Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی برند ها

رنو سیمبیوز ۲ خودرو آینده

اگر قرار باشد خودروها نیز مانند فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی ورژن دو و سوم داشته باشند، سیمبیوز ۲ رنو یکی از آنهاست. همان خودروی مفهومی جالبی که امسال و چند ماه پیش در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت به نمایش درآمد و ذهن را به یاد “ترزور” این کمپانی می‌اندازد.

اینک رنو یک مدل واقعی‌تر از این خودرو را معرفی کرده که احتمالا به صورت یک مدل تولیدی در ۵ سال دیگر ارائه می‌شود.

این خودرو یک الکتریکی خودران است. دو ویژگی‌ که این روزها هر خودروی معمولی را به چالش می‌کشند. دو موتور الکتریکی این خودرو در محور عقب نصب شده‌اند و با استفاده از فناوری‌های ارائه شده در سامانه تحرک، از نوع منحصر به فرد رنو که باعث پویایی و داینامیک بیشتر خودرو می‌شوند.

سیمبیوز

در نسخه‌ اولیه‌ای که رنو آن را در تیزرها و نمایش‌هایش  به تصویر می‌کشد، نسخه اولیه ۵۰۰ کیلووات قدرت و گشتاور ۶۶۰ نیوتن‌متری را از خود به نمایش می‌گذارد. خروجی‌ که معادل ۴۹۰ اسب‌بخار به شمار می‌آید. البته رنو ادعا می‌کند این قدرت بیشتر خواهد شد و با اعداد ارائه شده از سوی رنو شتاب صفر تا صد این خودرو به ۶ ثانیه زمان نیاز دارد.

خودران‌ها در دنیای امروز درجات مختلفی دارند. بیشتر خودران‌های امروز به نظارت کاربر نیاز دارند. بسیاری از کارشناسان دنیای خودرو نیز، سپردن تمامی مسئولیت‌های حرکت به خودران‌ها را کاری خطرناک عنوان کرده‌اند. با  این حال رنو ادعا می‌کند، سیمبیوزش به سطح ۴ خودرانی مجهز است و می‌تواند بدون نظارت کاربر انسانی براند. بنابراین می‌توان ترکیب فناوری به کار رفته در این خودرو را مدبرانه دانست. خودرو سرعتش را با توجه به خودرو پیش‌روی خود تنظیم می‌کند و بین خطوط می‌راند. همچنین امکان سبقت گرفتن این خودرو با توجه به شرایط مناسب، از دیگر خودروها وجود دارد.

رنو سیمبیوز ۲

با چنین فناوری‌ خودرو قطعا به دهه‌ بعد تعلق خواهد گرفت. خودرویی سبز که به دلیل الکتریکی بودن از دوستداران محیطزیست محسوب می‌شود. باتری‌های ۷۲ کیلوواتی روی این خودرو نصب شده‌اند و امکان نصب مدل‌های ۱۰۰ کیلوواتی نیز در آنها وجود دارد. رنو ادعا می‌کند بیش از ۸۰ درصد از این باتری‌ها کمتر از نیم ساعت شارژ می‌شود. اما رنو در خصوص این موضوع که چه میزان مسافت را می‌توان با یک بار شارژ طی کرد جزئیاتی را مطرح نکرده است.

رنو سیمبیوز

آئرودینامیک نیز مبحث مهمی است. ورودی هوای عمودی، بادگیرهای جانبی و اسپویلرهای روی سقف به قابلیت‌های آئرودینامیکی این خودرو کمک بیشتری می‌کنند. اسپویلرهای روی سقف به صورت خودکار در حالت داینامیکی بیرون می‌آیند.

رنو سیمبیوز

دوربین‌های جانبی به عنوان آینه متعارف بغل کار می‌کنند و دوربین‌های عقب نیز در خودرو با کیفت زیاد به کار رفته‌اند.

اینک در حال رفتن به دوره‌ای هستیم که خودروها بوی آینده می‌دهند. سیمبیوز نیز احتمالا یکی از اولین خودروهای دهه آینده خواهد بود که در اواخر ۲۰۲۲ یا اوایا ۲۰۲۳ به خیابان‌های جهان ورود پیدا می‌کند.

سیمبیوز

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle