Categories
مقالات رپورتاژ آگهی

چگونه با ایمیل مارکتینگ به بهترین نتیجه برسیم ؟

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های بازاریابی آنلاین است و اگر پیام تبلیغاتی خود را بصورت حرفه ای و بدون نقص برای مخاطبان خود ارسال کنید نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت .

بازاریابی درونگرا یعنی فرستادن ایمیل به مشتری هایی که می خواهند از محصولات جدید شما باخبر شوند ولی اغلب اوقات ایمیل های شما در اینباکس درهم و برهم آنها گم می شود و یا به پوشه ی اسپم فرستاده می شود و در نهایت کسی بر روی آن ها کلیک نمیکند. در ادامه به 19 نکته کوچکی اشاره می کنیم که برای ارتقای نرخ کلیک ایمیل مارکتینگ و جذب مشتری های بالقوه مفید هستند ، با ویرلن همراه باشید :

از قوانین رفع اسپم (CAN-SPAM) پیروی کنید

رفع اسپم (توانایی لغو اشتراک اسپم توسط مشتریان) قانونی است که در سال 2003 تصویب شده است. رفع اسپم، قوانینی را برای ایمیل و پیام های تبلیغاتی تعیین می کند و به گیرندگان ایمیل، توانایی لغو اشتراک را می دهد و برای آنهایی که از این قانون پیروی نمی کنند، جریمه ای را تعیین می کند. ایمیل تبلیغاتی شما هم باید از این قوانین پیروی کند. (توضیحات این قوانین در وبسایت FTC موجود است)

نکات مهم:

– در هر ایمیل باید آدرس پستی معتبرتان را هم ذکر کنید.

– شما باید گزینه ی درخواست لغو (مثل لغو اشتراک) را در اختیار گیرندگانتان قرار دهید تا بتوانند برای هر ایمیلی که برای آنها می فرستید از این گزینه استفاده کنند.

– شما باید از زبانی (بخش های “از”، “به” و “پاسخ به” در ایمیل دقیقا مشخص شود) استفاده کنید که منعکس کننده ی هویت شما باشد.

– شما نمی توانید آدرس ایمیل مخاطبانتان را به لیست دیگری انتقال دهید.

نکته:: شما نباید توصیه های این مقاله را شخصا تفسیر کنید. می توانید از وبسایت FTC برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در این زمینه استفاده کنید. از این مقاله برای ارتقای نرخ کلیک ایمیلهایتان استفاده کنید.

به مخاطبان جدید در ظرف 24 ساعت ایمیل بزنید

اگر شرکت یا برندتان در ذهن مشتری های بالقوه تان ثبت شده است، می توانید از این فرصت طلایی به بهترین شکل استفاده کنید. وقتی در ظرف 24 ساعت از اشتراک مخاطبان جدیدتان در خبرنامه یا عضویت آنها در وبسایت، به آنها ایمیل می زنید در واقع آنها را به شرکتتان جذب کرده اید و همچنین فرستادن ایمیل فرصت خوبی برای برندینگ و ترسیم پیشرفت های آینده شرکتتان است. اگر تابحال ایمیلهایتان تنظیمات خودکار نداشته اند، شانس جذب مخاطبان را از دست داده اید.

ایمیل تان را از طرف یک شخص واقعی بفرستید نه از طرف شرکتتان

اگر از طرف یک شخص واقعی برای گیرندگانتان ایمیل بفرستید، نرخ کلیک ایمیلتان افزایش می یابد. بر اساس تحقیقات، گیرندگان بیشتر به آدرس ایمیل فرستنده شخصی اعتماد می کنند تا به یک نام تجاری. این روزها پوشه ی اسپم گیرندگانتان پر است و آنها تمایلی به باز کردن ایمیل های ناشناس ندارند.
نکته: تحقیقات نشان می دهد که اگر نام فرستنده ترکیبی از نام فرد و نام شرکت باشد هم مفید است. تست A/B هم برای ارتقای شرکت، برند و صنعت شما مفید است.

متن ایمیل را از قبل مرتب کنید

رایانامه خوان ها مانند اپلیکیشن میل آیفون، جیمیل و اوت لوک، چند خط اول متن ایمیل شما را (از موضوع تا محتوای اصلی) نشان خواهند داد. به عبارت دیگر متن ایمیل، محتوای داخلی آن است. مقدار متنی (ایمیل) که رایانامه خوان ها نشان می دهند بستگی به نوع رایانامه خوان و تنظیمات کاربر دارد، پس متن ایمیل را کوتاه و دقیق بنویسید و تعداد حروف را 50 کاراکتر یا کمتر در نظر بگیرید.

اگر متن ایمیل را تنظیم نکنید، مشتری ها به طور خودکار محتوای اصلی ایمیلتان را نخواهند دید که نه تنها ایمیلتان نامنظم به نظر خواهد رسید بلکه فرصت جذب مخاطبانتان را هم از دست می دهید.

از موضوعات جذاب (قابل کلیک) استفاده کنید

ایمیل مارکتینگ شما با سایر ایمیل ها در اینباکس گیرندگانتان رقابت می کند. بهترین راه نوشتن موضوعات جالب است. برای وادار کردن خوانندگان به کلیک بر روی وبسایتتان، مطمئن شوید که موضوعات ایمیلتان:

– بسیار واضح و قابل فهم هستند.

– متن تیتر باید کمتر از 50 کاراکتر باشد تا هنگام استفاده از موبایل مشکلی ایجاد نشود.

– از زبانی برای پیام رسانی استفاده کنید که مشتری هایتان با آن آشنا هستند و به آن علاقه دارند.

– از فعل ها و زبان هایی (عملی) استفاده کنید که حس نیاز شدید و هیجان را در مخاطبان تحریک کند.

– در وبسایتتان یک پیشنهاد منحصر به فرد را قرار دهید (مثلا 20% آف یا دانلود کتاب الکترونیک رایگان) تا مخاطبانتان جذب شرکتتان شوند.

– از بکار بردن اصطلاحات “صندوق پول” “نقل قول” و “ذخیره” (موانع اسپم) خودداری کنید.

– ایمیلهایتان را به موقع بفرستید. (هنگام فرستادن ایمیل به تایمر محصولاتتان توجه کنید)

– گاهی اوقات از اسم کوچک مخاطبانتان استفاده کنید (نرخ کلیک را افزایش خواهد داد) یا به محل سکونت مشتریانتان در ایمیلتان اشاره کنید (این کار را در مهم ترین عرضه هایتان انجام دهید تا تکراری نشود.

 

در هر ایمیل از یک منو دسترسی سریع استفاده کنید

بسیاری از گیرندگان، ایمیلتان را فقط مرور می کنند پس استفاده از یک منو برای دسترسی به بخش های مهم ( مانند دکمه سفارش آنلاین یا تماس )‌در ایمیل بسیار مفید است. بدون منو شما نمی توانید گیرندگانتان را وادار به انجام کاری کنید تا تجارتتان پیشرفت کند. شما باید منو یا آیکون را در محلی قرار بدهید که به آسانی قابل مشاهده باشد و افراد مشتاقانه بر روی آن کلیک کنند. برای مثال شاید منو شما دانلود یک کتاب الکترونیک رایگان باشد که استراتژی های جدیدی را برای استفاده از محصولاتتان توصیف می کند. به محض اینکه محل قرار گیری منو را مشخص کردید، باید دکمه ی منو دستریسی سریع را بسازید.

متن جایگزین برای تصاویر اضافه کنید

بسیاری از رایانامه خوان ها تصاویر را بلاک (به صورت خودکار) می کنند . به این دلیل تعداد زیادی از مخاطبانتان، تصاویر ایمیل را نمی بینند !

وقتی شما متن جایگزین تصاویر را اضافه می کنید، در واقع به گیرندگانی که نمی توانند تصاویر ایمیلتان را ببینند اجازه می دهید تا محل دقیق آیکون منو شما را بفهمند .

شما می توانید با ابزار ویرایشگر متن ایمیلتان، متن جایگزین تصاویر را ادیت کنید یا می توانید بصورت دستی متن را در ابزار ویرایشگر HTML ایمیلتان  وارد کنید.

به تصاویرتان لینک اضافه کنید

هدف نهایی شما در ایمیل مارکتینگ، وادار کردن افراد به کلیک بر روی وبسایتتان است. یک راه برای افزایش نرخ کلیک بدون استفاده از لینک های طولانی، اضافه کردن لینک به تصاویر است.

ایمیلتان لینک های متنی داشته باشد

لینک محصول خاص در مکان های متعدد و استفاده از آیکون یا منو راه های خوبی برای جذب مخاطب هستند. علاوه بر منو و  تصاویر، از یک لینک متنی مناسب (یا دو عدد) استفاده کنید چون داشتن لینک های بیشتر فرصت جذب مشتری را افزایش می دهد. در تحقیقی مشخص شد که لینک یک عبارت با حدود 10- 7 لغت موثرترین کار برای افزایش نرخ کلیک است.

حداقل یکی از این سه عنصر را در ایمیلتان قرار دهید

از عناصر قابل کلیک (مانند منو دسترسی سریع ، لینک متنی و تصویر) در ایمیلتان استفاده کنید. این کار برای کاربران موبایل بسیار مفید است چون موبایل قابلیت زوم را نیز دارد. از عنصری استفاده کنید که باعث کلیک های بیشتر شود.

متن جایگزین را به همه ی تصاویرتان اضافه کنید

تعداد زیادی از ایمیل خوان ها، تصاویر را بصورت خودکار بلاک می کنند. در این وضعیت تا زمانی که گیرنده بر روی نمایش تصاویر کلیک نکند یا تنظیمات خودکار را تغییر ندهد، تصاویر لود نخواهند شد. اضافه کردن متن جایگزین به تصاویر ایمیلتان به گیرندگان کمک می کند تا پیام شما را بهتر درک کنند حتی اگر قادر به دیدن تصاویر نباشند.

شاید زبان متن جایگزین تصاویرتان را عملی انتخاب کنید مانند “اینجا کلیک کنید تا محتوای نهایی را دانلود کنید.” اگر متن جایگزین تصاویر عملی باشد، هر تصویر لینک شده را به منو دسترسی دیگری تبدیل می کند پس حتی اگر کسی GIF (تصویر) آخرین محصولاتتان را هم نمی بیند (یا اگر آنها موس کامپیوتر را بالای تصویر قرار می دهند تا تصویر باز شود) متن جایگزین تصاویر مانند یک راهنما عمل می کند و به مشتریانتان اشاره می کند تا بر روی آن کلیک کنند.

از قرار دادن تصاویر زمینه خودداری کنید، مخصوصا اگر مشتریانتان از اوت لوک به عنوان رایانامه خوان استفاده می کنند

اوت لوک مایکروسافت تصاویر زمینه و زمان را نشان نمی دهد. اوت لوک ششمین رایانامه خوان معروفی ست که به میزان 7% به اشتراک گذاشته شده است. بهترین کار این است که از تصاویر زمینه استفاده نکنید. بجای تصاویر زمینه می توانید از رنگ های زمینه استفاده کنید و از تصاویر در بخش های دیگر ایمیلتان استفاده کنید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle