Categories
برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری رپورتاژ آگهی

راهنمای جامع و دقیق انتخاب تور مناسب استانبول

یکی از دغدغه‌های افراد برای سفر، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین تور برای آن مقصد است. این امر گاهی با مشکلات و سختی‌هایی مواجه است که ممکن است فرد را دچار سردرگمی کند.

 

آژانس مقتدر سیر تابان به عنوان مجری مستقیم تور استانبول در نظر دارد تا شما همراهان را جهت یافتن بهترین و مناسب‌ترین تور استانبول راهنمایی کند. در این راهنما تلاش خواهیم کرد مهم‌ترین و مفیدترین نکات لازم برای این انتخاب را، به شما ارائه کنیم، تا در سفرهای خود به این شهر زیبا و پرجاذبه، بهترین انتخاب خود را داشته باشید.

 

مناسب‌ترین تور استانبول کدام است؟

پاسخ به این سؤال با توجه به نوع سفر، نوع انتظارات، بودجه در نظر گرفته شده، زمان سفر و پارامترهای مقطعی دیگر متغیر است. در حقیقت مناسب‌ترین نوع تور برای یکی سفر تجاری، بسیار متفاوت از سفر تفریحی است. همچنین مناسب‌ترین تور برای کسانی که با کمترین بودجه قصد سفر را دارند، تور استانبول لحظه آخری و بالعکس برای کسانی که هزینه برای‌شان از اهمیت کمتری برخوردار است، مناسب‌ترین انتخاب، تور لاکچری استانبول است. با توجه به این تفاوت‌ها، می‌بایست مسافر  مجموع شرایط خود را در نظر گرفته تا بتواند مناسب‌ترین تور را برای خود برگزیند. همچنین مسافران عزیز می‌توانند با تماس با آژانس مسافرتی و گردشگری مقتدر سیر تابان، از راهنمایی مسئولین فروش تور استانبول، بهره برده و با ارائه‌ی شرح کاملی از شرایط و انتظارات خود، بهترین تور را برای سفر خود برگزینند.

 

چه عواملی در انتخاب بهترین تور استانبول موثر است؟

عوامل متعدد و متنوعی در انتخاب تور استانبول با تاثیرگذاری‌های متفاوتی وجود دارند،آژانس مقتدر سیر تابان با بر شمردن آن‌ها تلاش دارد تا همراهان خود را با آن‌ها آشنا کند.

  • زمان سفر:

این که شما در چه فصلی یا ماهی از سال را برای سفر به استانبول برگزینید، می‌تواند هزینه‌ی یک تور را تا دو برابر و حتی بیشتر، متفاوت کند. برای استانبول، فصل‌های پر ترافیک، عید نوروز و تابستان (از اواسط خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد که شهریور بالاترین قیمت را دارد) است. سایر ماه‌ها ترافیک مسافرتی عادی دارد که البته همین وضعیت هم نسبت به سایر مسیرهای مسافرتی ایرانیان، بسیار زیاد است. در تمامی ماه‌ها و با توجه به قیمت عادی همان ماه، آخر هفته‌ها و همچنین تعطیلات -به‌خصوص تعطیلات با مدت‌زمان بالا- می‌توانند روی قیمت فوق‌العاده مؤثر باشند.

فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

  • مدت زمان اقامت:

با توجه به این‌که مسافران برای چندمین بار قصد سفر به استانبول را دارند، چه میزان امکان اختصاص زمان برای سفر را دارند و همچنین چه میزان بودجه‌ای برای سفر مد نظر گرفتند، باید مدت زمان مناسب برای خود را برگزینند. حداقل زمان‌های تور استانبول ۳ شب و ۴ روز و حداکثر آن به ۷ شب می‌رسد. اگر چه گاهی مدت‌زمان‌های بیشتر هم ممکن است برگزار شود ولی به ندرت رخ می‌دهد.

برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.

  • خطوط هوایی:

تورهای استانبول که از تهران برگزار می‌شود به صورت هوایی برگزار می‌شود. پروازهای موجود به استانبول یکی از متنوع‌ترین و متعددترین پروازهای خروجی از ایران است. تقریباً اکثر قریب به اتفاق خطوط هوایی داخلی و بخش عمده‌ای از خطوط هوایی ترک، پرواز‌های روزانه‌ای از مقصد تهران به استانبول دارند.

قیمت پروازهای داخلی، پایین‌تر است و پروازهای ترک از قیمت بالاتری برخوردارند. در میان پروازهای داخلی خطوط هوایی زاگرس، تابان و آتا قیمتی پایین‌تر و ماهان، ایران ایر و قشم‌ایر قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود دارند. اما از خطوط هوایی ترک پروازهای ترکیش ایرلاین بالاترین قیمت و پروازهای اطلس جت، کرندون و سان‌اکسپرس قیمت‌های مناسب‌تری دارند. اما مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.

برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.

یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی بعد از ظهر، در مسیر رفت و ساعت‌های پروازی صبح، در مسیر برگشت، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

  • محل اقامت:

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب تور مناسب، محل اقامت است. در درجه‌ی اول محله‌ای که انتخاب می‌شود، برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در سایت مقتدر سیر تابان، به شکل مفصل محله‌های استانبول بررسی شده که امکان انتخاب را ساده خواهد کرد.

فارغ از محلات، هتل‌ها و درجه‌ها و رتبه‌های آن‌ها، بسیار مهم است. استانبول از آن دست شهرهایی است که هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره با کیفیت و قیمت‌های متنوع دارد که از نظر کیفیت مناسب هستند. طبیعتاً هتل‌های ۵ ستاره که در مکان‌های اصلی شهر نظیر تکسیم و بسفر هستند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها، می‌توانید به سایت‌هایی نظیر تریپ ادوایزر و بوکینگ مراجعه و امتیاز و نظرات افراد مختلف را مطالعه کنید. همچنین مسئولین فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.

 

تور استانبول

 

انواع تورهای استانبول کدامند؟

تورهای استانبول علاوه بر تورهای عادی و روزانه‌ای که برگزار می‌شوند، در دو قالب اصلی تور لحظه آخری استانبول و تور لاکچری استانبول برگزار می‌شود. همچنین مناسبت‌های مختلف، می‌تواند تورهای خاصی را در بر داشته باشد. به عنوان مثال، تور کریسمس استانبول در این زمان در حال برگزاری است که شب‌های کریسمس، شب‌های ژانویه و سال نو را مسافران می‌توانند در این شهر زیبا، به سر برند.

تورهای لحظه آخری استانبول، اگر چه از نطر قیمتی بسیار مناسب هستند، اما قابلیت برنامه‌ریزی از قبل را ندارند و همچنین احتمال آن‌که برای تعداد افراد بالا، قابلیت رزرو داشته باشد کم است، چون معمولاً دارای ظرفیت محدودی هستند.

 

آژانس مقتدر سیر و تور استانبول

با توجه به استقبال مسافران ایرانی از اتواع تورهای استانبول، آژانس مقتدر سیر تابان در تمامی روزهای سال، این مقصد را پوشش می‌دهد و انواع مختلف پرواز و تور را ارايه می‌کند. همچنین چارتر پروازهای دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، این امکان را به آژانس می‌دهد تا با قیمت‌های مناسب و کیفیتی قابل اتکا، به ارائه این خدمات بپردازد.

همچنین آژانس مقتدر سیر تابان، با فراهم آوردن راهنماهایی با کیفیت و کاربردی در سایت خود، به کمک همراهان خود رفته، تا در بازدید از این شهر زیبا، پیش و هنگام سفر، امکان بهترین برنامه‌ریزی را برای خود داشته باشند. شما نیز می‌توانید با مراجعه به سایت یا عضویت در کانال تلگرام آژانس مقتدر سیر، از مطالب روزانه‌ی مفید در زمینه گردشگری، بهره‌مند شوید.

 

پیش‌فروش تورهای نوروزی استانبول

با توجه به نزدیک شدن به فصل پایانی سال ۹۶، پیش فروش تور استانبول نوروز 97 در سایت مقتدر سیر آغاز شده است که همراهان می‌توانند، با توجه به راهنمای جامعی که در این مطلب تقدیم شد، نسبت به انتخاب بهترین تور استانبول برای نوروز ۹۷ اقدام کنند.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle