Categories
اخبار ویرلن

5 روش جدید بازاریابی اینترنتی

با توجه به آمار ها ، برای اولین بار در جهان سرمایه گذاری در تبلیغات آنلاین از تبلیغات تلویزیونی پیشی گرفته است! اما به راستی این هزینه ها کجا صرف شده اند؟

در این مقاله با ویرلن همراه باشید تا درباره چگونگی تاثیر گذاری محتوای تخصصی ، واقعییت مجازی و ویدئو های لایو، بر مدل استفاده کاربران اینترنتی از اطلاعات منتشر شده در فضای آنلاین صحبت کنیم.

 

اطلاعات بیشتر به معنی تصمیمات بهتر است

از سال 2012 ،تولید محتوا بحث محوری متخصصان ، بازاریابی آنلاین بوده است. اما چگونه این حجم عظیم از اطلاعات موجود در سایت های مختلف ، گوگل ، فیسبوک و … ، در تصمیم گیری و متعاقبا بر سرمایه گذاری بهتر تاثیر گذار خواهد بود؟

با درکی دقیق از نوع محتوایی که مخاطب دریافت میکند ، ما به راحتی میتوانیم میزان مشارکت مخاطبان و مشتریان خود را افزایش دهیم. با این حال موفقیت برند شما در این حجم از اطلاعات منوط به المان های دیگری به خصوص رعایت نکات تخصصی سئو در پروسه تولید محتوا خواهد بود که در ادامه به آنها بیشتر میپردازیم.

گوگل ترند

 

تولید محتوای متناسب با نیاز کاربران

اطلاعات بیشتر به معنای شناخت بهتر مخاطب است که متعابقا تولید محتوای کارساز تر و جذاب تر را در پی خواهد داشت. کافی است نیاز های مخاطب خود را به دقت بررسی و محتوای مورد نیازشان را در اختیارشان بگذاریم. در عمل، این امر بدین معنی است که همه ی  کاربران به یک محتوا ، خبر و یا ویدئو به طور یکسان واکنش نشان نمیدهند ؛در نتیجه نباید یک تبلیغ ، خبرنامه و یا مطلب یکسان را برای همه ی کاربران در نظر گرفت. اما چگونه این امر محقق خواهد شد؟ یکی از ساده ترین روش های تطابق محتوا و نیاز کاربر، استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و برندینگ آنلاین است.

 

نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین

پیشبینی شده است که بیش از 30 درصد از کاربران اینترنتی ، از نوعی برنامه برای قطع کردن نمایش تبلیغات استفاده میکنند. اگر این آمار را با  الگوریتم های فیسبوک و اینستاگرام ادغام کنیم، با شرایطی مواجه میشویم که جلب مخاطب کارآمد بیش از پیش سخت میشود.

با این حال طبق آمار، سال 2017 سال سرمایه گذاران اینترنتی بوده است. اما به راستی نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین چیست؟

شبکه های اجتماعی به دلیل سرعت بالا ، سادگی و دسترسی آسان نقشی حیاتی را در این زمینه ایفا میکنند. کافی است که محصول و یا سرویس شما توجه  یک کاربر اینترنتی را به خود جلب کند و خواهید دید که در کمترین زمان ممکن، او آن محصول یا سرویس را به دوستان خود پیشنهاد داده است. شبکه های اجتماعی از پتانسیل بلقوه ای برای افزایش مشتری استارآپ ها و برندینگ ،برخوردار میباشند.

دیگر ویژه گی منحصر به فرد شبکه های اجتماعی این است که آنها به صورت خود به خود محتوای متناسب با نیاز کاربر را در اختیار او قرار میدهند. مثلا یک کاربر علاقه مند به تکنولوژی های جدید موبایل ،  تبلیغ شما را برای سایر دوستان خود با علاقه ای مشابه ، میفرستد که در این صورت به شما در صرفه جویی زمان و هزینه برای یافتن محتوای متناسب با کاربر ، کمک بزرگی خواهد کرد.همانطور که در بالا گفته شد ؛درک درست نیاز های مختلف کاربران ، نکته ای کلیدی است.

 

سال ویدئو های لایو

روش دیگر مواجهه با الگوریتم های ضد تبلیغ شبکه های اجتماعی استفاده از آنها بر علیه خودشان است! نقش حیاتی  فیسبوک لایو و اینستاگرام لایو در بازار سال قبل بر کسی پوشیده نیست در واقع این دو ابزار باعث شناخت هرچه بیشتر پلتفرم های این شبکه نیز شدند. فیسبوک به تازگی اعلام کرده است که قرار است به زودی مکالمه مستقیم هم اضافه کند که این ابزار جدید به معنای امکان ایجاد پادکست در فیس بوک میباشد.

بازاریابی اینترنتی در فیسبوک لایو

بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام لایو

 

نقش واقعیت مجازی در بازاریابی آنلاین

در طی دو سال گذشته ابزار های واقعیت مجازی از پیشرو های ابزارهای تبلیغاتی دنیای آنلاین بوده اند. با بهره گیری از واقعیت مجازی شما قابلیت برقراری ارتباطی احساسی را با مخاطب خود خواهید داشت. در طی دو سال گذشته استفاده از واقعیت مجازی در برندینگ های لاکچری غوغا کرده است.

در تحقیقی در سال 2015 مشخص شده است که بیش از 70 درصد از برترین برند های فوربز، به نوعی از واقعیت مجازی استفاده کرده اند.استفاده روز افزون این ابزار نشانگر کاهش قیمت این ابزار ها در آینده ای نه چندان دور خواهد بود. آیا تا به حال از واقعیت مجازی استفاده کرده اید؟

دیجیتال مارکتینگ در واقعیت مجازی

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle