خانه حیاط دار، دری به روی بهشت

خانه حیاط دار با حوض و تابی وسط حیاط و سه یا چهار اتاق. این آخرین تصویری است که از زندگی خارج از آپارتمان در ذهن ما باقی مانده.

تصویری که بیشتر با کمک تلویزیون و در نهایت عکس خانه­های پدر/مادربزرگ­هایمان جلوی چشم­ها زنده نگه داشتیم؛ اما با وجود تعداد کم این خانه­ها، آنها هنوز در تهران نفس می­کشند. هرچند به سختی و کم اما محلات قدیمی هستند که این خانه­ها را انقدر محکم در آغوششان گرفته­اند تا مبادا روزی به قوطی کبریت­های انباشته روی همدیگر یک واحد آپارتمانی تبدیل شوند. محلاتی مثل خیابان پیروزی اگرچه گاهی در مبارزه با آپارتمان نشینی شکست خورده­اند اما دیگر حاضر نیستند به هر قیمتی این خانه­ها را، هرچند قدیمی و کهنه­ساز، از دست بدهند.

برای خرید خانه در خیابان پیروزی باید روی متراژ بالای ۱۰۰ متر حساب کنید.

جست و جو در سایت دیوار نشان می­دهد که برای خانه حیاط دار زیر این متراژ گزینه زیادی در پیروزی پیدا نمی­شود. در عوض معدود نمونه­هایی که زیر این متراژ به فروش گذاشته­اند رقم­های بسیار مناسبی دارند. برای مثال یک مورد پیشنهادی خرید خانه در پیروزی، خانه­ای ۸۳ متری و دوخواب است. این مورد بازسازی شده، حیاط کوچک و پارکینگی به اندازه جا دادن یک موتور دارد. قیمت آن نیز ۳۰۰ میلیون تومان است.

محلات اندکی در شهر تهران پیدا می­شوند که بتوان این خانه­های حیاط دار را در آن پیدا کرد. حالا اگر حوض و تاب هم نداشت اشکالی ندارد. مهم این است که باغچه­ای داشته­باشد که به آن آب دهیم، سقف پارکینگش با درخت مو پوشانده شده­باشد، تابستان­ها شاتوت از آن بچینیم و پاییز خرمالو. یکی از ویژگی­های مشترک این خانه­ها این است که بیشتر آنها قدیمی­ساز هستند. برای همین اگر موردی پیدا کردید که تازه ساخته شده بود دیگر مِن مِن نکنید و بروید پای قرارداد.

مورد بازسازی شده نیز برای خرید خانه در پیروزی می­تواند حکم موفقیت شما را داشته باشد. یک خانه بازسازی شده ۱۲۶ متری را در این خیابان با ۷۰۰ میلیون تومان به نام خود می­زنید.

ملک دیگری با همین متراژ در نبرد شمالی ۷۲۰ میلیون تومان است. اگر بودجه تان از این رقم­ها هم بیشتر است پس به شما نوید خانه­ای بالای ۲۰۰ متر با پنج یا بیشتر از پنج اتاق را می­دهیم. خانه ویلایی ۲۱۰ متری در بلوار ابوذر یک میلیارد و صد میلیون تومان ارزش دارد. ملک دیگر ۲۵۰ متری در خیابان قیام هم ۶۰۰ میلیون بیشتر از آن قیمت گذاری شده­است.

با وجود این پیشنهادها ممکن است بخواهید خانه­ای کلنگی بخرید و خودتان آن را با سلیقه خودتان دوباره از نو بسازید. برای این هدف به شما بگویم که یک خانه کلنگی و قدیمی در پیروزی ۱۵۸ متری ۹۲۰ میلیون تومان است و احتمالا گزینه­های دیگری که بتوانید اینجا پیدا کنید نیز در همین رنج قیمتی قرار دارند.

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
اطلاع از