Categories
اخبار رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی برند های برتر حوزه دیجیتال رپورتاژ خرید و فروش

قبل از فروش لپ تاپ به این نکات توجه کنید

وقتی کسی می‌خواهد لپ تاپش را به روز کند به جای اینکه لپ تاپ قدیمی‌را یک گوشه کمد بگذارد آن را به فرد دیگری می‌فروشد یا می‌دهد. این زمان مهم‌ترین دغدغه فرد این است که چطور همه فایل‌هایش در لپ تاپ قدیمی‌را به مدل جدید انتقال بدهد و جلوی نشت اطلاعات خود را چگونه بگیرد؟ برای رهایی از این دغدغه برخی از کارشناسان کامپیوتر پیشنهادهایی دارند. تا زمانی که شما این 4 کار را انجام دهید هیچ کدام از اطلاعات شخصی تان درز نمی‌کند.

از همه اطلاعات مورد نیازتان در لپ تاپ قدیمی‌بک آپ داشته باشید

هنگام فروش یک لپ تاپ چگونه باید یک بک‌آپ یا نسخه پشتیبان تهیه کرد؟ برای جواب دادن به این سوال اول بررسی کنید که باید از چه فایل‌هایی بک آپ بگیرید. اگر حجم آن کم بود با یک کپی و پیست ساده روی فلش یا‌هارد مشکل را حل کرده‌اید. اگر تعداد این فایل‌ها بیشتر از این حرف‌ها بود بهتر است با استفاده از برخی نرم افزارهای مشابه آنها را دسته بندی کنید.برای این کار بیشتر افراد کارشان را در دراپ باکس گوگل راه می‌اندازند. این دراپ باکس‌ شبیه همان آی کلود در آیفون بوده .و 2.5 گیگ فضای رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد. این فایل‌های موجود در دراپ باکس را می‌توان در محل‌های متفاوت، لپ تاپ و کامئیوترهای مختلف استفاده کنید.البته اگر به فضای بزرگتری هم نیاز دارید با هرینه اندکی فضای بیشتری برای آپلود می‌خرید.

همه پسوردهای لپ تاپ را پاک کنید

قدم بعدی این است که باید پسوردهایتان را پاک کنید. پاک کردن پسوردهای ثبت شده در ایمیل و سایر حساب‌های کاربری مهم‌ترین کار هنگام فروش لپ‌تاپ هست. برای این کار در قسمت ستینگ گوگل کروم و بخش Show advanced settings بر روی گزینه Manage passwords رفته و وب‌سایتی که می‌خواهید رمز آن را بردارید یا پسورد آن را نگاه کنید از طریق کلیک کردن با گزینه Show password, انتخاب می‌کنید.

پاک کردن زیر و بم کامپیوتر

وقتی شما یک لپ تاپ دست دوم می‌خرید انتظار ندارید که تک تک تمام عکس‌ها و ویدیون‌های شخصی فروشنده را پاک کنید. عده‌ای برای پاک کردن لپ‌تاپ راه قدیمی‌deletیا shift deletرا انتخاب می‌کنند. اما راحت‌ترین کار این است که درایوهایی را که در آن اطلاع خصوصی دارید فرمت کنید. نرم افزار Wipe Hard Drive Using برای همین ساخته شده که دیگر هیچ فایلی با ریکاوری هم برنگردد. البته در ویندوزی مثال ویندوز 8 امکان ریست فکتوری کردن لپ تاپ وجود دارد اما در ویندوزهای دیگر راه حل استفاده از نرم افزار‌های پاکسازی کاری است که بدون شک هنگام فروش لپ تاپ جلوی نشت اطلاعاتتان را می‌گیرد.

تمیزکاری سخت افزار

برای اینکه هنگام فروش لپ تپ آن را با قیمت بهتری بخرند باید حتما ظاهر و زیر و روی لپ تاپ را تمیز کنید. برای تمیز کردن فن بعد از باز کردن پیچ‌های پشت لپ‌تاپ با یک مسواک آن را گردگیری کنید. همچنین می‌توانید با سشوار گرفتن روی آن گرد و خاک آن را ببرید. این کار را هرگز با آب و الکل و پنبه انجام ندهید. بدیهی است که ظاهر آن را تا الکل یا مایع مخصوص لپ‌تاپ تمیز کنید و با این کار لپ تاپ خود را با قیمت بالاتری به فروش بگذارید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle