الگوریتم Hilltop چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

hilltop algorithm

الگوریتم Hilltop به شکل قابل توجهی نحوه پیاده سازی سئو سایت را تحت تأثیر قرار داد و این تاثیر همچنان تا امروز ادامه دارد.

به عنوان یک کارشناس سئو سایت، مهم است که بدانیم الگوریتم Hilltop چگونه بر سئو تاثیر می گذارد ،تا بتوانیم پایه و اساسی قوی تری برای درک سئو SEO ایجاد کنیم.

 

الگوریتم Hilltop سئو چیست؟

هدف الگوریتم Hilltop، شناسایی صفحات وب معتبر(قوی) برای رتبه بندی بود. این الگوریتم ،سیستمی را توصیف می کند که در کنار PageRank کار کرده تا صفحات وب حرفه ای و قدرتمند را شناسایی کند.

خرید رپورتاژ آگهی

روشی که  Hilltopبرای شناسایی صفحات وب قدرتمند به منظور رتبه بندی استفاده می کرد، از طریق شناسایی اولیه صفحات حرفه ای بود. صفحات حرفه ای، صفحات خاصی در یک موضوع خاص بودند که به سایت های بسیاری لینک می شدند.

هدف ، شناسایی اولیه صفحات حرفه ای بود. از آن طریق گوگل می توانست سایت های با کیفیت بالا را رتبه بندی کند.

مقالات الگوریتم Hilltop آن را اینگونه توصیف می کند:

“رویکرد این الگوریتم هم بر پایه فرضیه های مشابه سایر الگوریتم های دیگر گوگل است، یعنی تعداد و کیفیتِ منابعی که به یک صفحه بک لینک داده اند، مقیاس های خوبی از کیفیتِ یک صفحه هستند. تفاوت کلیدی در این است که در این الگوریتم فقط منابع “حرفه ای”  را در نظر می گیریم، صفحاتی که با هدفِ خاصِ هدایت مردم به سوی منابع ایجاد شده اند. “

عضوی از الگوریتمِ-اتصال(connectivity algorithm) بودن “یعنی یک الگوریتم، الگوریتمی مبتنی بر لینک، مانند PageRank باشد. جایی که PageRank را در کل وب منتشر می کند و صفحات را از آن مجموعه رتبه بندی می کند، این الگوریتم یک شناسایی اولیه ازصفحات حرفه ای برای یافتن صفحات قدرتمند به منظور رتبه بندی فراهم می کند.

*بنابراین، به جای جستجو از کل وب، Hilltop از سایت هایی که از مجموعه ای از صفحات وب “حرفه ای” هستند جستجو می کند. صفحاتی که براساس موضوعی خاص سازماندهی شده اند.

چیزهای دیگری نیز در این الگوریتم انجام میگیرد، مانند شناسایی سایت هایی که وابسته به یک منبع هستند(مشابه هم هستند) که از این لینک ها برای اهداف رتبه بندی استفاده نکند.

 

Hilltop چطور سئو را تحت تاثیر قرار داده است؟

الگوریتم Hilltop تأثیر زیادی بر سئو داشته است. مشخص شده است که لینک از صفحات edu. ، لینک از دایرکتوری های اصلی (یاهو، Zeal، DMOZ و BOTW)، لینک از سایت های مرتبط با PageRank بالا (About.com) به سئوی سایت ها کمک کرد تا رتبه بهتری کسب کنند.

همین موضوع در قیمت سئو که از طرف سئو کار ها ارائه میشود هم تاثیرگذار بوده است. زیرا همیشه بخشی از هزینه ای که هر متخصص سئو دریافت میکند باید برای خرید بک لینک از سایت های مختلف هزینه شود.

در آن روزهای اولیه، پیدا کردن یک لینک از About.com به طور چشمگیری می توانست به رتبه آن سایت کمک کند. از آنجا که سایتی مانند DMOZ به خوبی لینک شده بوده و به عنوان مرجعی برای پیدا کردن سایت های با کیفیت بود، دریافت یک لینک از DMOZ می توانست رتبه بندی شما را قدرتمند کرده و سایت تان را در رتبه بالا قرار دهد.
Hilltop ایده پنهان کردن روابط بین وب سایت ها را ارائه کرده است. بنابراین، سئو کارها شروع به استفاده از آدرس های IP منحصر به فرد کرده، مالکیت دامنه را مخفی کردند و مراقب آن بودند که چه با سایت هایی در ارتباط اند.

شبکه ای از سایت هایی که متعلق به یک سازمان بوده، گاهی اوقات متشکل از صدها سایت، گاهی اوقات شاهد افت شدید رتبه بندی بوده اند.

 

الگوریتم Hilltop امروز چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

PageRank امروزه مفاهیم را نیز در بر می گیرد مفاهیمی مانند صفحات اصلی قدرتمند، که شبیه صفحات حرفه ای Hilltop است. قبل از Hilltop الگوریتم های دیگری وجود داشت که بر روی قطب ها و صفحات قدرمتند متمرکز بودند. Hilltop باعث تقویت مفهوم سایت های قدرتمند (authority sites) شد. به همین دلیل صنعت خدمات سئو همچنان به فکر ایجاد صفحات وب قدرتمند است.

علاوه بر این، به دلیل اینکه شبکه های سایتی که مالکیت مشابهی دارند، افت رنکینگ را تجربه کردند، امروزه یک کار متداول سئو این است که به ارتباط داخلی چندین دامنه توجه شود. پیاده سازی الگوریتم Hilltop احتمالاً دلیل این احتیاط است.


چرا الگوریتم Hilltop امروزه مهم است؟

الگوریتم هایی مانند Hilltop متعلق به روزهای غارنشینی SEO بودند. اما دانستن ماهیت الگوریتم Hilltop ، پایه ای است را برای درک اینکه چرا سئو امروز به نحوی خاص عمل می کند.

دانستن الگوریتم های قبلی به شما این امکان را می دهد تا الگوریتم های امروزی را به عنوان بخشی از تصویری بزرگتر ببینید. به جای اینکه فقط یک الگوریتم را در یک زمان در نظر بگیریم، بهتر است بدانیم که هر کدام چه تاثیری در کل فرآیند و مجموعه کارهای سئو و جستجو دارند.

 

جهت مطالعه جدید ترین مقالات آموزش سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ به سایت ویرلن مراجعه کنید.

 

منبع : گجت نیوز

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید محتوا + رپورتاژ آگهی
خرید رپورتاژ آگهی
.........

رپورتاژ آگهی

انتشار رپورتاژ آگهی در خبرگزاری ها

مطالب جدید

خدمات ویرلن : انتشار رپورتاژ آگهی در بزرگترین خبرگزاری های ایران . رپورتاژ بهترین روش تبلیغات اینترنتی و سئو سایت است. بک لینک فالو چند کلمه کلیدی در متن رپورتاژ از نظر گوگل ارزش بسیار بالایی دارد و بسرعت باعث بهبود رتبه سایت شما در گوگل میشود.

سایر خدمات و آموزش : تبلیغات در گوگل | آموزش سئو | تولید محتوا | برگزاری نشست خبری | دیجیتال مارکتینگ | تبلیغات بنری | تبلیغات کلیکی | برند
اینستاگرام گوگل پلاس توییتر فیسبوک

مقالات دیجیتال مارکتینگ

سئو دیجیتال مارکتینگ