Categories
اخبار رپورتاژ خرید و فروش

چرا خرید خانه و آپارتمان در صادقیه پررونق است؟

صادقیه که بیشتر به اسم نام قدیمش آریاشهر شناخته می‌شود از محله‌های پررفت و آمد غرب تهران است. محله‌ای که کافی‌ست اسمش بیاید تا بسیاری یاد پاساژ 13 طبقه گلدیس بی‌افتند. این محله به خاطر وجود مراکز خرید بسیار، ایستگاه مترو و وجود بزرگراه‌های مختلف، یکی از مناطق پررفت و آمد تهران است و بیشتر ساکنانش را قشر متوسط تشکیل می‌دهند. از این روست که خرید خانه و آپارتمان در صادقیه همیشه یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هاست.

معروف است که محله صادقیه از دوره ناصرالدین شاه قاجاروجود داشته و محله‌هایی مثل ارمکان، برق آلستوم، مجتمع دادگستری و کاشانی درآن قرار داشتند.  اما پهلوی‌ها تغیراتی را با خودشان به همراه آورند  که صادقیه یا آریاشهر هم دستخوشش شد. از آنجایی که آریاشهر محله‌ای خوش آب و هوا بود و به نخستین بزرگراه‌های ایران هم دسترسی خوبی داشت روند ساخت و سازها درآن شتاب گرفت و محله‌های دیگری مثل تهران ویلا هم به آن اضافه شدند. حالا صادقیه محله‌ای‌ست با ساختمان‌های بسیار و خیابان‌ها و بزرگراه‌های زیاد که یکی از مناطق مهاجرپذیر تهران هم به حساب می‌آید.

صادقیه یا آریاشهر دو میدان دارد که به فلکه اول و دوم معروفند و بین آنها مراکز خرید و آموزشی زیادی قرار گرفته که معروف‌ترینشان پاساژ گلدیس است. فلکه دوم از این نظر که بزرگراه‌های محمدعلی جناح از جنوب، بزرگراه اشرفی اصفهانی از شمال، بزرگراه آیت‌الله کاشانی از غرب و خیابان ستارخان از شرق را به هم وصل می‌کند، معروف است.

اگرچه بخشی از صادقیه در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده اما قیمت خرید خانه و آپارتمان در صادقیه مناسبت‌تر از محله‌های دیگر این منطقه است. از خیابان‌های مهم صادقیه خیابان‌های ستارخان، آیت الله کاشانی، سازمان آب، خسرو، سیار، فدیانی و اسدی هستند که قیمت خانه و آپارتمان در آنها باهم کمی متفاوت است. برای مثال قیمت آپارتمان 73 متری در خیابان آیت الله کاشانی 370 میلیون تومان و قیمت آپارتمان 95 متری در فردوس شرق 551 میلیون تومان است. با مراجعه به قسمت املاک سایت دیوار می‌توانید از قیمت املاک در صادقیه مطلع شوید.

حال چرا  خرید خانه و آپارتمان در صادقیه پررونق است؟

صادقیه از شمال به باغ فیض (پونک)، از جنوب به میدان آزادی، از شرق به برق آلستوم و از غرب به پل علامه جعفری (میدان نور پیشین) و شهر زیبا منتهی می‌شود. دسترسی خوب این منطقه به مناطق مختلف تهران یکی از دلایل اصلی پررونقی خرید و فروش خانه و آپارتمان در آن است. اتوبانهای اشرفی اصفهانی،آیت آلله کاشانی، محمدعلی جناح و خیابان ستارخان این منطقه را به راحتی به  مناطق اصلی شهر متصل می‌کند و وجود ایستگاه مترو و پایانه مسافربری اتوبوس و تاکسی به نقاط شهر، رفت و آمد به این منطقه را آسان کرده.

یکی از ویژگی‌های زندگی و خرید خانه و آپارتمان در صادقیه امکان تامین نیازهای روزمره بدون نیاز به خروج از محله است. وجود میوه‌فروشی‌های متعدد، 10 بازار و میدان میوه و تره بار و یکی از شعبات فروشگاه شهروند، خرید را برای ساکنین این منطقه بسیار آسان کرده. همچنین در این محله مراکز خرید زیادی از لباس فروشی گرفته تا مغازه‌های فروش کیف، کفش و روسری و لوازم آرایشی وجود دارد.

وجود مراکز آموزشی متعدد، سالن‌های زیبایی، مجموعه‌ها و باشگاه‌های ورزشی مثل استخر موج خورشید و باشگاه بدنسازی صادقیه ویژه خانم ها، از امکانات این منطقه به شمار می‌رود. همچنین شهرداری تهران احداث مجموعه ورزشی چند منظوره و استخر، تجهیز ساختمان سرای محله، احداث فضای سبز و بوستان در این محله را از سال  95 در دستور کار خود قرار داه است. بیمارستان ابن سینا در فلکه اول صادقیه قرار دارد و بیمارستان پیامبران هم در نزدیکی این محله واقع شده و اگر شلوغی منطقه را از یاد ببریم، صادقیه به محله‌ای ایده آل برای زندگی تبدیل می‌شود.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle