Categories
اخبار

بلیط چارتری یا بلیط سیستمی، کدام مناسب تر است؟

استفاده از بلیط های هواپیما و انتخاب دقیق با توجه به نیاز و خواسته خود می تواند بسیار مهم باشد، ما سالانه شاهد مسافرت بسیاری از افراد به مناطق مختلف دنیا هستیم. بلیط چارتر و بلیط سیستمی تفاوت بسیار زیادی را با یکدیگر دارند، در ادامه به بررسی تفاوت این دو نوع از بلیط های ارائه شده از طرف شرکت های هواپیمایی می پردازییم.

یکی از نکات بسیار مهم در زمان سفر اطلاع از شرایط و تفاوت هزینه های انواع بلیط ها با یکدیگر می باشد.تمام موارد به هنگام خرید بلیط هواپیما دو حالت وجود دارد، یکی خرید بلیط سیستمی یا همان بلیط پروازهای برنامه ریزی شده، توسط ایرلاین ها و دیگری خرید بلیط پروازهای چارتری همان پرواز چارتر.  معنی هر کدام از این پروازها متفاوت است وافراد باید تشخیص بدهند که کدام پرواز برای آن ها مناسب است. این مسئله ای است که متقاضیان بایستی به آن آگاهی داشته باشند. به منظور آشنا کردن افراد با این دو نوع بلیط  در اینجا اطلاعاتی کلی را ارائه می دهیم، در ادامه با ما همراه باشید تا توریست تور همراه باشید تا به در این بخش از دانستنی های سفر به بررسی تفاوت پروازهای سیستمی با پروازهای چارتری برای شما بپردازییم.

بلیط پروازهای چارتری

پروازهای سیستمی یا برنامه ای :

از اسم این پروازها هم مشخص است که پروازهای برنامه ریزی شده توسط ایرلاین ها می باشند که برای مدت نسبتا طولانی برنامه ریزی شده اند و این امکان برای مسافران وجود دارد که بلیط هایشان را در فواصل زمانی بلند مدت تهیه و خریداری کنند حتی با وجود تغییراتی ک ممکن است در برنامه این پروازها به وجود آید ولی تا حد زیادی این برنامه ثابت است. در پروازهای سیستمی، امکان کنسل کردن بلیط با جریمه معین،امکان خرید بلیط برای خردسال ( ۲ تا ۱۲ سال ) به صورت نیم بها و امکان استفاده از تخفیف های مربوط به ایثارگران ویژه واجدین شرایط وجود دارد و همچنین ازتنوع بالای مسیر های پروازی نیز برخوردار است.

 

پروازهای چارتر:

چارتر در لغت به معنای اجاره یا دربست نمودن  است . در بحث گردشگری و سفر ، چارتر معمولا به صورت اصطلاح به اجاره قرار گرفتن کامل یک هواپیما یا تعدادی  از صندلی های هواپیما، هتل،کشتی و یا هر وسیله و مکانی توسط یک شرکت و موسسه خدمات گردشگری استفاده می شود . در اینجامنظور از چارتر این است که  یک شرکت گردشگری معتبر با توجه به مجوزهای لازم میتواند درخواست چارتر هواپیما در مسیر خاصی را به ایرلاین ها ارائه داده و ایرلاین با توجه به صلاحدید و اخذ ضمانت های لازم از شرکت درخواست دهنده این اجازه را صادر نماید وامکان پرواز چارتر را فراهم کند. با توجه به اینکه شرکت چارتر کننده باید کلیه هزینه ها و همچنین فرایند فروش بلیط را خود طبق مبلغ توافقی با ایرلاین تضمین نماید . در قانون نیز به ایرلاین های اجازه داده شده که با توجه به نیاز بازار بیشتراز پروازهای برنامه ای،پروازچارتر برقرارنمایند.

 شرکت های هواپیمایی
شرکت های هواپیمایی

با توجه به موارد بالا،شرکتی ک پرواز چارتر را خواهان است  همه مسئولیت ها را به عهده می گیرد. ایرلاین در واقع تنها اجرا کننده پرواز است و مسائل مربوط  به فروش، تغییرات یا کنسل کردن بلیط هواپیما به عهده شرکت چارتر کننده می باشد و همچنین  شرکت چارتر کننده تضمین می کند که مبلغ توافقی با ایرلاین را تامین نماید به همین دلیل محدودیت هایی در مورد  بلیط های چارتر نسبت به بلیط های پرواز سیستمی وجود دارد نظیر مقررات کنسلی ، تغییر نام و تغییر تاریخ. این پروازها توسط خود ایرلاین و یا توسط نمایندگی های ایرلاین به فروش می رسد.  بزرگترین مزیت بلیط پروازهای چارتر قیمت آن است . شما اگر در انتخاب تاریخ سفر خود انعطاف داشته باشید می توانید حتی ارزان تر از قیمت بلیط اتوبوس یا قطاربا هواپیما سفر کنید حتی در مواقعی که ظرفیت پروازهای سیستمی ( برنامه ای ) پر شده است شما می توانید از پروازهای چارتر بلیط تهیه کنید.البته در چنین مواقعی بلیط های چارتر دیگر ارزان نیستند ولی امکان سفر فرد را فراهم می کنند.در اخر این نکته را نیز باید ذکر کرد که شما با استفاده از سایت های معتبر می توانید به راحتی رزرو هتل خود را انجام دهید و با خیال راحت مسافرت کنید.

منبع: http://touristtour.ir

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle