Categories
برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر ارائه دهنده انواع خدمات

جاذبه های دیدنی چالوس ، از کلاردشت تا نمک آبرود

چالوس شهری است که بدلیل ارتفاع کمتری که نسبت به ارتفاعات اطراف داشته به چال اس یا چاله است معروف بوده که بعد ها به چالوس تغییر نام یافته است این منطقه دارای دو بخش مرکزی و کلاردشت است ، شهر کلاردشت در 48 کیلومتری شهر چالوس قرار دارد و دو جاده ارتباطی مهم دارد جاده نخست از جاده چالوس و از شهر مرزن آباد است که با مسیری 24 کیلومتری به شرق کلاردشت میرسد و مسیر دوم جاده جنگلی زیبای عباس آباد است که با طی 25 کیلومتر از شهر ساحلی عباس آباد به غرب شهر کلاردشت می رسد، فاصله شهر عباس آباد تا چالوس هم 34 کیلومتر است تا مسافرانی که قصد سفر به شهر چالوس رادارند با کمی تغییر مسیر از شهر مرزن آباد به سمت کلاردشت رفته و از آنجا از میان جنگل های عباس آباد به ساحل دریای خزر برسند و بعد از گذر از منطقه گردشگری نمک آبرود به شهر چالوس برسند و در این میان نگران اقامت خود هم نباشند زیرا با سایت اجاره روزانه ویلا شب به آدرس www.shab.ir   به اجاره ویلا در کلاردشت و همچنین اجاره ویلا در چالوس بپردازند و برای سفر خود برنامه ریزی کنند و در این مسیر از جاذبه های طبیعی بی شمار این منطقه دیدن کنند.

در زیر به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی این منطقه می پردازیم.

 

پارک جنگلی فین چالوس و آب گیر هَسَل

در ۷ کیلومتری شهر چالوس و در کنار رودخانه چالوس ، جنگل معروف مشل موزی است که البته به جنگل فین یا محمدآباد هم شناخته می‌شود و در دلِ این جنگل، مرداب هسل قرار گرفته که با رنگ خاصی که در هر فصلی دارد، شناخته می‌شود.

آبشار هریجان

آبشار هریجان با ارتفاع 80 متر در نزدیکی روستای هریجان در منطقه کلاردشت استان مازندران است که با طبیعت بکر و وحشی خود از بهترین مقاصد طبیعت گردی این منطقه است .

 

آبشار اکاپل

این آبشار در نزدیکی دریاچه ولشت و در همجواری شهر چالوس و منطقه کلاردشت است و با چشم انداز و مناظر زیبای خود در امتداد رود سردآبرود در محله رودبارک قرار گرفته است.

 

پارک جنگلی نمک آبرود

این پارک با 200 هکتار مساحت پوشیده از جنگل ، که عمر برخی از شمشادهای آن تا 700 سال میرسد یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه است که با امکانات متنوع خود مانند تله کابین و اقامتگاه و رستوران و شهربازی ، پذیرایی مسافرین می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طبیعت زیبا و بکر دریاچه ولشت

یکی از  دریاچه های آب شیرین کشور دریاچه ولشت است که در منطقه کلاردشت قرار دارد و با طبیعت بکر خود محیط مناسبی برای پرندگان و آببزیان فراهم کرده است.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle