Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر صنایع خودرو رپورتاژ آگهی

افسانه چینی با نام­های مختلف

ام­.وی.ام110 از آن دست ماشین­هایی است که اسم آن خارج و داخل خانه با هم فرق دارد. در برزیل چری کیوکیو، در شیلی چری آیکیو، در روسیه چری سوییت و در ایران هم ام.وی.ام صدا زده می­شود. در آمریکا و ایتالیا هم اسم های دیگری دارد اما در ایران به خاطر شباهت ظاهری آن به خودرو کره­ای ماتیز او را گاهی با ماتیز اشتباه می­گیرند. در سال 2008 ام وی ام ارزان قیمت­ترین خودرو در جهان شناخته شد. او شهرت اولیه­اش را مدیون جوانان چینی بود. تا کنون این مدل بیشترین فروش شرکت چری بوده­است. خود کمپانی ام.وی.ام به آن عنوان افسانه­ای در تاریخ چین را داده­است.

این روزها اگرچه مدل قدیمی ام وی ام 110 به عنوان یک خودرو جمع و جور شهری زیاد در خیابان­ها دیده می­شود اما نسخه­های دیگری از همین مدل ام وی ام وجود دارد که مشکلات فنی قبلی را رفع و رجوع کرده است. ام وی ام 110 اس طراحی مجزایی از ماتیز دارد. البته بهتر است گفته شود که این مدل خودرو به کلی طراحی متفاوتی نسبت به خودروهای دیگر دارد. برای مثال دستگیره صندلی عقب نزدیک به شیشه تعبیه شده است. همچنین دیگر در این مدل خبری از در داشبورد نیست.

این مدل ام وی ام هم در قالب فول آپشن و هم کم آپشن به بازار عرضه شده که تفاوت اصلی آن عدم برخورداری شیشه عقب از برف باک کن و شیشه گرم کن در مدل کم آپشن است. به طور کلی کارشناسان خودرو این مدل جدید با طراحی ایتالیا را زیباتر از نوع قبلی آن می­دانند برای همین خرید ام­ وی­ ام از این نوع را به همه پیشنهاد می­کنند.

با این که از مدل جدید سوپر مینی ام­وی­ام تعریف بیشتری می­شود، ممکن است شما به خاطر گران تر بودن آن توانایی خریدش را نداشته باشید. برای همین بهتر است سراغ گزینه­های دیگر نرفته و باز به خرید ام وی ام 110 فکر کنید. این خودرو توسط سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال 90 باکیفیت ترین خودرو موجود در رنج قیمتی خود شد. ام وی ام دو مدل سه و چهار سیلندر دارد.

اگر قصد خرید ام وی ام صفر را ندارید به شما پیشنهاد می کنم که قید مراجعه به بنگاه را بزنید. چرا که ام وی ام تولید کمی در ایران داشته و ممکن است که به صورت فراوان در بنگاه ها وجود نداشته باشد. بنابراین بهتر است به جای مراجعه به ده بنگاه و نوشتن اسمتان به عنوان متقاضی سراغ فروش دست دوم آن بروید. به طور مثال در 24 ساعت، 48 مدل مختلف ام وی ام در سایت دیوار به آگهی گذاشته­شده­است که هر دو مدل 110 و 110 اس را در بر می گیرد و رنج قیمتی آن از 9 میلیون تومان شروع می­شود. این ام وی ام سال 85 سه سیلندره است که 9 میلیون تومان در تهران به فروش گذاشته­شده­است. البته مورد دیگری هم در شهریار 7 میلیون تومان به فروش گذاشته شده­ که در نوع خود رقم بسیار عجیبی است.

با حدود 3 تا چهار میلیون تومان پول بیشتر هم می­توانید ام وی ام های 110 تولید شده در سال 1388 را بخرید. اما اگر بودجه بیشتری دارید طبیعتا بهتر است که سراغ خرید ام. وی ام های سال 93 به بعد باشید. این خودرو از سوی فروشنده­ها بین 15 تا 17 میلیون تومان قیمت­گذاری شده و تفاوت آن هم به خاطر 10 هزار کیلومتر کارکرد بیشتر دومی است. برای مقایسه این خودرو با پراید نیز کافی است که عنوان پراید 93 را جست و جو کرده و ببینید که رنج قیمتی پراید تولید این سال حتی تا بالاتر از 18 میلیون و 800 هزار تومان هم رسیده است. ام وی ام سال 94 بین 17 تا 18 میلیون تفاوت قیمت دارد. اولی با 34 هزار کارکرد و دومی با 19 هزار باعث تفاوت یک میلیونی این دو خودرو شده­اند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle