Categories
خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری اقتصادی

راه و بی‌راهه با ۴۰۵

پژو ۴۰۵ را اولین بار شرکت فرانسوی پژو وارد بازار جهان کرد و در سال ۱۳۶۸ توسط ایران خودرو به بازار ایران راه یافت. این خودروی خانوادگی از کلاس سدان‌های بزرگ محسوب می‌شود.

ایران خودرو تاکنون چهار مدل GL، GLX، SLX و GLi راهی بازار کرده است، پژو ۴۰۵ جزو ماشین‌های ارزان قیمت به حساب می‌آید که بعد از پراید لقب پرفروش‌ترین ماشین را در ایران از آن خود کرده است.

در این گزارش دو مدل GLX و SLX پژو ۴۰۵ معرفی می‌کنیم. نوع دنده هر دو مدل دستی و فرمان آنها هیدرولیکی است، گنجایش مخزن سوخت آنها ۷۰ لیتر هست و به دلیل مصرف کم بنزین و همچنین جادار بودن آنها جزو خودروهایی هستند که بیشترین استفاده جهت حمل و نقل درون و برون شهری مسافر از آنها می‌شود.

این محصول بیشتر در رنگ‌های مشکی، سفید، نوک مدادی، نقره‌ای تولید می‌شود.

 

پژو ۴۰۵ GLX

GLX محصولی است که با صندوق عقب بزرگی که دارد ( به اندازه ۴۷۰ دسی متر مکعب ) به راحتی می‌توان چمدان‌ها را در آن جای داد و با خانواده به سفر رفت.

نوع موتور این خودرو XU7JP/L3 و حجم آن ۱۷۶۱ سی‌سی و حداکثر توان آن هم ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بیشترین گشتاور این ماشین ۱۵۳ نیوتن متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه است. نوع سوخت این مدل بنزین سوز است اما می‌توان آن را گاز سوز هم کرد. مصرف سوخت GLX پایین است به طوریکه در داخل شهر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۲.۸ لیتر و در خارج شهر ۶.۸ لیتر است. بیشترین سرعتی که این ماشین می‌تواند حرکت کند ۱۹۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد آن هم ۱۱ ثانیه است.

قیمت پژو ۴۰۵ صفر ۳۰ میلیون تومان است و برای خرید و فروش دست دوم آن هم می‌توانید با مراجعه به بخش خرید و فروش خودروی دست دوم سایت دیوار آن را برای مثال با ۴۰ هزار کیلومتر کارکرد در حدود ۲۴ میلیون بسته به مدل و میزان تمیزی آن خریداری کنید.

 

پژو ۴۰۵ SLX

این ماشین با موتور TU5 و حجم ۱۵۸۷ سی‌سی و حداکثر توان موتور ۱۰۸ اسب بخار در ۵۶۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه تولید می‌شود. نوع سوخت این ماشین کم مصرف بنزین است که در داخل شهر با طی ۱۰۰ کیلومتر ۱۰.۱ لیتر و در جاده تنها ۶ لیتر است. اگر بخواهید از بیشترین حد سرعت این ماشین بدانید باید گفت عدد ۱۹۰ کیلومتر در ساعت حداکثر سرعت آن و شتاب صفر تا صد پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۱۳.۲ ثانیه است.

برای خرید پژو ۴۰۵ صفر باید مبلغ ۳۲ میلیون تومان پرداخت کنید و در صورت تمایل به خرید و فروش آن به صورت دست دوم یا نو می‌توانید با مراجعه به سایت دیوار آن را به صورت نقد یا اقساط معامله کنید.

برای تشخیص تفاوت این دو مدل از هم می‌توان به مواردی همانند بادگیر صندوق عقب و چراغ‌ مه‌شکن و همچنین چراغ جلو و عقب جدید برای مدل اس ال ایکس اشاره کرد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle