Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع کالا رپورتاژ آگهی رپورتاژ خرید و فروش

آیا می‌توانم لوازم کوهنوردی و کمپینگ را دست دوم بخرم؟

سفردوستان و کوهنوردهای حرفه‌ای می‌دانند که باید لوازم کوه و کمپینگ را با کیفیت انتخاب کرد و برایش پول خوبی هم داد.

فایده ندارد کیسه‌خوابی که با خود به سفر می‌بری بعد از دوبار استفاده دیگر کارایی نداشته باشد یا کفشی که موقع کوه رفتن به پا می‌کنی از همان اول اذیت کند. نگاهی به فروشگاه‌های فروش لوازم کوهنوردی و کمپینگ و دیدن قیمت برندهای مشهور ممکن است آدم را به وحشت اندازد. قیمت کفش‌ها تازه از پانصد ششصد هزارتومان شروع می‌شود و برای خرید چادر و کیسه خواب باید یک میلیون تومان و بیشتر بپردازی. اینجاست که آدم نگاهی به بودجه‌ای که دارد می‌اندازد و اگر برای خرید یک جنس گران با کیفیت کافی نبود دو راه را پیش روی خود می‌بیند. یکی تهیه لوازم کوهنوردی و کمپینگ ارزان و کار راه بنداز و دیگر خرید اجناس دست دوم با کیفیت با قیمتی کمتر از نو.

پیشنهاد اینکاره‌ها همیشه راه دوم است. یعنی خرید جنس دست دوم باکیفیت که دوام خوبی داشته باشد، چون استفاده از لوازم بی‌کیفیت می‌توان خوشی‌های کوهنوردی و سفر را کاملا از بین ببرد. حالا سوال این است که از کجا وسایل دست دوم پیدا کنم؟ با ظهور و بروز فروشگاه‌های آنلاین یا سایت‌هایی که مردم در آنجا بی‌واسطه اجناسشان را برای خرید و فروش آگهی می‌کنند دیگر پیدا کردن لوازم دست دوم سخت نیست. لوازم کوه و کمپ هم پیچیدگی چندانی ندارند که آدم دست و دلش بلرزد که نکند جنس خراب تحویلم بدهند. کافی است نکاتی را درمورد خرید این لوازم بدانید تا با خیال راحت جنس اصل را از قلابی و جنس همچنان مقاوم را از محصولاتی که دیگر عمر خودشان را کرده‌اند تشخیص بدهید.

دیوار یکی از سایت‌هایی است که دوستداران سفر آگهی‌های خرید و فروش لوازم کوهنوردی و کمپینگ خود را در آنجا قرار می‌دهند.

در توضیح بعضی آگهی‌ها با عبارت “در حد نو” مواجه می‌شوید که خوب است وسایل مورد نیاز خود را از بین آنها انتخاب کنید. فقط ممکن است مجبور باشید بیش از یک دفعه برای دیدن و انتخاب هر وسیله به محل مورد نظر فروشنده بروید که باید ببینید به نسبت قیمتی که می‌پردازید می‌ارزد یا نه. در این سایت از کفش، کوله پشتی، کیسه خواب، چادر و لباس مخصوص کوهنوردی گرفته تا میز و نیمکت سفری، فلاسک و ظروف کوهنوردی به فروش می‌رسد. بعضی از فروشگاه‌ها هم اجناس خود را با قیمت عمده و پایین‌تر از نرخ فروشگاه به فروش می‌رسانند. حتی به آگهی‌هایی برخورد خواهید کرد که در آن فروشنده از جنس مورد نظر تا به حال استفاده نکرده است، اما به دلایل متعدد قصد فروش آن را دارد. اما پیشنهاد این است که در تهیه چهار وسیله اصلی کوهنوردی و کمپینگ که شامل کوله پشتی، کفش مناسب، کیسه‌خواب و چادر است دقت لازم را داشته باشید.

معروفترین برندهای فروش لوازم کوهنوردی و کمپینگ اسکارپا، کمپ، سالیوا، لاوآلپاین، لااسپورتیوا، lowa، ویبرام، نورث فیس، سیموند، ماموت، دیوتر، کلمن و سالمون هستند. برای مثال در دیوار کاپشن برند سالیوا 150 هزارتومان و کفش سالیوا 200 هزارتومان آگهی شده یا کفش سالمون کاملا نو 350 هزارتومان قیمت‌گذاری شده است.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle