Categories
اخبار

سینما، جاذبه‌ای همه‌گیر

سینما هنر هفتم جهان نام گرفته است، این هنر جوری با زندگی اکثر ما عجین شده است که جزو روزمرگی‌ها و علاقه‌های شخصی ما شده و در واقع با آن زندگی می‌کنیم.

بسیاری از ما تشنه دیدن فیلم‌ها و بازیگران موردعلاقه‌مان هستیم یا دوست داریم خود یکی از کسانی باشیم که روی پرده نقره‌ای تماشاچیان تماشای‌مان کنند و پوسترهای‌مان را به دیوار بکوبند و تقاضای عکس و امضا از ما بکنند.

با اختراع سینماتوگراف توسط برادران لومیر در سال ۱۸۹۵ پایه‌های اصلی سینما شکل گرفت و با پیشرفت فن فیلمبرداری و دستگاه کینتوسکوپ توسط توماس ادیسون، این هنر که البته این روزها یک صنعت شده است تا به امروز ادامه داشته و با تغییرات و پیشرفت‌های زیادی روبرو بوده است.

سینما در ایران با ساخت اولین فیلم صامت آبی و رابی در سال ۱۳۰۹ به ایرانی‌ها معرفی شد و یک سال بعد نخستین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر ساخته شد و بعد با تولید سینمایی که فارسی لقب گرفت و تا به حال با ساخت فیلم‌های خوب و بد با فراز و نشیب‌های بسیاری راه خود را ادامه داده است.

 

انتخاب فیلم خوب

فیلم خوب باید تماشاگران را جذب سالن سینما کند و آنقدر کشش داشته باشد که تماشاگر به مدت یک ساعت و نیم در صندلی خود بماند و با علاقه صحنه‌های فیلم را دنبال کند. برای ساخت یک فیلم خوب همه عوامل آن از تهیه کننده تا کارگردان، از بازیگر تا فیلمبردار، از عکاس تا مدیر تولید و صدابردار و نورپرداز،… نقش دارند. با نقص کار یک عامل کار دیگر عوامل هم به خوبی از آب در نمی‌آید.

ضمن اینکه تماشای یک فیلم خوب در جای غیرمناسب و سالنی با کیفیت پایین به هیچ وجه جاذبه‌ای ندارد. نکات اساسی برای انتخاب یک فیلم خوب برای خرید بلیط سینما برای تماشاگران، اول از همه بازیگران، نویسنده فیلمنامه، کارگردان و … فیلم است که با نگاهی به کارکرد آنها در گذشته می‌توانند حدس بزنند که برای تماشای آن فیلم به سینما بروند یا خیر.

دیگر عاملی که بر انتخاب تماشاگران تاثیر می‌گذارد، خواندن نقدها و مطالبی هست که در رسانه‌ها در مورد آن فیلم گفته و نوشته می‌شود.

نکته مهمی که به انتخاب تماشاگران بستگی دارد، انتخاب سالن خوب سینماست. بهترین مکان برای فیلم دیدن سالن سینماست که این روزها با ساخت پردیس‌های مختلف در تهران و بعضی شهرستان‌ها با سالن‌های استاندارد سینمایی که دارند، این امکان در اختیار مردم قرار گرفته است. امیدواریم در همه محله‌ها و شهرهای بزرگ و کوچک با همکاری مقامات مسئول سالن‌های مناسبی برای تماشای فیلم‌های سینمایی ساخته شود.

 

خرید بلیت سینما

اولین نکته‌ای که باید رعایت شود، خرید بلیت سینما یا سی‌دی اورجینال فیلم‌هاست چون تماشاگران با پرداخت هزینه اندکی می‌توانند به ادامه حیات سینما کمک کنند، به یاد داشته باشیم تنها منبع درآمد عوامل ساخت یک فیلم همین فیلم‌هاست و اگر ما نسخه کپی آن را به طور غیرمجاز دانلود کنیم در واقع نانی را از سر سفره آنها و خانواده‌شان برداشته‌ایم.

بهترین راه برای خرید بلیت سینما رزرو اینترنتی است که با مراجعه به سایت‌های معتبر مخصوص این کار می‌توان به راحتی صندلی مناسب خود را رزرو کرد و یک ربع قبل از شروع فیلم به گیشه مراجعه کرد و با وارد کردن کدی که در خرید آنلاین به ما داده شده در دستگاه مخصوص این کار، بلیت چاپی را دریافت کنیم و به تماشای فیلم بنشینیم.

برای خرید بلیت اینترنتی سینما و یا احیانا اگر بلیتی خریداری کرده‌اید که نمی‌توانید از آن استفاده کنید، برای فروش آن می‌توانید به بخش خرید و فروش بلیط سینما در قسمت سرگرمی و فراغت سایت دیوار مراجعه کنید و آنچه که مدنظرتان هست را به دست آورید.

ضمن اینکه سه شنبه‌ها همه سالن‌های سینماها بلیت را نصف قیمت می‌فروشند تا تماشاگران بیشتری را جذب سالن کنند، پس سه شنبه‌ها می‌توانند روز رفتن به سینما و تماشای فیلم‌ها باشند.

همچنین طبق اعلام شورای صنفی نمایش از ۱۹ شهریور تا ۶ مهرماه به مناسبت روز ملی سینما بلیت سینماها همه روزه به صورت نیم بها فروخته می‌شود.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle