Categories
برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری تفریح

تجربیات بی پردۀ من از سفر به تایلند

سفرنامۀ تایلند : بایدها و نبایدها در سرزمین آرزوها

تایلند کشور دوست داشتنی است! طبیعت خدادای زیبایی دارد و مردمانِ مهربان و البته به لحاظ امکانات گردشگری نیز توسعه یافته است. اما آگاهی همیشه خوب است، این کشور امن و دوست داشتنی نیز برای خود بایدها و نبایدهایی دارد که بهتر است بدانید. خاطرم هست، پارسال که برای اولین بار تور بانکوک-پوکت الی گشت را خریدم و رفتم، خانمی که تور لیدر ما بود در ابتدای سفر نکاتی را گفت که من جدّی نگرفتم! اما امسال که برای دومین بار قصد سفر خارجی کردم، با تجربۀ خوبی که از خدمات الی گشت و کشور تایلند داشتم، تصمیم گرفتم به تور پوکت بروم، و این بار نکاتی که خانم تور لیدر گفت را با دقت و گوش جان، شنیدم! توصیه می کنم شما هم تجربیات من را از بایدها و نبایدهای تایلند بخوانید :

 

در تایلند چنگال را به دهان نرسانید !

به نظر من هر کس ویزای تایلند را می گیرد، باید این نکته را در همان سفارت به وی گوشزد کنند! اگر به رستوران های کشور تایلند بروید می بینید که مانند کشورهای دیگر برای شما قاشق و چنگال می آورند اما باید این را بدانید که در این کشور نباید با چنگال غذا بخورید و چنگال نباید به دهان شما بخورد، فقط باید از چنگال برای هدایت غذا استفاده کنید چون اگر این کار را انجام دهید و چنگال را به دهان برسانید به معنای بی احترامی به سایر افرادی است که در رستوران هستند! البته یادتان باشد که در خوردن غذاهای تایلند یا Thai Foods همواره دقت کنید! اول کمی بچشید و سپس نوش جان کنید !

با کسی دست ندهید !

سبک وسیاق خاص تایلندی ها برای دست دادن با همه دنیا فرق دارد. این قدر شکلش با دست دادن بقیه نقاط دنیا فرق دارد که بهتر است، اصلاً دست ندهید و من در طول هر دو سفرم به تایلند از این کار پرهیز کردم ! البته به لحاظ بهداشتی هم بهتر است .

پوشش کامل را رعایت کنید !

هوای تایلند معمولاً گرم است، و پوشیدن لباسهای خنک از ملزومات سفر به تایلند است، اما این مورد زمانی که می خواهید وارد عبادتگاه های شوید، کمی متفاوت است، در عبادتگاه ها برای تایلندی ها رعایت پوشش کامل بسیار مهم است و در این مورد سختگیری می کنند.

مواظب سر مردم باشید !

سر بالاترین عضو بدن است و تایلندی ها، احترام ویژه ای برای آن قائل هستند، بنابراین هرگر به سر کسی برخورد نکنید، اگر به هر دلیلی دست شما به سر کسی برخورد داشت فوراً عذرخواهی کنید! این اتفاق برای من افتاد و در یک سالن کنسرت، که صندلی شیب دار بود، دست من به سر نفر جلویی خورد و فرد مربوطه بسیار عصبانی شد و جای خود را تغییر داد! شما مواظب باشید.

داروهای مخدّر را نبرید

مثل همیشه در سفر این داروهای مخدّر مساله ساز هستند! در تایلند هم چنین است و بهتر است از حمل چنین داروهایی پرهیز کنید. اگر به هر دلیلی نیاز به داروهای مخدّر دارید و نمی توانید بدون این داروها سفر کنید، حتماً با تور لیدر و مسئول سفر هماهنگ کنید تا برای شما مشکلی پیش نیاید.

به پادشاه و خاندان سلطنتی بی احترامی نکنید

مردم تایلند به شدت به پادشاه و خاندان سلطنتی علاقه دارند به هین دلیل هیچوقت نباید به این خاندان بی احترامی کنید چون مورد تنبیه و مواخذه قرار می گیرید، کلا وقتی وارد این کشور شدید درباره این خاندان هیچگاه صحبت نکنید و حتی سکه های پولی که عکس آن ها رویش قرار دارد را اگر ناخواسته هم لگد کنید بی احترامی تلقی می شود.

خرید از واسطه از نظر من چندان کار مطلوبی نیست، به همین دلیل بررسی کردم که کدام آژانس برگزار کننده مستقیم تورهای تایلند پوکت، بانکوک یا پاتایا است و چون الی گشت منبع اصلی بود و می دانستم برای مقاصد پر طرفدار مثل تایلند همیشه بلیط چارتر و سیستمی دارد، سفرهایم را با می الی گشت انجام دهم، البته نکتۀ مهم دیگر تورهای الی گشت انجام خدمات طبق همان شرایطی است که پیش از سفر اعلام کرده و با تغییرات مداوم شرایط سفر که در آژانسهای کوچک زیاد دیده ام و به علاوه ۲۴ ساعت پاسخگو هستند و می توانید از همان کشور خارجی با آژانس تماس بگیرید !

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle