Categories
برترینها خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری رپورتاژ آگهی

ایران چه هواپیماهایی خریده و قرار است بخرد؟

در اکثر سفرهای اخیر که در طی چندین ماه گذشته انجام شده، بسیاری از مردم کشورمان سفرهای بین شهری و خارجی خود را بشکل هوایی از طریق شرکت های هواپیمایی مختلف کشور انجام دادند و همانطور که از آمار های اعلام شده مشخص است، این رشد در چند سال اخیر بی نظیر بوده و حتی می توان گفت فصل جدیدی را در این صنعت رقم زده است.

در این مقاله مختصری با هواپیماهای جدید خریداری شده و در حال خرید ایران آشنا خواهید شد.

ایران ایر، خریدار جدیدترین هواپیماهای ایرباس و بوئینگ

بازگشت اعتماد مردم به صنعت هوایی باعث شده است تا رونق تازه ای به این حوزه وارد شود و می توان گفت یکی از دلایل مردم به بازگشت سفرهای هوایی، تجهیز شدن شرکت های هواپیمایی به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و البته خرید هواپیماهای جدید است که ریسک سفر را برای مسافران کاهش داده و اطمینان آن ها را به این صنعت جلب کرده است.

اخیرا بعد از توافقات انجام شده قراردادهایی برای خرید هواپیما با چند کشور مطرح در این حوزه بسته شده است که در حال حاضر چند فروند از این هواپیماها در اختیار کشورمان(هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) قرار گرفته است؛ این چند هواپیما پس از انجام آزمایشات اولیه به ایران ایر تحویل داده شدند تا در نتیجه بهترین خدمات در اختیار مسافران و شهروندان ایرانی قرار گیرد.

توافقات اخیر صورت گرفته بر این اساس است که ۱۰۰ فروند ایرباس فرانسوی و ۸۰ فروند از هواپیماهای مدرن بوئینگ آمریکایی و ۲۰ فروند هواپیما از شرکت ایتالیایی ATR باید دریافت شود. این اتفاق به منزله خون تازه ای بر شریان این صنعت و ایجاد تحولی بزرگ پس از سال ها در این عرصه است. همانطور که گفته شد اخیرا هم تعدادی از این هواپیماها دریافت شده اند که شامل یک فروند ایرباس A321 و دو فروند ایرباس A330 است که از چندی پیش وارد ناوگان هوایی کشور شده اند.

2

ATR های جدید ایران ایر

از طرفی نیز چندی پیش شنیده شده بود که ترکیه از خرید یک فروند از هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ خود منصرف شده و قرار است این هواپیما نیز مجددا رنگ آمیزی شود تا به ایران ایر تحول گردد که البته چند روز بعد خبر رسید که این موضوع به دلایلی کنسل شده است!

شما همین حالا هم اگر به سامانه های آنلاین خرید بلیط هواپیما همچون سفرمی مراجعه کنید تا بلیط های سفر پیش روی خود را خریدای نمایید، ممکن است با یکی از همین هواپیماهای جدید سفر کنید.

تصاویری نیز از چهار فروند هواپیمای ATR با رنگ آمیزی هواپیمایی هما که در تولوز فرانسه قرار دارند، منتشر شده است که قرار است بزودی تحویل این شرکت گردند.

از طرف دیگر خبرهایی تایید نشده نیز مبنی بر خرید چند فروند هواپیمای اوریون ۲۰ از روسیه شنیده شده که امکان حمل یک تن بار و ۱۲ مسافر را دارا می باشند.

هواپیمای اوریون ۲۰

بعلاوه چند روز پیش نیز پایگاه خبری بیزینس ژورنال اعلام کرد شرکت های هواپیمایی ایران ایر و آسمان در حال مذاکره کردن با شرکت هواپیماسازی ژاپنی مطرح میتسوبیشی هستند تا ۱۰۵ فروند هواپیما نیز از این شرکت خریداری کنند.

شرکت هواپیماسازی ژاپنی میتسوبیشی

کاملا مشخص است که این روزها بازار خرید هواپیما حسابی داغ شده است!

این اتفاق باعث می شود تا در منطقه خاورمیانه نیز شرکت های ما به جایگاه خوبی برسند و بتواند در مرحله نخست با شرکت های پیشگام در ارائه خدمات در منطقه رقابت کنند و در گام بعدی با غول های بزرگ این صنعت پا به پا به سمت جلو گام برداریم.

هواپیمایی آسمان

مورد قابل توجه دیگر این است که خرید هواپیماهای جدید و نو توسط ایران ایر باعث شده تا شرکت های هواپیمایی دیگر نیز به تکاپو بیفتند تا آنجا که شنیده شده هواپیمایی آسمان سفارش چندین فروند Boeing 777 Max را داده و هواپیمایی کیش ایر نیز در صدد خرید چندین فروند ATR است.

کیش ایر

این خود نویدی بر شروعی راه تازه در جهت احیا شدن صنعت هوایی کشور است که بدلیل تحریم های گوناگون در طی ۳۰ سال اخیر همواره روند نزولی‌ای را طی می کرد.

Boeing 777 Max

نکته دیگر که بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد، تغییر فرهنگ سازمانی این شرکت ها است، بطور مثال می توان به مهم ترین آنها یعنی ارائه خدمات به مشتری اشاره کرد. نمونه بارز بین المللی یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان که با احترام به خواست مشتری توانسته اند در رتبه برترین شرکت ها قرار بگیرند، شرکت هواپیمایی تای ایرویز کشور تایلند است که مشتریان با استفاده از امکانات بی نظیر این شرکت و خرید بلیط هواپیما سفرهای خود را به هر گوشه ای جهان به راحتی انجام دهند.

تای ایرویز

یکی دیگر از مواردی که به نفع مشتریان تمام می شود، رقابت شدید در این صنعت بوده و شرکت های خدماتی به عنوان اتصال دهنده این زنجیره، مشتریان را به شرکت های هواپیمایی و هتل ها می رسانند؛ به طوری که شما با خرید بلیط هواپیما چارتری و یا رزرو آنلاین هتل یا حتی گرفتن پکیج کامل خدمات به شکل تور گردشگری از تخفیفات خوبی برخوردار خاوهید شد و می توانید در هزینه های جاری هم صرفه جویی کنید.

منبع:

http://www.safargostar.com

 

 

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle