Categories
اخبار خبر و رپورتاژ آگهی برند های برتر گردشگری

استانبول و تایلند، دو مقصد ایرانیان [آویسا]

حرف از سفر که به میان بیاید، اولین مقاصدی که به ذهن‌ها خطور می‌کند استانبول یا بانکوک یا جزایر تایلند است. خوشبختانه با تورهای آژانس آویسا، می‌توانید تجربه‌ای دلچسب از سفر به این مقاصد جذاب را به دست بیاورید.

تور استانبول، شهری در مرز اروپا و آسیا

تور استانبول، یعنی سفر به شهری نیمه اروپایی و نیمه آسیایی. یکی از شهرهای زیبای دنیا که هر آن چیزی که یک گردشگر از آن می‌‌خواهد را در خود جای داده است. این شهر که به واسطه تنگه زیبای بسفر، به دو نیم تقسیم شده است، در همه جای خود این دوپارگی را می‌بیند. چه در فرهنگ، چه در آداب، حتی در هنر و معماری‌اش.

از لحاظ زیبایی، استانبول هم در بخش طبیعی به واسطه‌ی دریایی که در کنارش ساخته شده و چه از لحاظ بناهای قدیمی و جدید، غنی و فوق‌العاده است. چندین مسجد و کلیسای زیبا در خود دارد که هر کدام‌شان می‌توانند دلیلی برای سفر به این شهر باشند. از جمله مسجد معروف ایاصوفیه یا مسجد آبی که جلوه‌ای جذاب از هنر اسلامی با بهره‌گیری از المان‌های اروپایی و رومی هستند.

اما اگر اهل تفریح باشید هم، استانبول چندین پارک خوب دارد که می‌توانند تا ساعت‌ها، شما را درگیر خود کنند. پارک‌های بازی و آبی که عموما در کناره‌های شهر جا خوش کرده‌اند. اما فراموش نکنیم، قایق سواری در تنگه بسفر نیز، خود تفریحی بسیار جذاب است که شما را به دیدن زیبایی‌های این شهر، از زاویه‌ای دیگر می‌برد. مخصوصا اگر تابستان به استانبول سفر کرده و فرصت خوردن یک شام عالی، بر عرشه این قایق‌های بزرگ را داشته باشید.

اما آن‌ها که قصد خرید دارند، استانبول گزینه‌های بسیاری برای‌شان دارد. از چند مرکز خرید کلاس جهانی، هم‌چون “ایستینیه پارک” و “مرکز خرید استانبول” یا بازارها و خیابان‌هایی همچون خیابان استقلال که مملو از بوتیک‌های بسیار عالی و به‌روز هستند یا حتی بازارهای روزی که در ایام مختلف هفته، گوشه‌ای از شهر را به خود اختصاص می‌دهند.

اما بخش هیجان‌انگیز استانبول هنوز باقی مانده و آن غذاهای خوشمزه این شهر است که در همه جا و به هر فرمی شما را مجذوب خود می‌کند. مهم نیست از دکه‌های خیابانی غذا تهیه کنید یا به بهترین رستوران‌ها بروید، به انواع گوشت علاقه داشته باشید یا گیاه‌خوار باشید، حتی اگر به دنبال شیرینی‌های منحصر به فرد هم باشید، استانبول همیشه چیزی برای شما در چنته دارد.

پس همین حالا دست به کار شده و با تماس با آژانس آویسا الهه باستان تماس گرفته و تور استانبول خود را خریداری کنید.

 

تور تایلند، کشور شگفتی‌های متفاوت

تایلند نزد تمام مردم دنیا، بسیار مورد توجه است، اما چرا؟ جواب ساده است. کشوری که شهرهای مدرن و جذاب را در کنار جزایر بی‌نهایت زیبا، در خود دارد که در جهان یکتا هستند، حتما به مقصد اول بسیاری برای سفر در کل جهان تبدیل می‌شود. از بانکوک تا کرابی، پاتایا یا حتی پوکت، تایلند بی‌نهایت شگفتی دارد که شما را غرق در خود می‌کند.

بیش از همه، این بانکوک است که بسیاری را به خود جلب می‌کند. شهری مدرن با تنوعی بی‌مثال در مراکز تفریحی که روزهای‌تان در آن مثل برق و باد خواهد گذشت. پارک‌های بازی متفاوت و متنوع، مراکز خرید بزرگ و مدرن مملو از برندهای جهانی و داخلی، بازارهای شبانه، غذاهای خیابانی فوق‌العاده و بسیاری چیزهایی که گفتن‌ش از حوصله این مطلب بسیار فراتر است و در نهایت تنها بخشی از جذابیت‌های این شهر همیشه بیدار را برای‌تان توصیف خواهد کرد.

اما یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد تایلند، معابد زیبایی است که چه از لحاظ زیبایی‌شناسی و چه از لحاظ فرهنگی، حائز اهمیت هستند و هم اینکه ارزش دیدن دارند. این معابد در هر جایی از تایلند، شمایلی متفاوت دارند. در بانکوک آن‌ها را میان شهر خواهید دید و راهبه‌هایی که در میان مردم رفت و آمد می‌کنند، اما در کرابی یا پاتایا، گاهی معابدی می‌بینید، بالای کوه و در جاهایی که رسیدن به آن بسیار مشکل خواهد بود. اما شگفتی‌های بصری و قصه‌هایی که پیرامون این معابد وجود دارد، آن‌ها را به یکی از مهم‌ترین بخش از سفر شما، بدل می‌کند.

تمام این‌هایی که گفتیم اما، در مقابل جلوه‌های طبیعی تایلند هیچند. در هر شهر و جزیره‌ای که بروید، یک پارک ملی شگرف با جنگل‌های بارانی زیبا خواهید یافت. سواحل آن هر کدام از دیگری زیباتر. با آب‌های شفاف که می‌‌توان ماهیان را از سطح آب‌ش مشاهده کرد. نقاطی همچون پوکت یا کرابی یا پاتایا، بهترین مقاصد برای دیدن این دنیای شگرف و زیباست. حتی می‌توان به گردش‌های زیر آبی رفت و از نزدیک، حیات وحش زیبای زیر آب تایلند را مشاهده کرد که اگر از حیات وحش سطح‌ش زیباتر نباشد، چیزی کم‌ ندارد.

تایلند به واسطه همین زیبایی‌ها، به واسطه مراکز تفریحی بسیار عالی و مردم خون گرم‌ش در تمام دنیا، مقصدی بسیار مهم برای سفر محسوب می‌شود. به همین دلیل است که اقامتگاه‌ها و هتل‌های بی‌نهایت زیبایی در آن ساخته شده است. از هتل‌های مدرن و آن‌چنانی بانکوک، تا اقامتگاه‌های ساحلی زیبایی که باعث می‌شوند هر صبح، چشم در چشم دریا و منظره‌ سحرانگیزش، از خواب بیدار شوید. البته باید بدانید هر شهری از این کشور را برای خود برگزینید، در نهایت انتخاب‌های بیشتری نیز خواهید داشت. در واقع تور تایلند فرصتی‌ست که باید چند بار تکرار کنید تا از تمامی زیبایی‌های آن لذت ببرید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle