Categories
اخبار رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی برند های برتر حوزه دیجیتال رپورتاژ خرید و فروش

بازار خرید و فروش مانیتور در دست حرفه‌ای‌ها

برای خیلی از افراد استفاده از مانیتور یک خاطره قدیمی است؛

وسیله‌ای متعلق به دوران اولیه استفاده از کامپیوترهای شخصی. به همین دلیل شاید برای خیلی از این افراد عجیب باشد، در حالی که امروزه حتی اقبال به لپ‌تاپ هم کم شده و بازار تبلت و اولترابوک رونق روزافزونی دارد، هنوز هم بازار خرید و فروش مانیتور، داغ است. مشتریان اصلی مانیتور امروزه به دو دسته کاملاً متضاد تقسیم می‌شوند؛ دسته اول کاربران حرفه‌ای و گیمرها و دسته دوم کاربران مبتدی. خیلی از کاربران مبتدی هنوز حتی با لپ‌تاپ هم کنار نیامده‌اند و ترجیح آنها این است که به جای عوض کردن نوع کامپیوتر خود، به ارتقاء آن بپردازند. به همین دلیل این افراد هم‌چنان به دنبال مانیتور بهتری برای خود هستند تا کیفیت استفاده آنها از کامپیوترهای شخصی، افزایش پیدا کند. گروه دیگری که اخبار روزانه مربوط به تولید و عرضه مانیتورهای جدید را پیگیری می‌کنند حرفه‌ای‌ها هستند. ممکن است برنامه نویس‌ها، گرافیست‌ها و گیمرهای حرفه‌ای برای امور شخصی از لپ‌تاپ یا تبلت استفاده کنند اما امکان ندارد که برای کارهای پیشرفته کامپیوتری از این وسایل به جای کامپیوترهای شخصی قدرتمند استفاده کنند. البته برخی از شرکت‌ها برای اینکه هزینه زیادی را برای تجهیز شرکت به سیستم کامپیوتری صرف نکنند یا به هر دلیل سازمانی دیگری، هم‌چنان از کامپیوترهای شخصی و مانیتورهای معمولی استفاده می‌کنند.

اگر برای ارزیابی قیمت مانیتور به طور مثال به سایت دیوار سری بزنید مانیتوری قدیمی با قیمت 30 هزار تومان را خواهید یافت و از سوی دیگر مانیتوری با قیمت سه میلیون و 800 هزار تومان! و این بازه وسیع قیمتی، نشان‌دهنده سرگذشت و سمت و سوی استفاده از مانیتور است.

در بازار خرید و فروش مانیتور باید بر این نکته هم تاکید کرد که تولید‌کنندگان مانیتور عمدتاً شرکت‌های معتبر جهانی مانند سونی، سامسونگ، ال‌جی و…، هستند.

اهمیت این موضوع از آن جهت است که اگر مانیتور نو خریداری شود ضمانت‌نامه معتبر خواهد داشت و اگر به سراغ مانیتور کارکرده برویم با کمی تحقیق از سالم بودن فیزیکی آن، می‌توان از کیفیت و کارآیی آن محصول اطمینان داشت.
اگر فرض کنیم کاربری مبتدی بخواهد برای کامپیوتر شخصی خود مانیتور جدیدی تهیه کند با رجوع به سایت دیوار به گزینه‌های زیادی می ‌رسد. به عنوان نمونه یک مانیتور ال‌ای‌دی 20 اینچی محصول شرکت سامسونگ در حد نو، 230 هزار تومان آگهی شده است و این در حالی صورتی که قیمت این محصول در بازار در حدود 400 هزار تومان است.
حالا فرض کنیم کاربری حرفه‌ای برای گیمینگ به دنبال مانیتور مناسب است. وقتی برای جستجوی محصول مطلوب برای این به سایت دیوار مراجعه می‌کنیم مانیتورهای متعددی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب خواهیم یافت. به طور مثال مانیتور گمینیگ محصول شرکت ایسوس مدل mg248q، کاملاً نو و بدون ایراد، با قیمت یک میلیون و 770 هزار تومان آگهی شده و این در حالی است که قیمت این محصول در بازار حدود دو میلیون و 100 هزار تومان است.

برای هیچ کاربر حرفه‌ای کامپیوتر، لذتی بالاتر از این وجود ندارد که با مانیتوری کیفیت بالا کار کند و امور خود خود را پیش ببرد. به همین دلیل عجیب نیست که امروزه مشتریان اصلی و بالقوه خرید و فروش مانیتور، حرفه‌ای‌ها هستند هر چند در این بازار مبتدیان، کاربران سن بالا، خریداران شرکتی و سایر کاربرانی که به هر دلیلی از کامپیوتر شخصی استفاده می‌کنند هم حضور کم و بیش پر رنگی دارند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle