Categories
خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی

رنو در خیابان‌های ایران هنوز زنده است

لوئی رنو، کارآفرین و صنعتگر فرانسوی در سال ۱۸۹۹ با سرمایه اندکی شرکت رنو را تاسیس کرد.

اولین اتومبیل ساخت این شرکت، رنو تیپ ای بود. هم اکنون رنو به یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان تبدیل شده است که در زمینه طراحی و ساخت کلاس‌های مختلف اتومبیل و وسایل نقلیه فعال است.

در ایران وقتی نام رنو شنیده می‌شود، ناخودآگاه یاد اتومبیل‌های کوچکی زنده می‌شود که به خصوص در دهه شصت هجری شمسی در خیابان‌های تهران و سایر شهرها به وفور با رنگ‌هایی مانند سبز، زرد قناری، سفید و … دیده می‌شد.

بعد از گذشت سال‌ها در اواخر دهه ۷۰، با قدیمی‌ شدن پیکان‌های نارنجی رنگ، نخستین تاکسی‌هایی که در آن زمان جزو ماشین‌های جدید به حساب می‌آمدند از کارخانه رنو بودند.

حضور رنو در ایران به سال ۱۲۹۷ هجری شمسی باز می‌گردد اما رنو با عنوان شرکت خودروساز در سال ۱۳۸۱ به ایران آمد. نخستین خودروهای تولید این شرکت در کشور ما در قالب ماشین‌هایی مانند تندر ۹۰ بود که بعدها رنو ساندرو، رنو کپچر، رنو داستر و … هم به این مجموعه اضافه شدند. در این گزارش می‌خواهیم به معرفی دو محصول این کارخانه که این روزها در خیابان‌ها و جاده‌های ایران دیده می‌شوند بپردازیم.

 

رنو ساندرو

خودرو هاچ بکی که این روزها در رنگ‌های مختلف در کشور مشاهده می‌شود، در آذر ماه ۱۳۹۴ وارد بازار ایران شد. ساندرو براساس پلتفرم لوگان توسعه داده شده و در کلاس‌ خودروهای سوپر مینی قرار دارد. البته ظاهر این ماشین از داخل آن به مراتب زیباتر است.

موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه، حجم موتور ۱۵۹۸ سی سی، حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه، حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه ، ۴ دنده خودکار از جمله مشخصات این ماشین هستند. از شتاب آن اگر خواسته باشید بین صفر تا صد ۱۱.۵ ثانیه است و نهایت سرعتی که با ساندرو می‌شود راند، ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است.

این روزها خرید و فروش رنو ساندرو به خصوص بین جوانان و البته خانم‌ها رواج زیادی پیدا کرده است. مصرف سوخت شهری آن ۹.۴ لیتر در هر صد کیلومتر و در خارج شهر ۵.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است. همچنین مصرف سوخت ترکیبی رنو ساندرو ۸.۳ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است.

قیمت ساندروی صفر حدودا ۶۳ میلیون تومان است اما در صورتیکه بخواهید کارکرده آن را خریداری کنید با مراجعه به بخش خرید و فروش ماشین سواری سایت دیوار و جستجو در بخش وسایل نقلیه می‌توانید آنچه که مدنظرتان هست را پیدا کنید.

رنو داستر

مدل دیگری از رنو که این روزها در لیست محبوب‌های افرادی که می‌خواهند ماشین خریداری کنند و یا اساسا علاقمند به خودروهای متفاوت هستند، رنو داستر است.

رنو داستر

رنو داستر خودروی شاسی بلند اقتصادی محسوب می‌شود که دارای موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه و حجم موتور ۱۹۸۸ سی سی، حداکثر قدرت ۱۳۵ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۹۵ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه است.

رنو داستر را در دو نمونه گیربکس دنده‌ای و اتومات می‌توانید تهیه کنید. شتاب صفر تا صد آن ۱۰.۷ ثانیه ، نهایت سرعت این ماشین مانند رنو ساندرو ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت شهری داستر ۹.۷ لیتر در هر صد کیلومتر و خارج شهر ۶.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. ضمن اینکه این خودرو در هر صد کیلومتر راندن ۷.۵ لیتر سوخت ترکیبی مصرف می‌کند.

قیمت صفر رنو داستر با گیربکس اتومات حدود ۱۱۴ میلیون تومان است.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle