Categories
اخبار رپورتاژ خرید و فروش

استانداردترین میز و صندلی را بخرید

ما متخصیص ارگونومی نیستیم؛‌

اما سعی داریم با توجه به استاندارهای موجود شما را برای خرید میز و صندلی اداری و خانگی راحت‌تر و استانداردتر راهنمایی کنیم. راحت بودن صندلی و میز باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی کارتان داشته باشید و در دراز مدت از آسیب‌های ساختار اسکلتی بدنتان پیشگیری کنید. در تمام این مطلب ما درباره‌ی میزهای کار و تحریر معمولی صحبت می‌کنیم و توصیه‌های ما برای میزهای کامپیوتر نیست.

قبل از ورود به موضوع باید این نکته را بدانید که خرید صندلی و میز باید با هم انجام شود و شما باید راحت بودن آن دو با هم را تست کنید.

اندازه‌های میزها

عرض و طول میز کاملا به انتخاب شما و فضایی که در محیط در دسترس‌ شما است بستگی دارد؛ اما ارتفاع میز کاملا بستگی به قد و سن شما دارد. به این ترتیب والدین نباید با این تفکر که کودک در حال رشد است؛‌ میز و صندلی بزرگ‌تر برای او تهیه کنند.

مکان قرارگیری صندلی

یکی از دلایلی که در ابتدای مقاله به لزوم خرید هم زمان میز و صندلی اشاره کردیم؛ این است که برخی از صندلی‌ها به راحتی در داخل میز قرار نمی‌گیرند و دامنه‌ی حرکتی شما را محدود می‌کنند و یا ارتفاع صندلی نسبت به ارتفاع میز تناسب ندارد. صندلی‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند برای خرید در اولویت قرار دارند.

دوام و زیبایی اهمیت دارند

توجه زیاد ما به ارگونومی میز و صندلی به معنی عدم توجه به زیبایی نیست. به هر حال میز و صندلی بخشی از دکور فضا هستند. شما باید صندلی را انتخاب کنید که علاوه بر استاندارد بودن زیبا و با دوام نیز هست. برای اینکه از دوام این وسایل مطمئن باشید، سعی کنید در زمان انتخاب به اندازه‌ی بدن خود نیز دقت کنید. اگر جسه‌ی شما بزرگ‌ است از صندلی‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

به زاویه‌ی دست و پاهای خود دقت کنید

بعضی از صندلی‌های اداری و چرخ‌دار محلی برای قرار دادن دست‌ها دارند. یکی از تست‌های مربوط به استاندارد بودن این نوع از صندلی‌ها این است که شما روی صندلی بنشینید و دستان خود را روی این دستگیره‌ها قرار دهید؛ اگر صندلی برای شما استاندارد باشد، بازو و ساعد شما باید زاویه‌ی ۹۰ درجه تشکیل دهند.

زمانی که روی صندلی می‌نشینید، زاویه‌ی زانو‌های شما نیز باید ۹۰ درجه باشد و کمترین فشاری به آنها وارد نشود. پاهای شما نباید از صندلی آویزان باشد. بعد از اینکه از دست بودن زوایای دست و پای خود مطمئن شدید به سراغ انتخاب میز بروید.

راحتی کمر را چک کنید

ستون فقرات نباید در نشستن‌های طولانی اذیت شود. برخی صندلی‌ها پشتی‌هایی برای پر کردن گودی کمد دارند. ارتفاع کم میز نیز باعث فشار روی گردن و کمر می‌شود؛ چون شما مجبور هستید به جلو خم شوید و وزن سر خودتان را روی گردن و ستون فقرات منتقل کنید.

حواستان به جنس مواد باشد

در انتخاب صندلی به جنس روکش دقت کنید؛ ‌روکش صندلی باید قابلیت تنفس داشته باشد و پس از چند ساعت نشستن باعث تعریق نشود. روکش‌های چرم باعث عرق کردن شما می‌شوند. جنس پایه‌ی و بدنه‌ی میز و صندلی به خود شما بستگی دارد. می‌توانید از انواع مختلف فلزی، چوبی، پلاستیک و Mdf در سایت دیوار دیدن کنید.

شما همچنین می‌توانید میز و صندلی‌های قبلی خود را به راحتی در سایت دیوار بفروشید و مدل‌های جدیدتر و به روزتری را بخرید. دیوار بستری مناسبی برای مقایسه، ‌انتخاب و خرید و فروش میز و صندلی است.

 

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle