Categories
برترینها رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی معرفی وب‌سایت برند ها و استارت آپ ها رپورتاژ برند ها و استارت آپ های فناوری و آی‌تی

دورکار بهترین روش برون سپاری پروژه

در بسیاری از کشور های پیشرفته بازار آی تی یکی از پر درآمد ترین هاست. بازاری که با توجه به پتانسیل بالایی که دارد علاوه بر ایجاد شغل می تواند حتی در اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد این بازار در ایران نیز با سرعت چشم گیری در حال رشد است. شاید بر خلاف سالیان نه چندان دور دیگر کسی با شنیدن اینکه یک پروژه اینترنتی درآمد چند میلیونی دارد چندان تعجب نکند. با تلاش جوانان کشورمان بازار آی تی نیز روز به روز در حال رشد است و هر از چند گاهی پروژه جدیدی معرفی می شود. در ادامه این گزارش به معرفی یکی از همین پروژه ها به نام دورکارپرداخته ایم و مصاحبه ای با بنیان گزار آن ترتیب داده ایم که نظر شما عزیزان را به آن جلب می کنیم.

 

–  لطفا خودتان را معرفی کنید تا خوانندگان ما بیشتر با شما آشنا شوند.

–  مهران میرشاهی هستم متولد سال ۱۳۶۵ از مشهد. از ۱۴ سالگی برای ادامه تحصیل به روسیه مهاجرت کردم پس از گذراندن دوره متوسطه در مدرسه ایرانی در شهر مسکو وارد دانشگاه شدم، سرانجام در سال ۱۳۹۰ با مدرک کارشناسی ارشد در رشته آی تی از دانشگاه دولتی تکنیک مسکوفارغ التحصیل شده و در شرکت روسی یاندکس مشغول به کار شدم. تقریباً ۱ سال است که به ایران بازگشته و با تاسیس شرکتی در زمینه آی تی مشغول به فعالیت هستم .

 

– اگر خودتان بخواهید پروژه دورکار را در یک پاراگراف توضیح دهید چه میگویید؟

– به طور خلاصه دورکار مکانی است امن برای برون سپاری پروژه ها، برای مثال شما به عنوان کارفرما می توانید هرپروژه ای را که امکان انجام ان از راه دور وجود دارد در دورکار ثبت کنید و یا به عنوان فریلنسر و یا همان دورکار با ثبت پیشنهاد روی پروژه ها کسب در آمد کنید.

 

–  چگونه به فکر راه اندازی این استارت آپ افتادید؟ آیا ایده آن منحصر به فرد است یا مشابه آن هم وجود دارد؟

–  راستش پس ازتاسیس شرکت پروژه های متعددی در ذهن داشتم که بسیاری از آنها از نظر مالی شرایط نسبتاً بهتری داشتند، اما دورکار پروژه ای بود که به کمک آن میتوانستم برای بسیاری از هم سن و سال های خودم شغل ایجاد کنم و شاید هم این یک دلیل برای انتخاب آن به عنوان اولین پروژه بود  و اما در مورد اینکه این ایده منحصر به فرد بود یا خیر باید بگویم که این ایده سالهاست ک در کشور های اروپایی و امریکا تحت عنوان فریلنسرینگ شناخته شده است و برای میلیون ها نفر ایجاد شغل کرده است اما متاسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه ای که علیه کشورمان وضع شده است امکان ثبت نام و کار برای ایرانی ها در این پروژه ها میسر نیست علاوه بر این هیچ یک از این پروژه ها زبان فارسی را پشتیبانی نمیکنند.

 

–  آیا دور کار اولین پروژه شماست یا قبل از آن پروژه های دیگری انجام داده اید؟

– از آنجا که چندین سال در یک شرکت روسی معتبر به عنوان مدیر برنامه نویسی مشغول به کار بودم در اجرای پروژه های زیادی نقش داشتم که البته اکثر آنها به زبان انگلیسی و روسی بودند و اما در بازار ایران و به زبان فارسی قبل از این چند اپلیکیشن موبایل برای آی أُ أِس طراحی کردم که خوشبختانه با استقبال چشم گیری مواجه شد.

 

–  تا چه اندازه از این ایده استقبال شده است و آیا به خواسته هایتان از این پروژه رسیده اید؟

–  خوشبختانه از مدت اندکی که از آغاز این پروژه گذشته است استقبال خوبی از آن شده اما متاسفانه با توجه به بودجه محدودی که داریم هنوز نتوانسته ایم آن را آنطور که باید معرفی کنیم. به هر حال اهداف بزرگی برای این پروژه داریم و اما در مورد اینکه به خواسته هایمان از این پروژه رسیده ایم یا خیر باید عرض کنم که اگر این پروژه حتی برای یک نفر ایجاد شغل کند بدان معناست که ما به خواسته هایمان رسیده ایم و به آن افتخار خواهیم کرد.

 

–  اکثر مخاطبان شما را چه افرادی تشکیل میدهند؟

–  تقریبا همه افراد در هر رده سنی میتوانند از مخاطبان ما باشند اما در حال حاضر اکثر مخاطبان ما را برنامه نویسان کامپیوتر،مترجمان و طراحان گرافیک تشکیل داده اند.

 

–  روش کسب در آمد شما برای این پروژه چگونه است؟

–  ثبت پروژه و ثبت پیشنهاد در دورکار رایگان میباشد و ما تنها پس از تکمیل پروژه مبلغ ۱۰% از کل ارزش آن را بابت کمیسیون از فریلنسر یا دورکار دریافت می کنیم به طور خلاصه هزینه سرویس و خدمات ما برای کارفرما رایگان و برای فریلنسر ۱۰% می باشد.

 

–  چه آینده ای را برای دورکار پیش بینی می کنید؟

–  امیدواریم به مرحله ای برسیم که بتوانیم به میلیون ها نفر کمک کنیم تا با انجام پروژه هایی که امکان اجرای آنها از راه دور وجود دارد، کسب درآمد کنند. علاوه بر این در آینده ای نزدیک با افزودن زبان انگلیسی به دورکار بتوانیم کارفرمایانی از سراسر دنیا جذب کنیم و به نوعی سرویس و خدمات فریلنسرهای ایرانی را به کل دنیا صادر کنیم.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle