Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی

مزیت‌های خرید ماشین صفر نسبت به کارکرده چیست؟

درست است که برای بسیاری خرید ماشین صفر مثل هندوانه دربسته می‌ماند و از بعدش خبر ندارند، اما بسیاری خرید ماشین نو را به کارکرده ترجیح می‌دهند تا به قول خودشان تا مدت‌ها پایشان به تعمیرگاه باز نشود و خیالشان راحت باشد که سوار ماشین بی‌دردسری هستند .

 

بدون رنگ

یکی از مهمترین سوالاتی که موقع خرید ماشین مطرح می‌شود، بدون رنگ بودن آن است، سوالی که بیشتر هنگام خرید ماشین کارکرده پرسیده می‌شود و معمولا جوابش این است: ماشین کارکرده‌ای که یک لنگه رنگ نداشته باشد که ماشین نیست. از مهمترین مزیت‌های ماشین صفر ظاهر خودرو است و با خرید ماشین صفر دیگر نه نگران رنگ شدگی‌اش هستید و نه نگران اینکه پایش به صافکاری و نقاشی باز شده باشد.

بدون ریسک

خرید خودروی نو همیشه این اطمینان را به مشتری می‌دهد که خودرو سالم است.

حتی اگر مشکلی داشته باشد، اتومبیل را با گارانتی تعمیر می‌کنند و نیاز به صرف هزینه‌های اضافه نیست. از آن‌جایی که بعضی از خودروهای کارکرده چند بار خرید و فروش می‌شوند، ممکن است آخرین مالک واقعا عیب اتومبیل را نداند، در صورتی که مشتریان خودروهای نو همیشه از این خطر در امان هستند. خودروهای نو شاید در مقایسه با اتومبیل‌های کارکرده، لوکس‌تر نباشند و قیمت پایین‌تر، تخفیف بیمه و امکانات اضافی نداشته باشند، ولی یک ویژگی مهم دارند و آن همان نو بودنشان است. این یعنی شما با پرداخت هزینه مشخصی می‌توانید صاحب اتومبیل صفر کیلومتری بشوید که خیالتان از هر بابت راحت است و دیگر نیاز نیست هر روز یک پایتان تعمیرگاه باشد یا حتی در راه بمانید.

قطعات و خدمات

شما با خرید ماشین صفر، میتوانید مطمئن باشید که همه لوازمش در بازار پیدا میشود و دیگر نیاز نیست روزها دنبال قطعه‌ای بگردید. بسیاری از قطعات خودروهای قدیمی و کلاسیک در بازار به سختی پیدا می‌شوند و وقتی هم که پیدا بشوند، قیمت بالایی دارند.

در خرید ماشین نو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

– قبل از خرید ماشین باید به یکسری نکات توجه کنید مثل اینکه، چقدر برای خریدش میخواهید هزینه کنید؟ چه انتظاراتی از ماشینتان دارید و میخواهید چه استفاده‌ای از آن کنید؟ مصرف سوخت خودرویی که می‌خرید برایتان مهم است یا نه و سرانجام اینکه میخواهید ماشینتان را سال‌ها نگه دارید یا قصد فروشش را دارید؟

– نکته دیگر اینکه خرید ماشین را از  نمایندگی‌های مجاز انجام دهید، در این صورت ریسک خرید شما به صفر میرسد و واسطه‌های احتمالی نیز از میان می‌روند. سایت‌های خرید خودرو مانند سایت دیوار قسمت مجازایی برای خرید و فروش خودرو دارند.

– موقع تحویل خودرو همه قسمت‌های آن را بررسی کنید و ترجیحا صبح یا ظهر ماشینتان را تحویل بگیرید تا عیب و ایرادهای احتمالی‌اش را در نور روز ببینید. از اولین قسمت‌هایی که باید بررسی‌اش کنید بدنه و رنگ خودرو است. سپر و گلگیر، قسمت‌های خارجی خودرو و اطراف شیشه‌ها، سیستم روشنایی، تجهیزات داخلی و موتور خودرو و متعلقات خودرو مثل جک و زاپاس را حتما بررسی کنید. پشت ماشین بنشینید و با آن یک دور بزنید و اگر امکانش را دارید با یک آدم کاربلد برای دیدن ماشین بروید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle