Categories
خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع کالا رپورتاژ آگهی رپورتاژ ساختمان

دانستنی هایی درباره ترمووود و نمای چوبی

در ویکی پدیا می خوانیم که چوب، از نظر گیاه‌شناسی، بخش جامد و سخت زیر پوست ساقه درخت یا دیگر گیاهان چوبی است که به شکل بافت آوندی وجود دارد. اما

ترمووود چیست؟ چوب پاین Radiata که در نیوزیلند رشد می کند از سال 2008 در پروسه ترمو شدن قرار گرفته است. در اثر حرارت دادن چوب Radiata pine یک گونه الوار جدید با ویژیگی و خواص متفاوت به وجود می آید .

برخی از شرکت ها از تکنولوژی واتاق های  حرارت پیشرفته استفاده می کردند که درScion ( انیستیتو تحقیقات جنگلی سابق) در نیوزیلند قرار دارد ، مکانی که فناوری ترمو کردن از سال 2003 در آنجا در حال بررسی وتحقیقات است .

ترمووود محصولی با دوام و بدون هیچ نوع ماده شیمیایی می باشد . ترمو پاین Radiata با چوب های با دوامی از قبیل Cypress، Western Red Cedar  و Redwood قابل رقابت است . جدا از با دوام بودن ترمووود از دیگر ویژگی های با اهمیت ترمو پاین استحکام بالای این محصولات می باشد که حاصل از کاهش متناسب رطوبت چوب در پروسه ی ترمو کردن است . ترموپاین Radiata درمقایسه با چوب پاین Radiata فرآوری نشده، تقریبا نیمی از میزان تغییر ابعادی حاصل از حرارت دیدن را نشان می دهد .

فناوری ترمووود  که برای منابع چوب پاین Radiata نیوزیلند  به کار می رود به عنوان انقلابی در خصوص صنعت چوب آن منطقه محسوب می شود چرا که در گذشته از چوب وارداتی استفاده می شده است .

ترمووود حقیقتا از پایداری بسیار بالایی برخوردار است و سازگار با محیط زیست می باشد و منبعی بی پایان برای آینده نیوزیلند خواهد بود .

ترمووود در حال حاضر به طور قابل توجهی در بسیاری از کاربردها جایگزین پاین Radiataو Western Red Cedar شده است .

نگاهی به پیشینه ترمووود

قرن هاست که ثابت شده است سوزاندن سطح چوب باعث با دوام تر شدن و مستحکم تر شدن آن جهت استفاده در کاربردهای خارجی شده است. Vikings  از این روش برای سازه هایی از قبیل فنس ها استفاده می کرده است.

ترمو کردن و حرارت دادن چوب در دهه های 1930 و 1940 در آلمان و ایالات متحده امریکا مورد مطالعات گسترده ی علمی قرار گرفت. تحقیقات به طور کامل در آلمان در سالهای 1950 تا 1970 انجام گرفت . تحقیقات اخیر در فنلاند، فرانسه و هلند در دهه ی 1990 انجام گرفت و این زمانی است که تکنولوژی شتاب پر سرعتی گرفت و پروژه های تجاری به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرد.

امروزه تعداد بسیار زیادی از برند ها در بازار اروپا تاسیس شده اند مکانی که در آن چوب ترمو جایگزین چوب ها ی ذیل شده اند: چوب های سخت استوایی (چوب های درخت های پهن برگ)، چوب های طبیعی بادوام از قبیلWestern Red Cedar  و Redwood و هم چنین چوب های نرمی (چوب درخت های سوزنی برگ) که با مواد نگهدارنده ی شیمیایی حرارت دیده شده اند .

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle