Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع خدمات

هفت اصلی طراحی یک وبسایت خوب [وب وان]

موفقیت هر وبسایتی کاملاً به روش طراحی‌اش بستگی دارد. چه طراحان حین ساخت سایت بیشترین توجه را داشته باشند و یا نداشته باشند، سایت خوب‌طراحی‌‌شدهٔ شما، که هم کاربردپذیری و هم سودمندی دارد، تعیین‌کنندهٔ موفقیت است. از آنجایی‌که سایت شما ویترین کسب‌وکار‌تان است و بیشترین مشتریان بالقوه قبل از اینکه نگاهی به فروشگاه‌‌تان بیندازند، از سایت‌تان دیدن می‌کنند، ناگزیر باید به شکلی محتاطانه آن را طراحی کنید. فقدان هر یک از ابعاد طراحی ممکن است تأثیرگذاری برند‌تان را از بین ببرد.

طراحی صفحات وب به جهت تبدیل‌ها از آنچه فکر می‌کنید مهم‌تر است. با وجود استفاده از تاکتیک عالی تقویت تبدیل، ممکن است در صورتی که سایت‌تان ظاهراً کیفیت ضعیفی دارد، کار چندانی نکنید. اما در واقعیت، طراحی وب سایت الزاماً به این معنا نیست که سایت چه ظاهری دارد و چقدر دوست‌داشتنی‌ست، بلکه به معنای نحوهٔ عملکرد آن است. حتی وب سایت‌‌های با ظاهر ساده و کاربردپذیری استثنایی و خوش‌ساختار معمولاً در گوگل عملکردی اعجاب‌انگیز دارند. دیدگاه کاربران دربارهٔ این گونه وبسایت‌‌ها نیز بهتر از وبسایت‌‌های با تجربهٔ کاربری ضعیف است. عملکرد هر سایتی کاملاً به اثربخشی‌اش وابسته است.

بنابراین، چطور می‌توان وبسایت خوبی طراحی کرد؟

طراحی یک وب سایت خوب نیازمند متخصص‌‌های گوناگونی‌ست که در زمینه‌‌های مختلف تخصص دارند. تلاش جمعی انها باید زمانی عملی شود که قرارست تصمیمی حیاتی گرفته شود. در این مقاله، ۸ اصل طراحی یک وب سایت خوب را که باید حین ساختش به آن فکر کنیم، عنوان می‌کنیم. این اصول طراحی قطع‌به‌یقین در طراحی‌‌های تأثیرگذار و ارتقای کاربردپذیری وبسایت به طراحان وب کمک خواهد کرد.

این ۸ اصل که وب سایت‌‌تان را به سایتی زیبا، کاربرپسند، اثرگذار و سرگرم‌کننده تبدیل می‌کنند، به این شرح‌اند:

1)  سادگی بهترین است

این احتمال وجود دارد که وب سایت بیش‌ازاندازه کارشده جواب ندهد. ممکن است درج المان‌‌های بی‌اندازه در سایت حواس بازدیدکنندگان را از هدف اصلی سایت‌‌تان دور کند. سادگی همیشه در طراحی‌‌های اثرگذار جواب می‌دهد. طراحی شسته‌رفته و زنده نه تنها وب سایت را جذاب می‌کند، بلکه به کاربر کمک می‌کند تا به شکلی یک پارچه از صفحه‌ای به صفحهٔ‌ دیگر هدایت شود.

بارگذاری وب سایتی که ویژگی‌‌های طراحی‌اش کاربردی نیستند ممکن است خسته‌کننده باشد. تا جای ممکن ساده طراحی کنید تا برای بازدیدکنندگان براحتی قابل‌استفاده باشد و بتوانند به سادگی مسیرشان را پیدا کنند.

2)  ثبات

ثبات در طراحی سایت خیلی اهمیت دارد. به تطبیق المان‌‌های طراحی‌ در کل صفحات سایت توجه کنید. فونت‌‌ها، سایزها، عناوین اصلی و فرعی، و استایل دکمه‌ها همگی باید در کل وبسایت یکسان باشند. همه‌چیز را از پیش برنامه‌ریزی کنید. فونت‌‌ها و رنگ‌‌های مناسب را برای متون و دکمه‌‌ها و … را نهایی کنید و در کل روند ساخت سایت از همین روند پیروی کنید. صفحات آبشاری (CSS) برای حفظ اطلاعات کامل دربارهٔ استایل‌‌ها و المان‌‌های طراحی سودمندند.

3)  تاییوگرافی و خوانایی

صرفنظر از اینکه طراحی‌‌تان تا چه اندازه خوب باشد، متن سایت هنوز در طراحی تعیین‌کننده است، زیرا اطلاعات موردنظر کاربران را در اختیارشان می‌گذارد. چون جستجوگران موتورهای جستجو با این داده‌‌ها بسیار آشنا هستند، به بخش لاینفک فعالیت‌‌های «سئو» تبدیل می‌شوند. شما باید ظاهر جذاب و خوانای تایپوگرافی سایت‌‌تان را حفظ کنید، و توأمان از کلیدواژه‌‌ها، ابرداده‌‌ها و سایر المان‌‌های حساس به سئو به شکلی مهارت‌آمیز بهره ببرید.

فوت‌‌هایی که خوانش راحتی دارند نیز در نظر داشته باشید. برای هر یک از المان‌‌های طراحی مانند عناوین، متون اصلی، دکمه‌‌ها و غیره ترکیب‌‌های مناسب از طرح حروف بسازید.

4)  سازگاری با موبایل

با در نظر گرفتن استفادهٔ همواره رو‌به‌افزایش گوشی‌‌های هوشمند، تبلت‌‌ها و فبلت‌ها، طراحی وب باید برای صفحه‌‌های نمایش مختلف قابل‌استفاده باشد. اگر طراحی وبسایت‌‌تان همهٔ سایزها را پشتیبانی نکند، احتمالاً از رقابت با رقبای‌‌تان عقب می‌مانید. استودیوهای طراحی وب یا سرویس‌پوینت‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آنجا طرح دسکتاپ‌‌تان را به طرحی واکنشی و سازگارپذیر برای همه نوع صفحه نمایش تبدیل کنید.

5)  رنگ‌بندی و تصاویر

ترکیب رنگ عالی کاربران را جذب می‌کند، اما ترکیب رنگ ضعیف ممکن است منجر به حواسپرتی‌شان شود. پس باید رنگ‌بندی بی‌نقصی برای وبسایت‌‌تان انتخاب کنید که بتواند جوّی خوشایند ایجاد کند، و بدین شکل، تأثیر خوبی روی بازدیدکنندگان بگذارد. با انتخاب رنگ‌بندی تکمیلی برای ایجاد ظاهری متعادل در طراحی‌‌تان تجربیات کاربری را ارتقا دهید. فراموش نکنید که از فضای سفیدرنگ استفاده کنید، زیرا باعث می‌شود وبسایت‌‌تان از بی‌نظمی و آشفتگی ظاهری در بیاید. بعلاوه،از رنگ‌‌ها زیادی استفاده نکنید. سه تا چهار رنگ‌بندی برای طراحی جذاب و شسته‌رفته یک وبسایت تعداد زیادی‌ست.

همین‌طور، در استفاده از تصاویر هم افراط نکنید. از تصاویر زنده زیادی استفاده نکنید.

6)  بارگذاری آسان

هیچ‌کسی وبسایتی که بارگذاری آن زمان زیادی ببرد دوست ندارد. پس با بهینه‌سازی اندازهٔ تصاویر، ترکیب کدها در قالب یک CSS مرکزی یا فایل جاوااسکریپت که تعداد درخواست‌‌های HTTP را کمتر می‌کند، این مسئله را در نظر بگیرید. بعلاوه، برای ارتقای سرعت بارگذاری، HTML، جاوااسکریپت و CSS را فشرده کنید.

.

7)  ارتباط

هدف نهایی بازدیدکنندگان دستیابی به اطلاعات است، و اگر وبسایت‌‌تان بتواند به‌شکلی کارامد راه ارتباطی‌شان را برقرار کند، به احتمال زیاد وقت بیشتری را صرف سایت‌‌تان می‌کنند. ترفندهایی که می‌توانند در برقراری ارتباط آسان بازدیدکنندگان موثر باشند عبارتند از: ساماندهی اطلاعات با استفادهٔ خوب از عناوین اصلی و فرعی، و استفاده از شماره‌گذاری جملات به جای جملات بلند و ناجور.

جمع‌بندی

با عمل به اصول فوق، می‌توانید براحتی وبسایتی زیبا و کارکردی بسازید. بدون این اصول، طی‌کردن این مسیر طولانی دشوارست. تنها با طرحی تمیز و کاربرپسند می‌توانید به موفقیت فکر کنید.

اگر یک وب سایت ساده در عین حال جذاب و کاربردی برای خود میخواهید، میتوانید روی وب وان که یک شرکت معتبر طراحی سایت در تهران است، حساب کنید. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی به وب سایت وب وان webone.co  مراجعه نمایید.

 

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle