امضای تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و دانشگاه آزاد اسلامی

همراه اول و دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه‌ای در خصوص توسعه آموزش‌های مجازی امضا کردند.

عبدالرسول پورعباس معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی درباره این تفاهم‌نامه اظهار کرد: با توجه به آموزش‌های مختلف مقطعی که در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری ارائه می‌شود و آموزش‌های حین خدمت می‌توان جامعه هدف بزرگی برای بهره‌گیری از آموزش‌های مجازی در کشور تعریف کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جمعیتی چهار میلیون نفری در حوزه دانشجویی وجود دارد و جمعیتی بالغ بر ۳۰ میلیون نفر نیز از آموزش‌های حین خدمت بهره می‌گیرند، عنوان کرد: با توجه به گستردگی این جمعیت، ارائه آموزش‌های حضوری امری گران محسوب می‌شود که برای دولت و بخش خصوصی هزینه‌های متعدد به همراه دارد؛ بر همین اساس استفاده از شیوه‌های آموزش مجازی شرایطی فراهم می‌کند تا با بهره‌گیری از سیستم‌های الکترونیک مانند اینترنت، موبایل و رایانه آموزش‌های مختلفی ارائه شود.

پورعباس در عین حال تاکید کرد: در سال‌های گذشته از سوی شرکت همراه اول زیرساخت‌های مناسبی فراهم شده که با بهره‌گیری از این امکان، می‌توان به انتشار محتوای آموزشی در سراسر کشور پرداخت.

وی با اشاره به نیازهای متفاوتی که برای آموزش به قشرهای کارمند، دانشجو و اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها وجود دارد، افزود: تلاش‌های متعددی صورت گرفته تا از ترم آتی در بخش‌های مختلف، محتوای آموزشی بارگذاری شده و به صورت آنلاین در اختیار جامعه هدف قرار گیرد.

وی گفت: در فاز اول اجرای این برنامه در دانشگاه آزاد حدود دو میلیون نفر در دستور کار قرار گرفته‌اند.

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
اطلاع از