Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری تفریح

برتری های بلیط چارتری نسبت به بلیط سیستمی

مسافرت به کشورهای دیگر یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که می توان انجام داد، سالانه گردشگران زیادی برای تفریح و استراحت برای سفر خود برنامه ریزی می کنند. از جمله محبوب ترین کشورها می توان به کشور هند اشاره کرد.

کشور هند یکی از زیباترین کشورها برای مسافرت می باشد ، تور هند یکی از هیجان انگیز ترین تورهای دنیا می باشد، هزینه این سفر تا مقداری زیادی مناسب است بوده . درسته زندگی امروزی بسیار پر هزینه است. سفر هم مانند هر جزء دیگر این زندگی معمولا پر هزینه است بنابراین مردم برای اینکه بتوانند سالی یکی دو بار سفر سعی می کنند هزینه های سفر خود را تا جای ممکن پایین بیاورند.

از همین رو است که امروزه بلیط های چارتر در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده و روز به روز هم بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود. با ما همراه تا در این بخش از شما را با تفاوت بلیط چارتری با بلیط سیستمی آشنا کنیم.

بلیط هواپیما

 

چارتر به بلیط هایی گفته می شود که به بلیط های لحظه آخری معروف است و قیمت بسیار کمتری نسبت به بلیط های سیستمی دارد. البته بلیط های سیستمی هم هنوز طرفداران خود را دارد چرا که نقدهای زیادی به روندکار بلیط های چارتر وارد است. بلیط های سیستمی بلیط هایی هستند که با برنامه ریزی بلند مدت تهیه می شوند و شما باید از مدت ها قبل برای سفر خود این نوع بلیط ها را تهیه کنید.

مزایا ومعایب بلیط های چارتر چیست؟

بلیط چارتری هواپیما مزایا و معایبی دارد که در بالا به برخی از آن ها اشاره شد. این نوشته اثر یکی از مسافران تور هند است، اگرچه قیمت پایین این بلیط ها مزیت اصلی آن ها به حساب می آید ولی از دیگر مزیت های بلیط های چارتر باید به اینکه مسافر زمان زیادی را منتظر نمی ماند، اگر برای کسی سفر فوری پیش آمد می تواند به سرعت بلیط چارتر تهیه کند، حتی لحظه آخر و دم پرواز نیز می توان بلیط چارتر تهیه کرد و اینکه به راحتی و حتی از طریق اینترنت درخانه هم می توان بلیط چارتر را تهیه کرد؛ اشاره کرد. اما بلیط های چاتر معایبی نیز دارد، مثلا اینکه استرداد بلیط های چاتر قانون خاصی ندارد و بستگی به نظر آژانس مسافرتی دارد که بلیط خود را از ان تهیه کرده اید. اکثر آژانس های مسافرتی هم پول بلیط کنسل شده را باز نمی گردانند به این دلیل که بلیط ها بلیط های لحظه آخری است.

 

بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

همچنین یکی دیگر از معایب بلیط های چارتر است که باید برای کودکان زیر ۱۲ سال هم پول بلیط پرداخته شود. و دیگر عیب این نوع بلیط ها این است که برای همه مقاصد بلیط های چاتر وجود ندارد هر چند هر روز برای مقاصد بیشتری بلیط های چارتر در دسترس مردم قرار می گیرد و این امید می رود که به زودی این مشکل برای همه مقاصد حل شود.

بلیط های سیستمی چه معایب و مزایایی دارد؟

بلیط های سیستمی نوع دیگر بلیط است که از دیر باز توسط شرکت های هواپیمایی معتبر در اختیار مردم قرار می گرفته است. برای این بلیط ها از قبل برنامه ریزی های منظم می شود. معمولا کسانی که می خواهند سفر طولانی مدت کنند یا کیفیت ونظم براشان اهیمت زیادی دارد از بلیط های سیستمی استفاده می کنند بلیط های سیستمی را نمی توان برای سفر های فوری که پیش می آید تهیه کرد و شاید بتوان گفت بعد از هزینه زیادی که دارد این عیب مهم آن است.

به گزارش ویرلن؛ اما این بلیط ها را می توانید اگر از سفر خود منصرف شدید به راحتی با کمشدن مقداری از پول بلیط کنسل کنید و بخش عمده پول بلیط خود رادریافت کنید. همچنین بلیط برای کودکان زیر ۱۲ سال در نوع سیستمی رایگان است و در بلیط های سیستمی تنوع مقصد بیشتری نسبت به بلیط های چارتر وجود دارد.

 

بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در آخر باید گفت پیشرفت تکنولوژی سرعت بسیاری از کارها را برای شما بالاتر برده است شما می توانید در خانه یا محل کار خود نشسته و رزرو اینترنتی هتل مورد نظر خود را انجام دهید. این کار می تواند ارزش های بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید به راحتی قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

منبع:

http://e-india.ir

 

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle