Categories
اخبار برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع خدمات

عاقبت کسب و کارهای مجهول الهویه

در زمانه ای زندگی می کنیم که دیگر جلب اعتماد اشخاض دیگر خیلی سخت شده است، در زمان های قدیم، کلام هر شخصی برای دیگری سند بود و اصلاحا با گرو گذاشتن یک تار سبیل به یکدیگر اعتماد می کردند و قرار مدار های کاری شان را بر همان بنا می کردند ولی این روز ها دیگر این طور نیست.

1 میلیون تومان وام بخواهید بگیرید انواع مدارک از قبیل مدارک شناسایی ، ضامن، کسر از حقوق ، سند مالکیت ، سند ازدواج، سفته، تعهد نامه محضری و … را از شما طلب می کنند.

همه این ها به دلیل کاهش اعتماد اشخاص حقیقی و حقوقی به یکدیگر شده است.

دیگر انگاری حرف انسان ها سندیت ندارد و در هر زمینه ای می بایست به صورت حساب شده عمل کنید تا به نتیجه برسید.

در کسب و کار ها نیز همین است، کمی قبل تر را به یاد آورید، شخصی در خیابان همراه با دوچرخه اش راه میرفت و میگفت “لحاف دوزیهههههه” یا آن هایی که به صورت سیار به حرفه ساخت درب و پنجره فعال بودند و غیره و غیره.

اگر به خدمات آن ها نیاز داشتیم سریع بیرون می دویدیم و از خدمتی که آن ها ارائه می دادند بهره می گرفتیم ولی انگاری این روزها دیگر آن ها را نمی بینیم و اگر هم ببینیم دیگر با وضعیت فعلی جامعه نمی توانیم اعتماد کنیم و از آن ها دعوت کنیم به داخل منزل مان بیایند و لحاف مان را ترمیم کنند و یا پنجره ای برایمان بسازند،  بیشتر متمایلیم به یک مجموعه ثبت شده و معتبر رفوگری لحاف مراجعه کنیم و لحاف را به آن ها بدهیم تا برایمان رفو کنند.

چرا؟

چون آن ها مغازه ای دارند، دفتری دارند، دستکی دارند و یا شرکت یا برند ثبت شده ای دارند که به گونه ای باعث آرامش خاطر درونی ما نسبت به خدماتی که انجام می دهند می شود، پس ببینید که چقدر نام و نشان داشتن در کسب و کار ها مهم است.

خیلی از ماها که کسب و کارمان را شروع می کنیم، بدون توجه به پیشنیاز های حقوقی آن کسب و کار، اقدام به فعالیت به صورت بی نام و نشان و غیر رسمی می کنیم و پس از چندی که کسب و کارمان رونقی گرفت، افراد تازه ای را استخدام کردیم و سروسامانی به مجموعه مان دادیم، تازه می فهیمیم که مشتریان مان کسب و کارمان را به نام ما شخص ما می شناسند و این اصلا خوب نیست، به خاطر اینکه همیشه به عنوان یک عضو اصلی در کسب و کارمان باید حضور فیزیکی داشته باشیم وگرنه مشتریانمان از دست مان می رود چون با نبود شخص خودمان در آن مجموعه دیگر مشتریان به مجموعه ما مراجعه نمی کنند تا باعث چرخش آن کسب و کار شوند.

این خیلی بد است ، چون خشت اول را خوب بنا نکردیم و نتوانستیم نام و نشان و برندی از خود به جای بگذاریم، در صورتی که از همان اول اگر اقدام به ثبت برند می کردیم ، الان همه اسم برند مان را می شناختند و با عدم حضور خودمان، برند مان پابرجا بود.

یا مجموعه ای را فرض کنید که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند، این مجموعه سالهاست که به این حرفه مشغول و اعتباری برای خودشان کسب کرده است، حال بعد سالها طی فعالیت بازاریابی که انجام می دهند، مجموعه دولتی مایل است با آنها ها قرارداد همکاری عقد نماید ولی یکی از شروط عقد قرارداد با آن مجموعه دولتی این است که شرکت ثبت شده ای با حداقل 10 سال سابقه کار داشته باشند، حال اگر این مجموعه 10 سال پیش اقدام به ثبت شرکت نمی کرد ، آیا می توانست با آن مجموعه دولتی قرارداد همکاری ببندد ؟ قطعا خیر. پس بدانیم که هر کاری پیشنیازی دارد و بدون رعایت آن پیشنیاز ها قطعا روزی دچار مشکل می شویم.

پیشنیاز شروع هر کسب و کاری در ایران و یا نقاط مختلف دنیا ثبت شرکت و برند است.

ثبت شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی مان و ثبت برند برای اینکه شخص یا اشخاص دیگر، از نامی که برای کسب و کارمان انتخاب کرده ایم و برای اعتبار بخشیدن به آن سالها زحمت کشیده ایم، سوء استفاده نکند.

برخی نیز تصور می کنند هزینه ثبت شرکت بسیار بالاست و شاید برایشان توجیه اقتصادی نداشته باشد و شاید این باور تا مدت ها مانع آن شود تا اقدام به ثبت شرکت نمایند و در این مدت قطعا زمان را از دست خواهند داد و مدت زمانی که می تواند به عنوان سابقه شرکت شان محسوب شود از دست خواهد رفت.

قطعا اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت می کنند، در نظر مشتریان حقیقی و حقوقی شان از اعتبار بسیار بیشتری نسبت به اشخاصی که به صورت حقیقی فعالیت می کنند دارند.

خود ما نیز اینگونه هستیم، اگر بخواهیم خدماتی را دریافت کنیم به شرکت ها بیشتر اعتماد می کنیم یا به اشخاصی که بدون نام و نشان فعالیت می کنند؟

اگر از شخصی حقیقی خدماتی دریافت کنیم و بعد از چند روز دچار مشکل شویم چه؟ به کجا رجوع کنیم؟ چگونه مسئله را پیگیری کنیم؟

در نهایت اگر بدون ثبت شرکت نیز فعالیت کنیم، اکثر شرکت های دولتی و خصوصی مایل نیستند با ما کار کنند، چون نمی توانند به یک شخص حقیقی اعتماد کنند.

لذا اگر در نظر داریم کسب و کاری را راه اندازی کنیم، اول از همه پیشنیاز های حقوقی آن را رعایت کنیم حتی کسب و کار های اینترنتی ، مثلا اگر می خواهیم اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نماییم، خرید هاست و دامین و راه اندازی فروشگاه کفایت نمی کند ، باید موازی با آن شرکت مربوطه و برند مان را نیز ثبت کنیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

پس اگر در نظر دارید تا کسب و کاری را شروع نمایید ،جهت ثبت شرکت و برند مورد نظرتان می توانید با مجموعه ثبتی نخستین ثبت به نشانی www.nokhostinsabt.com  و خطوط ویژه 02188881235 و 02188881245 که در زمینه ثبتی مورد توجه بسیاری از برند ها و مدیران برتر کشور است،  تماس حاصل نموده و از کارشناسان مجموعه مشاوره های لازم را دریافت و پس از ثبت شرکت و برندتان با خیالی آسوده فعالیت اقتصادی تان را شروع نمایید.

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle