مشکلات اداری اتباع خارجی در ایران

مشکلات اداری اتباع خارجی در ایران

اتباع دیگر کشورها می دانند که انجام امور اداری در ایران به سادگی کشور های دیگر نیست.

اتباع خارجی در کشورهای دیگر تنها با ارائه پاسپورت خودشان می توانند کارهای اداری نظیر افتتاح حساب بانکی را انجام دهند ولی اگر شخصی خارجی در ایران تجریه مراجعه به اداره جات دولتی و خصوصی را داشته باشد متوجه خواهد شد که مسئولین اداره علاوه بر پاسپورت نیاز به کدی به عنوان کد فراگیر یا فیدا کد نیز دارند.

حال این سوال پیش می آید که فیدا کد یا اصطلاحا همان کد فراگیر چیست که در همه اداره جان دولتی و خصوصی آن را از شما می خواهند ؟

خرید رپورتاژ آگهی

کد فراگیر در اصل همانند کد ملی ایرانیان است که برای اتباع خارجی که در ایران هستند صادر می شود.

کد فراگیر در اصل همان کد ملی اتباع خارجی است. اتباع خارجی با این کد می توانند در کنکور شرکت نمایند، در بانک های ایرانی حساب باز کنند، شرکت ایرانی ثبت نمایند، کد را به اداره بیمه و مالیات ارائه دهند و …
نحوه دریافت کد فراگیر نیز بدین صورت است که میبایست در سامانه کد فراگیر به نشانی www.faragircode.com اطلاعات خود را ثبت نموده و تصویر صفحات پاسپورت (گذرنامه) خود را وارد نمایید.

پس از پرداخت هزینه مربوطه، کدی به عنوان کد رهگیری به شما داده می شود (توجه نمایید که این کد، تنها برای پیگیری مراحل دریافت کد فراگیر شما است و این کد، کد فراگیر شما نیست)

شما پس از گذشت ۷۲ ساعت کاری می توانید با مراجعه به صفحه پیگیری کد فراگیر سامانه با وارد نمودن کد رهگیری خود از کد فراگیری که به شما تخصیص یافته است مطلع شوید.

البته توجه نمایید که کلا اتباع خارجی در ایران چه شخصیت حقیقی باشند (منظور این است که یک فرد باشند) و چه شخصیت حقوقی باشند (منظور این است که یک شرکت باشند) می بایست فیدا کد را دریافت نمایند ولی نوع آن متفاوت است، اتباع خارجی حقیقی برای دریافت کد فراگیر حقیقی به این صفحه و اتباع خارجی حقوقی برای دریافت کد فراگیر حقوقی به این صفحه مراجعه نمایند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که شما جزو کدام دسته هستید ؟

کلا همه اشخاص که می خواهند در کنکور شرکت نمایند، کد را به بیمه ارائه دهند، ثبت شرکت نمایند، در بانک های ایرانی ملی، ملت، صادرات، تجارت و … حساب باز کنند، در سازمان دارایی ثبت نام نمایند یا اگر کسب و کاری در ایران دارند و می خواهند تا به نام خودشان فاکتور ارائه دهند میبایست کد فراگیر شخصی ثبت نام نمایند.

و کلیه شرکت های خارجی که در ایران فعالیت می کنند باید برای شرکت شان کد فراگیر شرکتی دریافت نمایند.

اتباع کدام کشور های نیاز به دریافت این کد دارند؟

کلیه اشخاص غیر ایرانی که در ایران هستند نظیر اتباع افغانی، پاکستانی، هندی، عراقی، کویتی، چینی، ژاپنی، کره ای، ترکیه ای، ارمنی، گرجستانی، روسی و دیگر کشور ها می بایست جهت ثبت نام اقدام نمایند.

آیا برای هر سازمان می بایست کد جد دریافت کرد ؟

خیر، شما تنها یک بار نیاز است که این کد را دریافت کنید، سپس بارها و بارها می توانید از آن استفاده نمایید، فقط لطفا توجه داشته باشید که این کد را نباید گم کنید و اگر عمدا یا سهوا کد فراگیرتان مفقود شد می بایست نسبت به دریافت مجدد آن اقدام نمایید. (البته نگران نباشید، در صورت مفقودی کد، اشکالی به وجود نمی آید و با دریافت کد جدید می توانید کارهایتان را انجام دهید)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید محتوا + رپورتاژ آگهی
خرید رپورتاژ آگهی
.........

رپورتاژ آگهی

انتشار رپورتاژ آگهی در خبرگزاری ها

مطالب جدید

خدمات ویرلن : انتشار رپورتاژ آگهی در بزرگترین خبرگزاری های ایران . رپورتاژ بهترین روش تبلیغات اینترنتی و سئو سایت است. بک لینک فالو چند کلمه کلیدی در متن رپورتاژ از نظر گوگل ارزش بسیار بالایی دارد و بسرعت باعث بهبود رتبه سایت شما در گوگل میشود.

سایر خدمات و آموزش : تبلیغات در گوگل | آموزش سئو | تولید محتوا | برگزاری نشست خبری | دیجیتال مارکتینگ | تبلیغات بنری | تبلیغات کلیکی | برند
اینستاگرام گوگل پلاس توییتر فیسبوک

مقالات دیجیتال مارکتینگ

سئو دیجیتال مارکتینگ