Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع کالا رپرتاژ کار خوب رپورتاژ آگهی رپورتاژ انتشارات و کتاب

سفر اینترنتی به قفسه­ کتاب­‌های دست دوم

چه تصوری از مغازه­های دست دوم فروشی دارید؟

قفسه­های آهنی پر از گرد و غبار، کتاب­های قدیمی که جلدشان با یک اشاره پاره می­شود، بوی کهنگی کل مغازه را گرفته و پیرمرد غرغرو فروشنده که برایتان تا یک ساعت سخنرانی می­کند که نباید سراغ نویسندگان جدید بروید.

اگر هم به او اصرار کنید متوجه می­شوید که او غیر از دانته و شکسپیر و در نهایت تولستوی دیگران را نویسنده نمی­داند. برای همین برای آزادی عمل بیشتر به شما پیشنهاد می­کنم که قید مراجعه به این قفسه­های رازآلود و پر از گرد و خاک را بزنید. البته برای خرید کتاب دست دوم راه­های زیادی وجود ندارد. کار کتابفروشی­های محدودی در محله­های انگشت­شماری از هر شهر همین است که کتابخانه­های یک عده را بخرند و آن وقت به صورت تک­فروشی آن­ها را بفروشند. کتابفروشی اعلایی و بیشتر کتابفروشی­های پاساژ صفوی در تهران به همین کار مشغول هستند. جایی مثل کتابفروشی اعلایی حتی ساز و کار خود را در اینترنت هم گسترش داده و یک موتور جست و جو برای همه کتاب­های مخزنش درست کرده­است. با این حال اگر اهل خرید کتاب دست دوم به صورت اینترنتی هستید گزینه­های جامع­تری هم پیدا می­شود. برای مثال وب سایت دیوار در قیمت سرگرمی و فراغت دارای زیرمجموعه­های ادبی، تاریخی، مذهبی، مجلات و آموزشی است. بسته به اینکه قصد خرید چه کتاب دست دومی را داشته­باشید یکی از این گزینه­ها را انتخاب کرده و انگار که وارد کتابخانه­ای با قفسه­های پر از کتاب­های دست دوم می­شوید. کتاب­هایی که بعضی از آن ها قدیمی و مربوط به دهه­های پیش هستند و برخی دیگر نسبتا جدیدتر و حتی به کتاب نو تنه می­زنند. برای مثال اگر کرم خرید کتاب ادبی دست دوم را دارید چه گزینه­ای دلرباتر از دیوان حافظی که سال 1320 منتشر شده­باشد؟ کتاب دیگری متعلق به 127 سال پیش در سایت دیوار به قیمت 100 هزار تومان فروخته شده­است. اگر هم اهل جمع­آوری کلکسیون کتاب قدیمی نیستید پس دلیل دیگری برای مراجعه به دیوار دارید و آن خرید ارزان­تر کتاب­ است.

آیا شما جزءآن دسته از افرادی هستید که طبق لیست معروف 100 کتابی که باید قبل از مرگ بخوانید پیش می­روید؟ چقدر از آن کتاب­های معروف اما گران قیمت را خوانده­اید؟ خرید دست دوم کتاب به شما همین کمک را می­کند تا با پیدا کردن نمونه­های ارزان­تر کتاب­های برجسته تاریخی، آن ها را به کتابخانه خود بیاورید. برای مثال 3 جلد کمدی الهی دانته به خاطر قیمت 115 هزار تومانی هیچ وقت جزء خرید­های شما نبوده اما از دیوار می­توانید با قیمت 50 هزار تومان آن را خریداری کنید. همچنین آثار دیگری مانند نمایشنامه­های هملت یا کتاب قطور جنگ و صلح را به همین شکل می­توایند پیدا کنید. اصلا چطور است که سری به نویسنده­های برنده نوبل بزنید؟ کتاب «غول مدفون» اثر ایشی گورو، برنده نوبل ادبیات سال 2017 در همین وب سایت برای فروش گذاشته شده­است. اگر هم اهل دیدن سریال بازی تاج و تخت بوده­اید حتی می­توانید کتاب­های این سریال را در وب سایت دیوار پیدا کنید. چیزی که عمرا در مغازه­های کوچک دست دوم فروشی پیدا کنید. مجموعه کتاب­های هری­ پاتر در این بازارچه مجازی هم فروخته می­شود. همه ۷ جلد کتاب هری پاتر در بازار ۲۷۷ هزار تومان است و آن وقت تصورش را هم نمی­توانید بکنید که خرید کتاب دست دوم این نویسنده کلا ۲۱ هزار تومان می­شود.

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle