ظهور بازار جدیدی به نام فروش پروفایل بازی !

0 0 vote
Article Rating

کلش آف کلنزهای خود را بفروشید

کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی برای خود بازار مستقلی تشکیل دهد. بازاری که یک فروشنده‌های آن دیگر لزوما افراد بزرگسال نیستند بلکه کودکان در دنیای امروز مایملکی دارند که می‌توانند آن را به فروش بگذارند.

خرید و فروش بازی آنلاین شاید عجیب‌ترین بازاری باشد که نماد شکافی عمیق در شکل‌های قدیمی داد و ستد است. دیگر قرار نیست محله‌ای به عنوان راسته خرید و فروش بازی آنلاین معروف شود یا اینکه کسی مغازه‌ای بزند که در آن این بازی ها را بفروشد. همه چیز در اینترنت می‌گذرد. کسی در یک بازی رکورد می‌زند و سپس پروفایل و اطلاعات بازی خود را در وب سایتی مانند دیوار به فروش می‌گذارد. امروز خرید و فروش رکوردهای بازی کلش آف رویال در بورس است، قبلا کلش آف کلنز خریدار زیادی داشت و فردا احتمالا نام‌های دیگری به بازار می‌آید.

یک پروفایل کلش آف رویال در مرحله ۱۰ قرار دارد با قیمت توافقی تصمیم دارد حساب خود را بفروشد. البته اطلاعاتی که برای مشتری نوشته است ممکن است برای افراد دیگر بی معنا باشد. «اکانت دارای ۵ لجند و ۶۶ تا جم ۱۰۰۰۰ تا پول است. لول ۱۰ و قدرت این که به ارنا دره هوگ یعنی ارنا ۱۰برسد دارد.» یکی دیگر از بازی‌ها که خرید و فروش آن در دیوار رایج است بازی مستر ۹۰ بوده و مثلا یک نمونه از پروفایل های آن با قیمت ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود. بازی ساکر استار هم از دسته خرید و فروش بازی آنلاین خوب فروخته می‌شود. حتی فروت کرفت و لست ایمپایر وارز هم در بین گیمرها طرفدارانی دارد و آنها را برای راحت دست یافتن به سکه‌های بیشتر و مراحل بالاتر به خرید این بازی ها وسوسه می‌کند.

خرید رپورتاژ آگهی

بررسی از میزان استفاده از بازی‌های آنلاین از سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که در سال میلادی پیش رو احتمالا مصرف جهانی بازی آنلاین در هر ماه به ۲ هزار و ۸۵۷ پتابایت می‌رسد. هر هزار و ۲۴ ترابایت برابر با یک پتابایت است. ترافیک مصرفی برای بازی‌های آنلاین در آمریکا حد فاصل سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نشان دهنده رشد قابل توجهی در علاقه افراد به بازی‌های آنلاین است. سال ۲۰۱۴ ، ۲۲ پتابایات ترافیک در ماه و سال ۲۰۱۶ حجم ترافیک مصرفی برای این بازی ها به ۹۶ پتابایت رسید.

بازی‌های آنلاین در هر کشوری با یک دیگر متفاوت و مثلا هنوز بازی‌های آنلاین فیس بوک مورد توجه برخی کاربران  است.

کندی کراش در رتبه اول این بازی ها گوی رقابت را از ۸ بال پول، کلش آف کلنز، فارم هروس ساگا و سابوی سرفر دزدیده است. روزانه ۱۰ میلیون کاربر در فیس بوک کندی کراش بازی می‌کنند. وب سایت استاتیسکا تحقیقی از بازار مالی بازی آنلاین محاسبه کرده که بر اساس آن ارزش بازی‌های آنلاین در جهان در سال ۲۰۱۹ احتمالا به ۳۳٫۶ بیلیون دلار می‌رسد. این رقم چیزی حدود ۸۲۰ برابر کل درآمد نفتی ایران در سال ۹۵ است. اگرچه بازی‌های اینترنتی این روزها طرفداران خود را از بین کودکان و به خصوص نوجوانان پیدا کرده‌اند اما این تقسیم‌بندی سنی در کشورهای دیگر لزوما به همین شکل نیست. برای مثال تحقیقی در آمریکا نشان داد که ۵۹ درصد از پاسخ دهندگانی که بالای ۵۰ سال سن داشتند در سال ۲۰۱۶ بازی آنلاین می‌کردند.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments