یک خودرو با دو تولید کننده مختلف

0 0 vote
Article Rating

پارس تندر بخریم یا تندر ۹۰؟

ال نود شاید ۹۹ خوبی داشته باشد اما هنگام خرید ال نود دست دوم و یا صفر و معرفی آن به جمع خانواده یا دوستان امکان ندارد که با اظهار نظرهای منفی درباره ظاهر این خودرو مواجه نشوید. برای حل این مشکل و افزایش خرید و فروش ال نود دست دوم و یا نو شرکت پارس خودرو راه حلی اندیشیده است. چراغ‌های عقب این خودرو تاحدودی  طراحی صندوق عقب ماشین را تغییر داده است. یک نقطه ضعف بزرگ ال نود ضبط های این خودرو است. با وجود اینکه در این رنج قیمتی، ماشین ۲۰۶ پیشرفتی در ضبط صوت خود داشته است اما این موضوع در مورد ال نود منجر به ایجاد رقابت در پارس خودرو و یا ایران خودرو نشده است. ضبط اصلی ال نود قابلیت اتصال یو اس بی یا بولوتوث ندارد. امکان حرف زدن با موبایل با بلوتوث هم قاعدتا میسر نیست. اگر گوش دادن به موسیقی برایتان اهمیت دارد باید ضبط را عوض کنید و دستی به باندهای آن بکشید.مدلe0   پایین ترین نسخه ال نود است که شاید امکانات آن هیچ کسی را به وجد نیاورد. داشبورد آن چراغ ندارد و شیشه‌ها دستی بالا و پایین می‌شوند.

هنگام خرید ال نود دست دوم می‌توانید با یک نگاه به سپر مدل آن را تشخیص بدهید.

اگر سپر مشکی بود ماشین روبروی شما مدل e0 است. اگر سپر به رنگ خودرو بود و نوارهایی به رنگ استیل جلو پنجره بود یک مدل e2 مقابل شماست اما اگر رنگ آن مشکی بود یک مدل از آن پایین‌تر است. در وب سایت ایران خودرو آمده‌است که:«ازنظر جادار بودن همين بس كه سه نفر با قد ۱۸۰ سانتي متر مي توانند به راحتي در صندلي عقب تندر ۹۰ بنشينند.» اما این وب سایت ننوشته که صندلی های سفت و ناراحت ال نود ممکن است باعث ناراحتی مسافران عقب شود.

ایران خودرو نیز برای رفع عیب و ایرادات تندرهای قدیمی در مدل پلاس اتومات سعی کرده که مشکلات ظاهری زیادی را از طریق طرح جديد سپر جلو و عقب، تريم داخلي مشكي، طرح جديدكنسول وسط و داشبورد، طرح جديد رودري‌ها و دستگيره جديد درب‌ها همرنگ با بدنه تغییر دهد.

خرید رپورتاژ آگهی

پارس تندر از لحاظ کیفیت و امکانات بسیار مشابه تندر ۹۰ است. البته ظاهر این دو اندکی با هم فرق دارد و انتخاب میان آنها سلیقه خود شماست. اگر به سختی و با هزار قسط و وام پول خرید ال نود دست دوم و یا صفر را فراهم کرده اید پایین‌ترین مدل ال نود در شرکت ایران خودرو ارزان تر از همه است. مدل e2 ایران خودرو ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نمایندگی قیمت دارد اما همان مدل در پارس خودرو یک میلیون تومان گران‌تر است. پیشرفته‌ترین مدل ال نود که همان پلاس یا اتومات بوده در ایران خودرو حدود ۶۰۰ هزار تومان از پارس خودرو گران‌تر است. مدل اتومات تندر نود ۴۷ میلیون ۵۰۰ تومان در پارس خودرو و در ایران خودرو ۴۸ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان قیمت دارد. البته یک مدل دیگر از تندر اتومات در ایران‌خودرو نیز با قیمت پارس خودرو تولید می‌شود.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments