Categories
اخبار رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری تفریح

دوچرخه، وسیله نقلیه‌ای برای تمام دوران

دوچرخه، وسیله‌ای است که بسیاری از ما در کودکی آن را داشته‌ایم و شاید هنوز هم دوچرخه سواری جزو ورزش‌های مورد علاقه مان باشد.

یا حتی از دوچرخه به عنوان وسیله‌ نقلیه‌ای برای رفت و آمدهایمان استفاده کنیم و خرید دوچرخه هنوز می تواند از آیتم های  هیجان انگیز سبد خرید زندگی هر فردی باشد.

در واقع دوچرخه یک وسیله نقلیه پدالی است که توسط انسان به حرکت در می‌آید. این وسیله دارای دو چرخ عقب و جلوست که متصل به یک شاسی هستند و از روزگار قدیم تا به امروز مورد استفاده و علاقه انسان بوده است. واژه دوچرخه از دهه ۱۸۶۰ میلادی در فرانسه ابداع شد منتها پیشینه دوچرخه به قرن‌ها پیش از این می‌رسد.

 

مزایای دوچرخه سواری

دوچرخه‌ سواری از جمله ورزش‌هایی است که با کمی تمرین همه افراد با هر رده سنی می‌توانند از آن برای تندرستی جسم و روان خود استفاده کنند. این ورزش مفرح به تقویت ماهیچه‌ها کمک می‌کند، چربی‌های اضافه را می‌سوازند و همچنین به سلامت روح و روان انسان کمک خواهد کرد.

دوچرخه

اگر از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه‌ای برای رفت و آمدهایمان استفاده کنیم چنانکه بسیاری از مردم کشورهای مختلف جهان  استفاده از ماشین و موتور را کنار گذاشته و با دو چرخه به سرکارهای خود می‌روند، در ایران هم به خصوص در شهرهایی مانند کرمان و یزد از این وسیله برای رفت و آمد استفاده می‌کنند، علاوه بر تندرستی باعث کاهش میزان آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک هم می‌شود، ضمن اینکه به راحتی جایی برای پارک‌ کردنش پیدا می‌شود و …

 

انتخاب یک دوچرخه مناسب

اولین و مهمترین موردی را که برای انتخاب و خرید دوچرخه مناسب باید در نظر گرفت، اندازه آن است، در واقع باید اندازه‌ای انتخاب کنید که مناسب قد شما باشد. هر کارخانه تولید دوچرخه از هر مدل خود 3 تا 5 سایز متفاوت به نام‌های S، M ، L ،XL  و XXL   تولید می‌کند. البته ممکن است سایز در هر مدل با مدل دیگر فرق داشته باشد پس بهترین راه تست آن و کمی سواری با آن است تا  بتوانید به راحتی دوچرخه مناسب خود را انتخاب کنید.

دوچرخه‌ها با توجه به محیطی که می‌خواهی از آنها سواری بگیرید، باید انتخاب شوند. بنا به همین نکته انواع دوچرخه‌‌ها به کوهستانی، جاده‌ای، کورسی، شهری، هیبرید و … تقسیم می‌شوند.

ضمن اینکه دوچرخه بنا به فیزیک بدن زن یا مرد متفاوت است و این تفاوت در ترکیب و هندسه دوچرخه با تفاوت در بدنه و زاویه میله زین و میله بالایی و طول دسته محور دوچرخه کاملا مشهود است. ضمن اینکه رنگ دوچرخه بنا به سن و جنسیت فردی که می‌خواهد سوار آن شود، فرق دارد.

 

خرید دوچرخه

تا چند سال پیش برای خرید دوچرخه باید به دوچرخه فروشی‌ها مراجعه می‌کردیم اما در روزگار امروز این قبیل مغازه‌های فروش دوچرخه در بسیاری از محلات وجود ندارند. بهترین و آسان‌ترین روش خرید و فروش دوچرخه مراجعه به بخش سرگرمی و فراغت سایت دیوار و بعد انتخاب گزینه دوچرخه/اسکیت/اسکوتر است تا دوچرخه‌ای مناسب با سلیقه و هزینه خود به صورت نو و یا کارکرده خریداری کنید و یا در صورت تمایل به فروش دوچرخه خود می‌توانید در این سایت آن را تبلیغ کنید تا فردی که علاقه مند به داشتن آن است، آن را از شما خریداری کند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle