Categories
برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع کالا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی نمایشگاه ها رپورتاژ ساختمان

در ایندکس دیزاین چه می‌گذرد

در بزرگترین نمایشگاه طراحی داخلی و دکوراسیون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (IINDEX Design Series) چه می گذرد؟

بی شک یکی از برجسته ترین عوامل مطلوبیت محیط زندگی و کار را می توان طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب دانست، سبکهایی متنوع، الگوهایی متمایز، چیدمانهایی جذاب، ایده هایی شگفت انگیز و البته خلق زیباییها. در این میان برای دستیابی به یک دکوراسیون خاص و دوست داشتنی، علاوه بر ایده پردازی مناسب و خلاقانه، آگاهی از محصولات مرتبط و فناوریهای روز، ضروری و چه بسا حیاتی است.

آشنایی با تازه ترین المان ها و تجهیزات روشنایی، المان های دکوراتیو ( تابلوها و غیره )، انواع مبلمان، انواع پوشش های جذاب برای دیوار و کف، محوطه سازی و بام سبز و …. موجب می شود تا بتوان متناسب با مشخصه های محل و سبک مورد نظر، مناسبترین، زیباترین و بهینه ترین طراحی داخلی را خلق نمود.

در این راستا، امروزه نمایشگاه های تخصصی بعنوان یکی از موثرترین کانالهای ارتباطی برای معرفی و مقایسه ی محصولات تخصصی برشمرده شده و بدین ترتیب همه ساله شاهد برگزاری نمایشگاههای متنوع در کلاسهای متفاوت محلی، منطقه ای و بین المللی در نقاط مختلف جهان هستیم.

نمایشگاه INDEX design seriesاز جمله معتبر ترین نمایشگاه های دنیا در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون است که میزبان این نمایشگاه کشور امارات و شهر دبی می باشد. نمایشگاه ایندکس در طول بیش از دو دهه فعالیت خود توانسته بعنوان بزرگترین رویداد طراحی داخلی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، کانونی ویژه برای نمایش توانمندیها، خلاقیتها و نوآوری برترین شرکتهای فعال بین المللی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون بشمار رود. همگام با بخش نمایشگاه، طرح ریزی و تدارک رویدادهای آموزشی و جذاب جنبی موجب شده تا نمایشگاه طراحی داخلی ایندکس همه ساله شاهد استقبال و حضور گسترده معماران، طراحان ، افراد خلاق ، مدیران هتل ، فروشندگان کوچک و بزرگ و تولیدکنندگان باشد.

بر اساس آمار منتشر شده از دبیرخانه ایندکس، در سال ۲۰۱۶ ، نزدیک به ۳۵۰۰۰ نفر از ۱۱۰ کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت کردند. این رویداد در بخش نمایشگاهی دارای ۸ قسمت اصلی است که شامل موارد زیر است:

  • روشنایی: نمایش جذاب روشها و متدهای روشنایی و معرفی جدیدترین پدیده ها، تکنولوژی ها و تجهیزات نورپردازی

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۵ در کشور امارات بیش از ۱۳۶ میلیون دلار در زمینه روشنایی هزینه شده است و پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۱۹ این عدد ۱۹% افزایش یابد

  • مبلمان : نمایش فوق العاده بهترین برند های سراسر دنیا در زمینه مبلمان

در سال ۲۰۱۵ در کشور امارات و عربستان سعودی بیش از ۳٫۴ میلیارد دلار در زمینه مبلمان هزینه شده است.

  • پارچه و منسوجات: نمایشی از بهترین محصولات مدرن و سنتی در حوزه حوله و پارچه و منسوجات

نوآوریها، طرح ها و رنگهایی برای سلایق مختلف و کارکردهای مختلف، این شاید خلاصه ای از آنچه باشد که در بخش پارچه و منسوجات نمایشگاه ایندکس عرضه می شود. پارچه های نانو با مقاومت بالا در برابر نور خورشید و شستشوی مداوم، طرح های مدرن و کلاسیک و رنگهایی در هارمونی مناسب با جدیدترین سبکها و الگوهای طراحی داخلی

 

  • آشپزخانه و سرویس بهداشتی: نمایشی از انواع کابینت و ویترین های آشپزخانه ، لوازم ،اتصالات و شیرآلات سرویس بهداشتی

بازاری با پتانسیل بالغ بر یک میلیارد دلار در کشورهای حوزه خلیج فارس موجب شده تا فناوریها و نوآوریهای عرضه شده در بخش آشپزخانه و سرویسهای بهداشتی، به یکی از پر طرفدارترین بخشهای نمایشگاه ایندکس مبدل شود

 

  • سرویس خواب : یکی از حوزه های دکوراسیون که امروزه سرعت رشد قابل قبولی داشته و این رشد را مدیون تقاضای زیاد مردم برای جای خوابی آرام و آرامش بخش است.

 

 

  • لوازم منزل: نمایشی از بهترین المان های دکوراتیو شیشه ای ، قاشق چنگال و لوازم آشپزخانه که در دکوراسیون هر خانه ای از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

  • بخش خاورمیانه : که مختص به ارتباط و عقد قرارداد بین شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی و شرکت های مشغول در زمینه کف سازی و دیوارسازی میباشد.

برنامه ریزان نمایشگاه ایندکس سعی کرده اند با هدف برقراری ارتباط نزدیک میان طراحان و تولید کنندگان برای عرضه برترین الگوهای مناسب منطقه خاورمیانه، بخشی را بدین موضوع اختصاص دهند.

مطابق گزارش دبیرخانه ایندکس، ۲۱% شرکت کنندگان در سال ۲۰۱۶ سفارشات دریافتی خود را در این بخش بیش از ۱ میلیون دلار گزارش کرده اند.

  • محیط های کاری :

با توجه به برنامه کشورهای منطقه برای توسعه اقتصاد خدمت محور (Service based) و به تبع آن رشد فضاهای اداری، بسیاری از کارآفرینان و طراحان علاقمندند تا از آخرین پیشرفتها و نوآریهای این حوزه آگاهی یافته و چه بسا سبکهای معماری خود را بر مبنای تازه های راه حلها و تجهیزات اداری عرضه شده در نمایشگاه برگزینند.

جالب است بدانیم، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۴۴۰۰ شخص حرفه ای در تجارت از این قسمت بازدید کرده اند.

  • علاوه بر موارد برشمرده شده ، بدون تردید یکی از برجسته ترین ویژگیهای نمایشگاه ایندکس را می توان برگزاری سلسله نشستها و پنلهای گفتگوی تخصصی و آموزشی مرتبط با طراحی داخلی و دکوراسیون دانست که به موازات نمایشگاه و با حضور خبرگان و برجسته ترین طراحان و مدیران برندهای مطرح دنیا تحت عنوان Design Talks برگزار می شود.

خوشبختانه این رویداد بین المللی جذاب، برای اولین بار در ایران، بصورت کامل از سوی وب سایت کالالیست ( بعنوان راهنمای آنلاین کالای ساختمانی و دکوراسیون) تحت پوشش کامل خبری-تخصصی به زبان فارسی قرار گرفته و گزارش بخشهای مختلف آن در قالب گزارشهای تصویری، گزارشهای ویدیویی و خبر در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت

به گزارش روابط عمومی کالالیست، علامندان میتوانند با مراجعه به صفحات اجتماعی این وبسایت و پایش # کالالیست_ایندکس ، لحظه به لحظه در جریان اتفاقات این رویداد قرار گیرند.

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle