Categories
دسته‌بندی نشده

چگونه بهترین تور نوروزی آنتالیا را انتخاب کنیم؟

با فرا رسیدن فصل زمستان تورهای نوروزی برای عرضه آماده می‌شوند و هر چه به روزهای عید نوروز نزدیک‌تر می‌شویم تعداد افرادی که به دنبال تور نوروز هستند بیشتر می‌شود.

آژانس مفتدر سیر تابان به عنوان یکی از آژانس‌های باسابقه‌ی شهر تهران، هر ساله در این فصل تلاش می‌کند تا با‌ عرضه‌ی تورهای متنوع و متعدد، دست مشتریان خود را برای انتخاب باز بگذارد. تور آنتالیا یکی از مورد توجه‌ترین بسته‌هایی‌ست که در تمامی طول سال و به‌خصوص در تعطیلات نوروز به مسافران عرضه می‌شود. از این‌رو با توجه به تنوع و تعدد این بسته‌ها سعی در این داریم تا با تشریح تمامی امکانات و شرایط این تورها، مسافران را نسبت به حوانب مختلف آگاه کنیم تا دقیق‌ترین تصمیم‌گیری برای ایشان میسر باشد.

 

چه عواملی در یک بسته‌ی تور آنتالیا موثرند؟

فارغ از مقصد مورد نظر برای سفر، عواملی در یک بسته‌ی تور موثرند که گاهی با بی‌دقتی به آن‌ها می‌تواند یک سفر را دچار مشکلات متعددی کند. آژانس مقتدر سیر می‌کوشد تا با برشمردن این موارد و همچنین شرح هر کدام، شما عزیزان را با جزئیات این موارد آشنا سازد تا در زمان انتخاب، با دیدی بازتر  اقدام نمایید.

                                 ▪            فصل سفر

یکی از مهم‌ترین موارد در مقصد آنتالیا، فصلی‌ست که که قصد سفر در آن را دارید. با توجه به وضعیت جغرافیایی منطقه، معمولاً در فصل‌های سرد دمای هوا از ۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد است. بنابراین استفاده از ساحل‌ها در این فصل‌ها تقریباً ممکن نیست. همچنین بسیاری از تفریحات آبی موجود در هتل‌ها نیز در این فصل تعطیل هستند. بنابراین و با توجه به استقبال کم، قیمت، کمترین حالت خود را خواهد داشت.

بهترین فصل برای سفر به آنتالیا از خرداد تا پایان شهریور ماه است و به همین نسبت، با پیشروی در ماه‌ها -به علت گرما و استقبال بیشتر- قیمت بالاتر خواهد رفت. عید نوروز، یک حالت بینابینی دو فصل زمستان و تابستان را دارد، برخی هتل‌ها تفریحات آبی خود را راه‌اندازی کرده‌اند و مهمانان امکان استفاده از آن را دارند و هوای بهاری و فراغت و تعطیلات طولانی اجازه گشت و گذار در طبیعت زیبا و آثار تاریخی این شهر را به مسافران می‌دهد.

                                 ▪            تاریخ سفر

در کنار اینکه در چه فصلی قصد سفر به آنتالیا را دارید، تاریخ آن نیز مهم است. در فصل تابستان با توجه به این که هر روز، پرواز به مقصد آنتالیا وجود دارد، این که تاریخ سفر شما در روزهای ابتدایی هفته باشد یا انتهایی آن، ممکن است تأثیر کوچکی بر هزینه سفر داشته باشد. پروازهای آخر هفته معمولاً قیمت بالاتری دارند. همچنین قرار گرفتن تاریخ سفر در تعطیلات خاص می‌تواند قیمت‌ها را به شکل محسوسی تغییر دهد. طبیعتاً به واسطه افزایش تقاضا در این‌گونه تاریخ‌ها و محدود بودن عرضه عامل اصلی این اتفاق است.

در تور آنتالیا نوروز ۹۷ گران‌ترین تاریخ‌های سفر، پروازهای ۲۷ تا ۲ فروردین است و تاریخ‌های پیش یا پس از آن هزینه کمتری دارند. اگر چه همچنان نسبت به تاریخ‌های دیگر سال، به واسطه میزان تقاضای زیاد و محدود بودن عرضه، قیمت بالاتری دارند.

                                 ▪            مدت زمان سفر

در طول سال، به شکل معمول، تورهای آنتالیا در بسته‌های ۶ شب و ۷ روزه به فروش می‌رسند. اما در نوروز، ممکن است زمان تور تا ۱۰ شب نیز افزایش یابد، بنابراین هر چه مدت زمان تور بیشتر باشد، هزینه‌ی آن نیز بیشتر خواهد بود.

                                 ▪            مشخصات پرواز

یکی از نکات مهم در تور آنتالیا، حواشی مربوط به پرواز به این مقصد است. از مهم‌ترین عوامل در بخش پرواز، خط هوایی‌ست که برای بسته در نظر گرفته شده است. معمولاً برای مقصد آنتالیا علاوه بر پروازهای داخلی نظیر قشم‌ایر، آتا، زاگرس و تابان چندین خط هوایی ترک نیز همچون اطلس‌جت، فری‌برد و سان‌اکسپرس استفاده می‌شود. طبیعتاً هزینه‌ی پروازهای ترک بالاتر خواهد بود اما کیفیت ناوگان هوایی و پروازهای آن بالاتر خواهد بود.

فارغ از خط هوایی، ساعت پروازی نیز عاملی مهم در یک بسته‌ی تور است. ساعت‌های پروازی که زمان فرود آن‌ها از عصر به بعد است یا زمان پرواز برگشت آن‌ها تا صبح است هزینه‌ی کمتری دارند. اما این‌گونه پروازها باعث می‌شوند مدت زمان کمتری را در مقصد بگذرانید، بنابراین ساعت‌های رفت قبل از ظهر و ساعات برگشت عصر به بعد بهترین ساعات پروازی هستند.

                                 ▪            مشخصات اقامتی

شاید یکی از مهم‌ترین عوامل در کیفیت و قیمت تورهای آنتالیا، محل اقامت باشد. به واسطه‌ی این که آنتالیا، یک مقصد تفریحی برای اکثریت افراد محسوب می‌شود، بنابراین امکانات هتل می‌تواند تأثیر به سزایی بر لذت سفر داشته باشد. امکاناتی نظیر رستوران و کافه‌های تمام وقت، تفریحات آبی، استخرهای سرپوشیده و روباز، نزدیک بودن به ساحل دریا یا حتی داشتن ساحل اختصاصی، می‌تواند مهم‌ترین امکاناتی باشد که هتل یک محل تفریحی-ساحلی داشته باشد.

اکثر تورهای آنتالیا با سرویس ALL ارايه می‌شوند. این سرویس در حقیقت علاوه بر صبحانه، ناهار و شام رایگان دارای سرویس میان‌وعده نیز است. اما بعضی از هتل‌ها دارای سرویس‌های UALL هستند که سرویس‌های اضافی آن در هر زمان شبانه‌روز رایگان خواهد بود. بنابراین هر چه سرویس‌ها مفصل‌تر باشد هزینه بالاتر خواهد بود.

همچنین مشخصات اتاق، نظیر  اندازه، نوع تخت‌ها، میزان گنجایش و در هتل‌های ساحلی ویو به دریا، می‌تواند عاملی مؤثر در قیمت باشد.

 

مجموعه‌ی عوامل بر شمرده شده می‌توانند، کیفیت سفر را کاهش یا افزایش دهند و این در میزان لذتی که افراد از سفر خود می‌برند مؤثر است ولی توفعات، انتظارات و بودجه می‌تواند یک توازن در مجموعه عوامل به وجود آورد تا مسافر حداکثر لذت را از سفر خود ببرد.

انواع تورهای آنتالیا چیست؟

علاوه بر تورهای عادی آنتالیا که به صورت مداوم برگزار می‌شود، تور لحظه آخری آنتالیا و تور لاکچری آنتالیا از مهم‌ترین و پرکاربردترین تورهای این مقصد هستند. برای آن‌هایی که امکان مدیریت کردن زمان خود را دارند و تعدادشان خیلی زیاد نیست، امکان خرید با قیمت مناسب، برای تورهای لحظه آخری آنتالیا وجود دارد، این تورها از لحاظ کم و کیف با تورهای عادی تفاوتی ندارند و صرفاً فروش آن‌ها در روزهای منتهی به پرواز انجام می‌شود.

تورهای آنتالیا که مقتدر سیر ارائه می‌کند کدام است؟

به واسطه استقبال فراوان از این مقصد، به‌خصوص در فصل‌های بهار و تابستان، آژانس مقتدر سیر به شکل همیشگی این تورها را ارائه می‌کند. مقتدر سیر مجری مستقیم تور آنتالیا است و چارتر پروازهای سان‌اکسپرس را در این مسیر در اختیار دارد. همچنین با هتل‌هایی در تمامی مناطق آنتالیا در کلاس‌های مختلف و سرویس‌های متفاوت همکاری دارد که قدرت انتخاب مسافران را بالا خواهد برد.

همچنین در صورتی‌که هتلی در پکیج‌های ارائه شده در سایت، وجود نداشته باشد، مسافران گرامی می‌توانند، با تماس با آژانس مقتدر سیر، از راهنمایی کامل کانترهای فروش آنتالیا استفاده نمایند.

چه تفریح‌هایی در آنتالیا برای مسافران وجود دارد؟

بخشی از افراد، شهر آنتالیا را صرفاً به عنوان یک مرکز تفریحی/ساحلی می‌شناسند. در صورتی‌که این شهر علاوه بر این موارد، دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و همچنین جاذبه‌های تاریخی و باستانی نیز هست.

برای آشنایی هر چه بیشتر با جاذبه‌های گردشگری آنتالیا، می‌توانید با مراجعه به سایت مقتدر سیر اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام مقتدر سیر نیز، به صورت روزانه امکان دریافت اطلاعات را خواهید داشت.

بهترین زمان خرید برای تور آنتالیا نوروز تا چه زمان است؟

از میانه‌های دی‌ماه، تورهای نوروزی آنتالیا عرضه می‌شوند و تقریباً تورهای آنتالیای نوروزی که در هفته‌ی دوم برگزار می‌شوند تا هفته‌ی اول تعطیلات نیز به فروش می‌رسند. اما اگر شما از آن دسته از افراد هستید که قصد دارید در بهترین تاریخ‌ها یعنی ۲۷ اسفند تا ۲ فروردین با بهترین پروازها به هتل‌های خوب و با امکانات سفر کنید، بهتر است تا پایان بهمن ماه نسبت به خرید تور آنتالیا نوروز 97 اقدام کنید وگر نه ممکن است تورهایی با شرایط ایده‌آل شما به پایان برسد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle