و اینگونه به شما خوشامدگویی می‌کنند. در این شهر از میان باغ‌ها و عمارت‌های سرخ عبور می‌کنید تا راهی رستوران‌های مشهور شهر با طعم بی‌نظیر انواع غذاها و نوشیدنی‌های مخصوص هند شوید و با خوردن غذاهای خوش‌مزه‌ی تجربه‌ای فوق‌العاده را در خاطره‌ی خود ثبت کنید.

آنقدر جاذبه‌ی گردشگری چشم‌گیر در دهلی وجود دارد که این حجم از زیبایی را از خاطر نمی‌برید. در دهلی بعد از بازدید ار مجموعه قُطُب، دروازه هند، معبد همایون و شاهکار معماری به نام معبد آکشاردام شما به سه‌خطی می‌رسید که نشان از آرامگاه گاندی می‌دهد. دهلی شهری است که خاکستر گاندی در آن قرار دارد.

آگرا؛ بهشت روی زمین

شگفتی‌های این شهر تمام نمی‌شود، اما معمولا شما بعد از سه‌روز افامت در اینجا، با سفری زمینی از میان طبیعیت چشم‌نواز شهرهای میان دهلی و آگرا می‌گذرید و خود را به راس دوم مثلث‌طلایی می‌رسانید؛آگرا.
بی‌اغراق شما بعد از سفری چند ساعته پا را بر روی بهشت می‌گذارید. آگرا، مرکز هنر و فرهنگ و تجارت هندوستان سر بزنید، این شهر نامش از کتاب حماسی ماهابهاراتا و کلمه‌ی آگرهبانا وام گرفته شده است. آگرهبانا به معنای بهشت است.

در این شهر چشم شما به معماری زیبای ایرانی که برترین بناهای تاریخی هند را ساخته است خیره می‌شود. در زمان پادشاهی ظهیر محمدالدین بابر (اولین پادشاه تیموری هند) در قرن شانزدهم میلادی، ساخت چهارباغ‌های ایرانی در آن بسیار رونق گرفته است.

در همان ابتدا شما به دیدن مشهورترین نماد عشق در دنیا یعنی تاج‌محل می‌روید. تاج محل که از آن با عنوان سمبل عشق نیز یاد می‌کنند، بنا به دستور شاه جهان برای یادبود همسر ایرانی‌اش،معروف به ممتاز محل با کمک معماران و طراح‌های ایرانی ساخته شده است.
همان‌طور که به زیبایی تاج‌محل فکر می‌کنید به دیدن  قلعه‌ آگرا می‌روید، قلعه‌ای که بازهم با معماری ایرانی اسلامی در قرن شانزدهم میلادی به دستور اکبر شاه، پادشاه مغولی هندوستان ساخته شده است. در سفر به آگرا به‌غیر از زیبایی ساختمان‌ها و بناهای متعدد، سرسبزی و تنوع گیاهی و باغ‌های بزرگ و زمین‌های گل‌کاری شده، شما را دگرگون می‌کند.

جیپور؛ جواهر هندوستان

پایان این مسیر بعد از ۳روز اقامت، سفر به جیپور، ضلع دیگر مثلث‌طلایی است که نمایی بی‌نظیر از زندگی ثروتمندان هند و همچینین کارگاه‌ها و مراکز ساخت گران‌قمیت‌ترین و منحصر به‌فردترین جواهرات دنیا را به شما نشان می‌دهد.

جیپور یکی از مهم‌ترین مراکز تولید سوغاتی‌های ویژه‌ي هندوستان است. معمولا بیشتر مسافران، ساری‌های زیبا و منحصر به‌فرد هندی را با آن رنگ‌های دلربا و چشم‌نواز از بازارهای سنتی این شهر تهیه می‌کنند.

گوا؛ آرامش میان سبزی جنگل و آبی دریا

اما اگر سفر تاریخی و فرهنگی خود در هند را تکمیل کردید آژانس مسافرتی مقتدر سیر تابان به مسافران خود اقامت به‌یادماندنی در تور گوا را پیشنهاد می‌کند. آب و هوا و گیاهان استوایی باعث شده تا تپه‌های این شهر ساحلی، بسیار سبز و پر گیاه باشند. آرامش و ساحل‌های شنی اینجا مهم‌ترین ویژگی آن است که سفری آرام و استراحتی به‌یادماندنی را به شما هدیه می‌کند.

با اینکه با ویژگی شگفت‌انگیزترین شهرهای هند آشنا شدید، اما همیشه دیدار از بمبئی مهم‌ترین شهر این کشور هم از جذابیت‌های سفر به هندوستان است.

بالیوود هندوستان

بمبئی؛ دنیای واقعی سینمای بالییودی

سفر به بمبئی که اکثرا در قالب تور بمبئی گوا را نه فقط به‌عنوان مهم‌ترین شهر و مرکز اقتصادی و تجاری هندوستان بلکه اتفاقا به‌خاطر استودیوهای بزرگ و به‌یادماندنی بالیوود و ساخت فیلم‌های پرطرفدار هندی باید دید و از آن خاطره ساخت. این شهر ساحلی هم البته ساحل آزاد و آرامی دارد اما همچنان بیشتر گردشگران شیفته‌ی گالری‌های هنری و مراکز فرهنگی آنجا می‌شوند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle